Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kibice Legii podpalili własny stadion
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Kibice Legii podpalili własny stadion

Legia Warszawa kibice Ekstraklasa
twitter.com/PrawaStronaa/status/1464999050055405572

Legia Warszawa przerwała fatalną serię w Ekstraklasie i po siedmiu porażkach z rzędu pokonała na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 1:0. Emocje podczas spotkania udzieliły się także kibicom gospodarzy. W pewnym momencie zaczęli palić barwy przyjezdnych, ale sytuacja wymknęła im się spod kontroli i w efekcie podpalili własny stadion.

Legia Warszawa w niedzielę po ponad dwóch miesiącach regularnych porażek w Ekstraklasie przerwała fatalną serię. Mistrzowie Polski na własnym stadionie ograli Jagiellonię Białystok 1:0, a bohaterem stołecznej drużyny został strzelec jedynej bramki Mattias Johansson.

Legia Warszawa: kibice podpalili własny stadion

To było dopiero czwarte zwycięstwo mistrzów Polski w obecnym sezonie Ekstraklasy. Do tego na koncie mają aż dziesięć porażek (najwięcej w lidze) i z dorobkiem dwunastu punktów zajmują szesnaste miejsce, pierwsze w strefie spadkowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że Legia ma jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

Wielkie emocje były obecne także na trybunach stadionu Legii. Fani obu zespołów nie darzą się sympatią i niejednokrotnie dawali temu wyraźnie do zrozumienia. Nie inaczej było przy okazji niedzielnego spotkania.

W pewnym momencie najbardziej zagorzali kibice mistrzów Polski zebrani na "Żylecie" w pewnym momencie zaczęli palić zebrane barwy Jagiellonii: koszulki, szaliki czy flagi. Jednak sytuacja całkowicie wymknęła im się spod kontroli.

Zdjęcia obiegły internet

Ogień zaczął trawić nie tylko podpalone przedmioty, ale także trybuny Legii. Płonąć zaczęły m.in. flagi warszawskich fanów, a także krzesełka, które znajdowały się pod nimi. Na nieszczęście kibiców gospodarzy, całość nie umknęła uwadze fotoreporterów i zdjęcia z wydarzenia obiegły internet.

Najprawdopodobniej Legia zostanie ukarana za zachowanie swoich kibiców. Tylko w tym sezonie mistrzowie Polski zostali ukarani przez UEFA za zachowanie kibiców podczas meczów europejskich pucharów łącznie na kwotę ponad 100 tysięcy euro.

Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek w trwającym sezonie Ekstraklasy, kiedy kibice podpalili własny stadion. Na początku listopada przy okazji derbów Krakowa, fani Wisły zaczęli palić barwy Cracovii i w efekcie podpalili własne trybuny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane