Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Ryoyu Kobayashi zdominuje zmagania w Pucharze Świata? Legendy są pod wrażeniem
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Ryoyu Kobayashi zdominuje zmagania w Pucharze Świata? Legendy są pod wrażeniem

Ryoyu Kobayashi
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Już za nieco ponad tydzień wystartuje nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na jednego z wielkich faworytów najbliższej zimy wyrósł Ryoyu Kobayashi. Zdaniem japońskich legend tej dyscypliny, zdobywca Kryształowej Kuli z 2019 roku prezentuje znakomitą formę. Mało tego, ich zdaniem 25-latek miał stać się swoją najlepszą wersją jak do tej pory.

  • Ryoyu Kobayashi może być wielki faworytem tegorocznego PŚ

  • Japończyk znajduje się w znakomitej formie

  • Zdaniem Noriakiego Kasaiego i Takanobu Okabe 25-latek ma być w życiowej dyspozycji

Polscy kibice będą wiązali nadzieję z dobrymi występami naszych skoczków. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła z pewnością będą chcieli ponownie powalczyć o najwyższe laury. Biało-Czerwonych czeka jednak rywalizacja z najlepszymi skoczkami świata, jak choćby obrońcą Kryształowej Kuli, Halvor Egner Granerud.

Norweg ma jedna swoje problemy, o czym więcej przeczytacie tutaj. Na głównego faworyta do walki o wygraną w Pucharze Świata i medale igrzysk olimpijskich wyrósł za to Ryoyu Kobayashi. Japończyk pokazał już swoją wielką siłę w ostatnim konkursie Letniego Grand Prix, uzyskując przewagę aż 25 punktów nad drugim Granerudem. Także w Pucharze UHB 25-latek zdeklasował rodaków.

Wyborna forma Ryoyu Kobayashiego. "Jest w stanie zdobyć cztery medale w Pekinie"

Japończyk podczas 34. edycji Pucharze UHB nie pozostawił złudzeń swoim rodakom i pewnie triumfował w zawodach. Ryoyu Kobayashi w obu seriach skakał z niższej belki niż reszta stawki, a mimo to wygrał z przewagą aż 25,5 punktu nad swoim starszym bratem Junshiro.

Jego dyspozycja w ostatnich formach predestynuje kibiców i ekspertów do tego, aby stawiać 25-latka w roli jednego z faworytów do zwycięstwa w Pucharze Świata i triumfów na igrzyskach olimpijskich. Legenda japońskich skoków, Takanobu Okabe jest nawet zdania, że Ryoyu stworzył najlepszą wersję siebie.

- Wrócił do poziomu z sezonu 2018/19, kiedy zdobył Kryształową Kulę. Niewykluczone, że jest jeszcze silniejszy. Nie popełnia prawie żadnych błędów, a warunki nie mają dla niego większego znaczenia. Skacze w innej lidze - skomplementował swojego rodaka mistrz świata z 1995 roku na łamach hochi.news. Podobnego zdania jest Noriaki Kasai, który pokusił się nawet o stwierdzenie, że jego młodszy kolega może zdobyć aż cztery medale na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Legendarny skoczek dodał także, że Ryoyu w porównaniu do poprzednich lat stał się znacznie spokojniejszy, co może okazać się jego wielkim atutem.

Japończyk chce rozpocząć tegoroczny Puchar Świata z wysokiego c

Ryoyu Kobayashi sam podkreśla, że dla niego najważniejszą imprezą sezonu będą właśnie zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, gdzie chciałby zdobyć złoty medal. 25-latek przyznał, że chciałby również mocno wejść w tegoroczne zmagania w Pucharze Świata.

- Czuję, że tego lata stworzyłem dobrą bazę, więc mam nadzieję, że uda mi się to przełożyć na zimę. Wiem, nad czym pracować, jestem pewny swoich skoków. Chcę walczyć o zwycięstwo od pierwszego konkursu, utrzymując się w światowej czołówce - przyznał Japończyk w rozmowie z NHK. Sezon Pucharu Świata 2021/22 otworzą zawody w Niżnym Tagile. W piątek 19 listopada o godz. 16:30 zostaną rozegrane pierwsze kwalifikacje tej zimy. Konkursy zaplanowano na godz. 16:00 w sobotę 20 i niedzielę 21 listopada.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane