Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Manchester City lepszy od PSG w starciu gigantów Ligi Mistrzów
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Manchester City lepszy od PSG w starciu gigantów Ligi Mistrzów

EN 01503140 1334
PAUL ELLIS/AFP/East News

Manchester City i Paris Saint-Germain zmierzyły się w środę w hicie Ligi Mistrzów. Angielska drużyna zdominowała gości i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo 2:1. Paryżanom nie pomogło nawet trio Messi-Neymar-Mbappe.

Manchester City okazał się lepszy od Paris Saint-Germain w środowym hicie Ligi Mistrzów. Kibice śledzący to spotkanie, obejrzeli prawdziwy piłkarski klasyk. Paryżanom udało się objąć prowadzenie, jednak tego dnia lepsi byli zawodnicy Pepa Guardioli.

Manchester City lepszy od PSG w starciu gigantów

Manchester City i Paris Saint-Germain zmierzyły się już po raz drugi w tym sezonie. We wrześniowym starciu lepsza okazała się naszpikowana gwiazdami drużyna z Francji. Paryżanie wygrali u siebie 2:0.

W środę przyszedł czas na rewanż. Na Etihad Stadium obejrzeliśmy prawdziwy piłkarski spektakl. Tym razem nie było wątpliwości, że lepszą drużyną jest Manchester City.

“The Citizens” zdominowali rywali niemal od początku spotkania. Piłkarze PSG ograniczali się jedynie do sporadycznych, aczkolwiek groźnych ataków. Najlepszą sytuację do zdobycia gola przed przerwą zmarnował Ilkay Gundogan, który obił słupek bramki PSG.

"The Citizens" odrobili straty i zasłużenie wygrali

Pierwszego gola obejrzeliśmy dopiero w drugiej połowie. Ku zaskoczeniu wszystkich na prowadzenie wyszli piłkarze PSG. Kylian Mbappe świetnie znalazł się w polu karnym i uderzył do bramki między nogami golkipera Manchesteru City.

Prowadzenie PSG zdołało utrzymać jedynie przez 13. minut. Tym razem w polu karnym francuskiej drużyny zimną krew zachował Raheem Sterling. Anglik z bliskiej odległości pokonał Keylora Navasa i wyrównał na 1:1.

Po upływie kolejnych 13. minut Manchester City przypieczętował swoje zwycięstwo. Bernardo Silva idealnie obsłużył Gabriela Jesusa, a Brazylijczyk ustalił wynik meczu na 2:1. “The Citizens” zapewnili sobie tym samym zwycięstwo w grupie A Ligi Mistrzów. PSG jest natomiast pewne drugiego miejsca.

- Z wyjątkiem pięciu minut po stracie gola, gdy oni poszli za ciosem, zagraliśmy naprawdę świetny mecz - powiedział po meczu trener Manchesteru City Pep Guardiola, którego słowa cytuje “Daily Mail”..

- Cieszymy się, że jesteśmy w kolejnej rundzie. Gratulacje dla wszystkich w klubie. Teraz koncentrujemy się na Premier League. Spróbujemy dotrzeć do lutego w jak najlepszej formie, by powalczyć o awans do ćwierćfinału - dodał.

Źródło: "Daily Mail"