Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Matty Cash wyznał, że Zbigniew Boniek "nie chciał go słuchać"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Matty Cash wyznał, że Zbigniew Boniek "nie chciał go słuchać"

Matty Cash
Mark Cosgrove/News Images via www.imago-images.de/Imago Sport an

Matty Cash po otrzymaniu obywatelstwa od razu został powołany do reprezentacji Polski. Z relacji Roberta Lewandowskiego wynika, że obrońca Aston Villa został dobrze przyjęty przez nowych kolegów. Tego samego nasz kadrowicz nie może powiedzieć jednak o Zbigniewie Bońku. 24-latek zdradził, że były prezes PZPN nawet nie chciał słuchać o jego grze z orzełkiem na piersi.

  • Matty Cash już trenuje z reprezentacją Polski

  • Obrońca miał od dłuższego czasu wykazywać chęci gry w biało-czerwonych barwach

  • Z jego słów wynika, że woli współpracy w tej kwestii nie wyrażał Zbigniew Boniek

  • - Poprzedni prezes nie chciał mnie słuchać - powiedział 24-latek na łamach "The Guardian"

Reprezentacja Polski w piątek 12 listopada zmierzy się na wyjeździe z Andorą, a w poniedziałek 15 listopada podejmie na PGE Narodowym Węgry. W którymś z tych spotkań w biało-czerwonych barwach może zadebiutować Matty Cash, jeśli tylko Paulo Sousa da mu szansę. Wyznanie obrońcy Aston Villa sugeruje jednak, że gdyby nie doszło do zmiany prezesa PZPN, to w ogóle nie moglibyśmy mówić o jego powołaniu, a co dopiero grze w naszej kadrze.

Matty Cash o Zbigniewie Bońku: nie chciał mnie słuchać

Nasz nowy kadrowicz już od dłuższego czasu miał wykazywać chęci do gry w reprezentacji Polski. Z jego słów wypowiedzianych na łamach "The Guardian" wynika, że do jego debiutu mogłoby dojść znacznie wcześniej, gdyby nie obiekcje Zbigniewa Bońka.

- Wydaje mi się, że poprzedni prezes nie chciał mnie słuchać. Nie był niegrzeczny, ale jednocześnie nie był zwolennikiem, bym grał dla polskiej reprezentacji. Wszystko zmieniło się wraz ze zmianą prezesa PZPN. Cezary Kulesza chciał, by sprawa została załatwiona jak najszybciej. Tego samego chciał selekcjoner Paulo Sousa - powiedział Matty Cash w wywiadzie. Gracz Aston Villa podkreślił właśnie otwartość i bardzo pozytywne nastawienie naszego selekcjonera. Portugalczyk na kilka dni przed odebraniem przez Casha polskiego obywatelstwa, zadzwonił do piłkarza z powiedział, że wspaniale byłoby usiąść i porozmawiać. Do takiego spotkania doszło i trener opowiedział piłkarzowi o tym, jak kadra będzie grać, o ustawieniu, taktyce i tym, jak wyglądają jego treningi.

Nowy piłkarz reprezentacji Polski mówi o ciepłym przyjęciu przez polskich kibiców

Wśród głosów w dyskusji na temat słuszności gry w reprezentacji Polski Matty'ego Casha można dostrzec, że przeważają jednak te opinie, które popierają jego występy z orzełkiem na piersi. Sam piłkarz również podkreślił, iż czuje wsparcie Polaków.

- Reakcje, jakie otrzymałem od kibiców w mediach społecznościowych, były niesamowite. Już nie mogę się doczekać, kiedy tam zagram. Na razie znam tylko kilka polskich słów, ale moja mama mówi doskonale po polsku i pomaga mi uczyć się języka - powiedział 24-latek na łamach "The Guardian".

Cash wyznał również, że gdyby żył jego dziadek, który odszedł sześć lat temu, to z pewnością byłby dumny z tego, iż jego wnuk zdecydował się reprezentować kraj, z którego on sam pochodził i który musiał opuścić 81 lat temu. Zawodnik Aston Villi zapowiedział na koniec, że zrobi wszystko, aby Polska zagrała na mistrzostwach świata.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane