Swiatsportu.pl > Siatkówka > Zmarła Alija Chambikowa. Rosyjska siatkarka odeszła nagle w wieku 21 lat
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Zmarła Alija Chambikowa. Rosyjska siatkarka odeszła nagle w wieku 21 lat

Zmarła rosyjska siatkarka
Volley Ufa/Instragram-screen

Zmarła Alija Chambikowa. Rosyjska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 21 lat. Zawodniczka Ufimoczki Ufa jeszcze miesiąc temu przygotowywała się do kolejnego spotkania swojego zespołu. Niestety badania lekarskie wykazały u niej bardzo poważną chorobę. Klub poinformował o jej śmierci w niedzielę. - Spełnił się najgorszy scenariusz.

Alija Chambikowa do Ufimoczki Ufa trafiła w 2019 roku. Członkowie klubu podkreślali, że siatkarka była radosną i wspaniałą postacią utrzymującą znakomite relacje z koleżankami z boiska oraz pozostałymi członkami klubu. Niestety w ostatnich miesiącach 21-latkę dotknęły bardzo poważne problemy zdrowotne, które w bardzo krótkim czasie przyczyniły się do jej śmierci.

Klub nie chciał nagłaśniać sytuacji Aliji Chambikowowej

Rosyjska siatkarka po raz ostatni na boisku pojawiła się na początku października. W kolejnych dniach Aliję Chambikową dotknęły kłopoty ze zdrowiem, a klub początkowo nie chciał nagłaśniać tej sprawy.

- Zdecydowaliśmy się tego nie nagłaśniać. Alija opuściła ostatnią serię meczów i trafiła do szpitala. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz - stwierdził na łamach rosyjski mediów Dienis Taipow.

Pracownik Ufimoczki Ufa zaprzeczył także, że zawodniczka była zakażona koronawirusem. Pandemia nie miała żadnego związku ze śmiercią 21-letniej, Kilka tygodni temu zdiagnozowano u niej bardzo poważną chorobę, a rosyjscy dziennikarze informują, że mogła to być białaczka.

Zmarła 21-letnia siatkarka Ufimoczki Ufa

Alija Chambikowa zmarła 7 listopada. Denis Taipow podkreślił, że trudno mu było opisać słowami tę tragedię.

- To ogromna strata i duży szok dla wszystkich w klubie. Alija była radosną, wspaniałą postacią. W zespole miała świetne relacje ze wszystkimi zawodniczkami i działaczami. Trudno opisać słowami to, co się wydarzyło - podkreślił w wywiadzie pracownik Ufimoczki Ufa. - Wydarzyła się wielka tragedia. Zmarła Alija Chambikowa, blokująca Ufimochka-USPTU. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom... Alija Chambikowa miała 21 lat. Zmarła nagle z powodu choroby - przekazał klub na swoich social mediach.

Śmierć Chambikowej wywołała wielkie poruszenie wśród Rosjan i tamtejszych kibiców siatkówki. Tak nagłej straty nikt nie mógł się spodziewać.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane