Swiatsportu.pl
Zmarła rosyjska siatkarka

Volley Ufa/Instragram-screen

Zmarła Alija Chambikowa. Rosyjska siatkarka odeszła nagle w wieku 21 lat

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarła Alija Chambikowa. Rosyjska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 21 lat. Zawodniczka Ufimoczki Ufa jeszcze miesiąc temu przygotowywała się do kolejnego spotkania swojego zespołu. Niestety badania lekarskie wykazały u niej bardzo poważną chorobę. Klub poinformował o jej śmierci w niedzielę. - Spełnił się najgorszy scenariusz.

Alija Chambikowa do Ufimoczki Ufa trafiła w 2019 roku. Członkowie klubu podkreślali, że siatkarka była radosną i wspaniałą postacią utrzymującą znakomite relacje z koleżankami z boiska oraz pozostałymi członkami klubu. Niestety w ostatnich miesiącach 21-latkę dotknęły bardzo poważne problemy zdrowotne, które w bardzo krótkim czasie przyczyniły się do jej śmierci.

Klub nie chciał nagłaśniać sytuacji Aliji Chambikowowej

Rosyjska siatkarka po raz ostatni na boisku pojawiła się na początku października. W kolejnych dniach Aliję Chambikową dotknęły kłopoty ze zdrowiem, a klub początkowo nie chciał nagłaśniać tej sprawy.

- Zdecydowaliśmy się tego nie nagłaśniać. Alija opuściła ostatnią serię meczów i trafiła do szpitala. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz - stwierdził na łamach rosyjski mediów Dienis Taipow.

Pracownik Ufimoczki Ufa zaprzeczył także, że zawodniczka była zakażona koronawirusem. Pandemia nie miała żadnego związku ze śmiercią 21-letniej, Kilka tygodni temu zdiagnozowano u niej bardzo poważną chorobę, a rosyjscy dziennikarze informują, że mogła to być białaczka.

Zmarła 21-letnia siatkarka Ufimoczki Ufa

Alija Chambikowa zmarła 7 listopada. Denis Taipow podkreślił, że trudno mu było opisać słowami tę tragedię.

- To ogromna strata i duży szok dla wszystkich w klubie. Alija była radosną, wspaniałą postacią. W zespole miała świetne relacje ze wszystkimi zawodniczkami i działaczami. Trudno opisać słowami to, co się wydarzyło - podkreślił w wywiadzie pracownik Ufimoczki Ufa.

- Wydarzyła się wielka tragedia. Zmarła Alija Chambikowa, blokująca Ufimochka-USPTU. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom... Alija Chambikowa miała 21 lat. Zmarła nagle z powodu choroby - przekazał klub na swoich social mediach.Śmierć Chambikowej wywołała wielkie poruszenie wśród Rosjan i tamtejszych kibiców siatkówki. Tak nagłej straty nikt nie mógł się spodziewać.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski Polska Ukraina Polska Anglia

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu

Czytaj więcej >
Zmarł świeczka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec

Czytaj więcej >
Siatkarze PlusLigi w areszcie

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt

Czytaj więcej >
Polska - Serbia siatkówka Kobiet

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów

Czytaj więcej >