Swiatsportu.pl

RUSSELL CHEYNE/AFP/East News

Steven Gerrard nowym menedżerem Aston Villa i Matty'ego Casha

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Aston Villa, której zawodnikiem jest Matty Cash, ma nowego menedżera. "Lwy" poinformowały o zatrudnieniu Stevena Gerrarda, który do tej pory prowadził Glasgow Rangers. To oznacza koniec spekulacji na temat odejścia z reprezentacji Polski Paulo Sousy, który miał być jednym z kandydatów do przejęcia zespołu po Deane Smisie.

  • Steven Gerrard został ogłoszony nowym menedżerem Aston Villi

  • To oznacza, że legendarny angielski piłkarz będzie trenerem Matty'ego Casha

  • Dla 41-latka to dopiero pierwsza praca na poziomie Premier League

Karuzela zmian trenerskich nie tylko w PKO BP Ekstraklasie jest rozpędzona. Do szeregu zmian dochodzi również w Premier League. Niedawno Tottenham Hotspur zwolnił Nuno Espirito Santo i zatrudnił w jego miejsce Antonio Conte.

Na podobny ruch zdecydowała się Aston Villa. Klub rozstał się po trzech latach współpracy z Deanem Smithem, a jego następcą został Steven Gerrard. Dziś o godz. 11:00 klub ogłosił podpisanie kontraktu z Anglikiem, pod którego okiem będzie teraz trenował Matty Cash .

Znakomita praca Stevena Gerrarda w Glasgow Rangers

Steven Gerrard dwa lata po zakończeniu kariery piłkarskiej znalazł zatrudnienie w pierwszym klubie jako trener. Szansę niedoświadczonemu w tej roli Anglikowi postanowiło dać Glasgow Rangers.

Szkoci wyszli na tej decyzji znakomicie. Legendarny piłkarz Liverpoolu pozwolił wrócić Rangersom na sam szczyt. Efektem jego pracy było mistrzostwo Premiership w ostatnim sezonie i pozycja lidera w bieżących rozgrywkach z przewagą czterech "oczek" nad największym rywalem, czyli Celtikiem.

W sumie Gerrard poprowadził ekipę z Glasgow w 192 meczach, z czego 124 zakończyły się zwycięstwem jego podopiecznych 41 remisem oraz tylko 27 porażkami. Te liczby oraz mistrzostwo Szkocji dały jasny przykład, że mamy do czynienia z bardzo dobrym fachowcem, którego teraz postanowiła zatrudnić Aston Villa.

Gerrard nowym menedżerem Aston Villi. Będzie trenował Matty'ego Casha

Dziś o godz. 11:00 Steven Gerrad został ogłoszony nowym menedżerem Aston Villi. Anglik już na konferencji prasowej podkreślił, jak duże znaczenie ma dla niego nowa praca.

- Aston Villa jest klubem z bogatą historią i tradycją w angielskim futbolu. Jestem bardzo dumny, że zostałem jej nowym menedżerem - powiedział 41-letni Anglik.

- W moich rozmowach z Nassefem, Wesem i resztą Zarządu było jasne, jak ambitne są ich plany wobec klubu i nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć ich cele - dodał Gerrard.

Były już trener Glasgow Rangers wspomniał także o tym, jak bardzo jest wdzięczny jego włodarzom za danie mu szansy oraz zaznaczył, że pomoc zespołowi w wywalczeniu 55. mistrzostwa Szkocji na zawsze będzie miała szczególne miejsce w jego sercu. Przyjście Gerrarda na Villa Park oznacza, iż pod jego okiem będzie trenował Matty Cash, który już jutro może zadebiutować w barwach reprezentacji Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Dramat Sergio Aguero. Może być zmuszony zakończyć karierę
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1
Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Albańczycy obrzydliwie atakują Karola Świderskiego i jego żonę
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]