Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Świetne informacje przed inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Świetne informacje przed inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich

Kamil Stoch
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Skoki narciarskie już za kilka dni znów zagoszczą w domach polskich kibiców. 20 listopada w Niżnym Tagile odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu Pucharu Świata. Na kilka dni przed startem rywalizacji mamy dobre wiadomości dla fanów Kamila Stocha i spółki. Prognozy pogodowe na pierwszy weekend zawodów są bardzo optymistyczne.

Skoki narciarskie już 20 listopada wracają z nowym sezonem Pucharu Świata. Rywalizacja rozpocznie się w rosyjskim Niżnym Tagile. Według najnowszych prognoz pogodowych skoczkowie będą rywalizować w świetnych warunkach.

Skoki narciarskie. Ważny komunikat przed zawodami w Niżnym Tagile

Skoki narciarskie to od lat jedna z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków. Kibice przez lata kibicowali Adamowi Małyszowi, który osiągał historyczne sukcesy na światowych skoczniach. Gdy “Orzeł z Wisły” zakończył karierę, pasmo jego sukcesów kontynuowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, czy Piotr Żyła.

Już za kilka dni nasi reprezentanci rozpoczną kolejny sezon rywalizacji w Pucharze Świata. Pierwsze zawody odbędą się 20 listopada w Niżnym Tagile. W poprzednich sezonach rywalizacja w Rosji niejednokrotnie była utrudniona przez zmienne warunki atmosferyczne. Tym razem synoptycy mają jednak dobre wieści dla skoczków i kibiców.

Portal WP SportoweFakty, powołując się na najnowsze prognozy, podał informacje, jakie warunki będą panowały na skoczni w Niżnym Tagile podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata 2021/2022. Zapowiada się rywalizacja bez najmniejszych przeszkód. 

W dniach 19-21 listopada w Niżnym Tagile skoczkowie mogą spodziewać się silnego mrozu. Podczas pierwszego dnia zawodów temperatura ma wynosić -11 stopni Celsjusza. W sobotę i niedzielę nieco będzie cieplej. Odpowiednio -5 i -3 stopnie. 

Skoczków przywitać mają idealne warunki pogodowe

Kolejny ważny komunikat dotyczy oczywiście wiatru. Tym razem silne podmuchy według prognoz nie pokrzyżują planów organizatorów. Nad skocznią ma wiać z siłą maksymalnie do 3 m/s.

Wygląda zatem na to, że czeka nas idealne rozpoczęcie nowego sezonu. Kibice, którzy wybiorą się, by obejrzeć najlepszych skoczków świata na żywo, będą mogli w spokoju podziwiać kolejne loty. Warto dodać, że z uwagi na wciąż panującą pandemię, na obiekt zostanie wpuszczona grupa tylko 500 fanów.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane