Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek zdradziła plany na przyszły rok. Polka zagra na turnieju w Gdyni
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Iga Świątek zdradziła plany na przyszły rok. Polka zagra na turnieju w Gdyni

Iga Świątek Turniej w Gdyni
Rex Features/East News

Iga Świątek rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu, który na początku roku rozpocznie się na kortach w Australii. Najlepsza polska tenisistka zdradziła też plany na nadchodzący rok. 20-letnia zawodniczka potwierdziła, że latem polscy kibice będą mogli oglądać ją na kortach w Gdyni.

Iga Świątek w połowie listopada zakończyła niezwykle udany sezon. Polka w 2021 roku jako jedyna tenisistka na świecie dotarła przynajmniej do czwartej rundy każdego z turniejów wielkoszlemowych. Do tego dołożyła zwycięstwa na turniejach w Adelajdzie oraz Rzymie.

Iga Świątek zachwyciła polskich kibiców

To zaowocowało miejscem czołowej dziesiątce rankingu WTA, a także miejscem w turnieju WTA Finals 2021, w którym zagrało osiem najlepszych zawodniczek minionego sezonu. Tam jednak Polka przegrała dwa z trzech spotkań i odpadła już po fazie grupowej.

Po krótkiej przerwie w treningu Świątek już rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, który w styczniu ruszy na kortach w Australii. Tym razem 20-latka i jej sztab postanowili, że do przyszłorocznych zmagań będzie przygotowywała się w Polsce.

- Mam nadzieje, że uda nam się solidnie potrenować na miejscu. To też czas, żeby nacieszyć się domem i naładować pozytywną energią, dlatego skłaniamy się do tego, żeby w okresie przygotowawczym zostać w Polsce. Jestem oczywiście nastawiona na solidną pracę, od dwóch dni pracujemy już na siłowni - powiedziała Świątek cytowana przez TVP Sport.

Świątek w przyszłym roku zagra w Polsce

Przy okazji nasza najlepsza tenisistka przedstawiła swoje cele na nadchodzący sezon. Jak przyznała, chciałaby pokonać Marię Sakkari, z którą w 2021 rozegrała dwa spotkania i oba przegrała. Polka zaznaczyła, że w minionym sezonie najbardziej skupiała się na igrzyskach olimpijskich, a w nadchodzącym jej cele wrócą do "normy".

Jednocześnie przekazała wiadomość, która wprawi w zachwyt polskich kibiców. Świątek wyjawiła, że latem przyszłego roku wystąpi w turnieju w Gdyni. W lipcu tego roku miała miejsce pierwsza edycja BNP Paribas Poland Open, ale 20-latka w nim nie wystąpiła ze względu na igrzyska olimpijskie.

Nowy sezon w tenisie tradycyjnie otworzy już wielkoszlemowy Australian Open. Zawodnicy i zawodniczki rozpoczną rywalizację w Melbourne 17 stycznia. Dla Świątek będzie to czwarty występ w Melbourne Park, w dwóch poprzednich edycjach dochodziła do czwartej rundy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane