Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Nikola Grbić

Predrag Milosavljevic/Xinhua News/East News

Grbić nie obejmie reprezentacji Polski? Wciąż nie złożył swojej kandydatury

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy od połowy września jest bez selekcjonera, po tym, jak z kadrą rozstał się z Vital Heynen Faworytem do objęcia Biało-Czerwonych wydawał się Nokola Grbić, ale na razie Serb najwidoczniej ma wątpliwości. Szkoleniowiec jeszcze nie złożył swojej kandydatury w konkursie na selekcjonera polskiej kadry.

Reprezentacja Polski siatkarzy w najbliższych tygodniach i miesiącach przejdzie wielkie zmiany. We wrześniu po czterech latach pracy z kadrą pożegnał się jej dotychczasowy szkoleniowiec Vital Heynen. Od tego czasu trwają spekulacje dotyczące potencjalnych następców belgijskiego szkoleniowca.

Reprezentacja Polski: Faworyt nie obejmie kadry?

W międzyczasie zmieniły się władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a nowym prezesem został Sebastian Świderski, były siatkarz, a później trener i prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Od początku swojej kadencji nowy szef polskiej siatkówki miał jednego faworyta na selekcjonera Biało-Czerwonych.

Jest nim Nikola Grbić, z którym współpracowali w zespole ZAKS-y. Pod wodzą serbskiego szkoleniowca zespół w maju tego roku wygrał siatkarską Ligę Mistrzów, a po tym sukcesie przeniósł się do włoskiej Sir Safety Conad Perugia.

To właśnie nowy pracodawca Serba ma być największą przeszkodą w objęciu przez niego polskiej kadry. Na łączenie funkcji trenera klubowego z rolą selekcjonera reprezentacji Polski nie zgadza się właściciel klubu z Perugii Gino Sirci.

Grbić wciąż nie przesłał CV

W październiku władze PZPS-u ogłosiły, że selekcjoner kadry zostanie wybrany drodze konkursu. Potencjalni kandydaci mają czas do 20 listopada, aby złożyć swoje kandydatur, ale z informacji przekazanych przez portal Sport.pl wynika, że Grbić wciąż nie przesłał swojego CV.

Serb w rozmowie z portalem WP SportoweFakty skomentował te doniesienia. - Nie podjąłem jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tym temacie - odpowiedział krótko serbski szkoleniowiec.

Przy okazji portal zapytał Grbicia, czy są prowadzone rozmowy między prezesem PZPS-u a właścicielem klubu z Perugii na temat objęcia przez niego reprezentacji. - W tej chwili nie są prowadzone żadne rozmowy - przekazał krótko Serb.

PZPS na drodze konkursu wybierze selekcjonera reprezentacji kobiet. Na początku września z kadrą pożegnał się trener Jacek Nawrocki, który pracował z kadrą przez sześć lat. Nowe władze Związku wybrały już specjalną grupę, pod wodzą byłej reprezentantki Polski Aleksandry Jagiełło, która zarekomenduje wybór trenera kadry siatkarek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Bandyckie zachowanie Kamila Glika we Włoszech. Brutalnie zaatakował rywala i został wyrzucony z boiska (WIDEO)

  • Właśnie podano wstrząsające wiadomości. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk i wicemistrz świata

  • Niewiarygodne, co zrobił Manuel Neuer w trakcie meczu Bayernu Monachium. Nagle wybiegł z bramki (FOTO)

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski Polska Ukraina Polska Anglia

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu

Czytaj więcej >
Zmarł świeczka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec

Czytaj więcej >
Siatkarze PlusLigi w areszcie

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt

Czytaj więcej >
Polska - Serbia siatkówka Kobiet

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów

Czytaj więcej >