Swiatsportu.pl
Trener Steven Gerrard

RUSSELL CHEYNE/AFP/East News

Steven Gerrard nowym menedżerem Aston Villa i Matty'ego Casha

11 Listopada 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Aston Villa, której zawodnikiem jest Matty Cash, ma nowego menedżera. "Lwy" poinformowały o zatrudnieniu Stevena Gerrarda, który do tej pory prowadził Glasgow Rangers. To oznacza koniec spekulacji na temat odejścia z reprezentacji Polski Paulo Sousy, który miał być jednym z kandydatów do przejęcia zespołu po Deane Smisie.

  • Steven Gerrard został ogłoszony nowym menedżerem Aston Villi

  • To oznacza, że legendarny angielski piłkarz będzie trenerem Matty'ego Casha

  • Dla 41-latka to dopiero pierwsza praca na poziomie Premier League

Karuzela zmian trenerskich nie tylko w PKO BP Ekstraklasie jest rozpędzona. Do szeregu zmian dochodzi również w Premier League. Niedawno Tottenham Hotspur zwolnił Nuno Espirito Santo i zatrudnił w jego miejsce Antonio Conte.

Na podobny ruch zdecydowała się Aston Villa. Klub rozstał się po trzech latach współpracy z Deanem Smithem, a jego następcą został Steven Gerrard. Dziś o godz. 11:00 klub ogłosił podpisanie kontraktu z Anglikiem, pod którego okiem będzie teraz trenował Matty Cash.

Trener Jacek Zieliński

Oficjalnie: Jacek Zieliński ponownie poprowadzi Cracovię. Wielki powrót

CZYTAJ DALEJ

Znakomita praca Stevena Gerrarda w Glasgow Rangers

Steven Gerrard dwa lata po zakończeniu kariery piłkarskiej znalazł zatrudnienie w pierwszym klubie jako trener. Szansę niedoświadczonemu w tej roli Anglikowi postanowiło dać Glasgow Rangers.

Szkoci wyszli na tej decyzji znakomicie. Legendarny piłkarz Liverpoolu pozwolił wrócić Rangersom na sam szczyt. Efektem jego pracy było mistrzostwo Premiership w ostatnim sezonie i pozycja lidera w bieżących rozgrywkach z przewagą czterech "oczek" nad największym rywalem, czyli Celtikiem.

W sumie Gerrard poprowadził ekipę z Glasgow w 192 meczach, z czego 124 zakończyły się zwycięstwem jego podopiecznych 41 remisem oraz tylko 27 porażkami. Te liczby oraz mistrzostwo Szkocji dały jasny przykład, że mamy do czynienia z bardzo dobrym fachowcem, którego teraz postanowiła zatrudnić Aston Villa.

Gerrard nowym menedżerem Aston Villi. Będzie trenował Matty'ego Casha

Dziś o godz. 11:00 Steven Gerrad został ogłoszony nowym menedżerem Aston Villi. Anglik już na konferencji prasowej podkreślił, jak duże znaczenie ma dla niego nowa praca.

- Aston Villa jest klubem z bogatą historią i tradycją w angielskim futbolu. Jestem bardzo dumny, że zostałem jej nowym menedżerem - powiedział 41-letni Anglik.

- W moich rozmowach z Nassefem, Wesem i resztą Zarządu było jasne, jak ambitne są ich plany wobec klubu i nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć ich cele - dodał Gerrard.

Były już trener Glasgow Rangers wspomniał także o tym, jak bardzo jest wdzięczny jego włodarzom za danie mu szansy oraz zaznaczył, że pomoc zespołowi w wywalczeniu 55. mistrzostwa Szkocji na zawsze będzie miała szczególne miejsce w jego sercu. Przyjście Gerrarda na Villa Park oznacza, iż pod jego okiem będzie trenował Matty Cash, który już jutro może zadebiutować w barwach reprezentacji Polski.

Zadanie jest proste. My podajemy imię i nazwisko polskiego sportowca, a Ty musisz wskazać związaną z nim dyscyplinę sportu. Sprawdź jak sobie poradzisz

Pytanie 1 z 10

Na początek coś łatwego. Adam Małysz

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >