Swiatsportu.pl > Siatkówka > Grbić nie obejmie reprezentacji Polski? Wciąż nie złożył swojej kandydatury
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Grbić nie obejmie reprezentacji Polski? Wciąż nie złożył swojej kandydatury

Projekt bez tytułu - 2021-11-08T142134.547
Predrag Milosavljevic/Xinhua News/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy od połowy września jest bez selekcjonera, po tym, jak z kadrą rozstał się z Vital Heynen Faworytem do objęcia Biało-Czerwonych wydawał się Nokola Grbić, ale na razie Serb najwidoczniej ma wątpliwości. Szkoleniowiec jeszcze nie złożył swojej kandydatury w konkursie na selekcjonera polskiej kadry.

Reprezentacja Polski siatkarzy w najbliższych tygodniach i miesiącach przejdzie wielkie zmiany. We wrześniu po czterech latach pracy z kadrą pożegnał się jej dotychczasowy szkoleniowiec Vital Heynen. Od tego czasu trwają spekulacje dotyczące potencjalnych następców belgijskiego szkoleniowca.

Reprezentacja Polski: Faworyt nie obejmie kadry?

W międzyczasie zmieniły się władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a nowym prezesem został Sebastian Świderski, były siatkarz, a później trener i prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Od początku swojej kadencji nowy szef polskiej siatkówki miał jednego faworyta na selekcjonera Biało-Czerwonych.

Jest nim Nikola Grbić, z którym współpracowali w zespole ZAKS-y. Pod wodzą serbskiego szkoleniowca zespół w maju tego roku wygrał siatkarską Ligę Mistrzów, a po tym sukcesie przeniósł się do włoskiej Sir Safety Conad Perugia.

To właśnie nowy pracodawca Serba ma być największą przeszkodą w objęciu przez niego polskiej kadry. Na łączenie funkcji trenera klubowego z rolą selekcjonera reprezentacji Polski nie zgadza się właściciel klubu z Perugii Gino Sirci.

Grbić wciąż nie przesłał CV

W październiku władze PZPS-u ogłosiły, że selekcjoner kadry zostanie wybrany drodze konkursu. Potencjalni kandydaci mają czas do 20 listopada, aby złożyć swoje kandydatur, ale z informacji przekazanych przez portal Sport.pl wynika, że Grbić wciąż nie przesłał swojego CV.

Serb w rozmowie z portalem WP SportoweFakty skomentował te doniesienia. - Nie podjąłem jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tym temacie - odpowiedział krótko serbski szkoleniowiec.

Przy okazji portal zapytał Grbicia, czy są prowadzone rozmowy między prezesem PZPS-u a właścicielem klubu z Perugii na temat objęcia przez niego reprezentacji. - W tej chwili nie są prowadzone żadne rozmowy - przekazał krótko Serb.

PZPS na drodze konkursu wybierze selekcjonera reprezentacji kobiet. Na początku września z kadrą pożegnał się trener Jacek Nawrocki, który pracował z kadrą przez sześć lat. Nowe władze Związku wybrały już specjalną grupę, pod wodzą byłej reprezentantki Polski Aleksandry Jagiełło, która zarekomenduje wybór trenera kadry siatkarek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane