Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Premier League. Manchester United z nowym trenerem. Niemiec poprowadzi "Czerwone Diabły"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Premier League. Manchester United z nowym trenerem. Niemiec poprowadzi "Czerwone Diabły"

Premier League Manchester United Ralf Rangnick
ANTHONY DEVLIN/AFP/East News

Premier League w końcu poznała nowego trenera Manchesteru United. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu pracę stracił Ole Gunnar Solskjaer, do końca sezonu zespół będzie prowadził Niemiec Ralf Rangnick, o czym poinformował klub w poniedziałkowym komunikacie. 63-letni szkoleniowiec związał się z "Czerwonymi Diabłami" nietypowym kontraktem.

Premier League oficjalnie poznało nowego trenera Manchesteru United. "Czerwone Diabły" od początku sezonu nie spisują nie na miarę oczekiwań i nie pomógł w tym nawet powrót Cristiano Ronaldo, który po dwunastu latach przerwy ponownie występuje na Old Trafford.

Premier League: Manchester United z nowym trenerem

Po trzynastu kolejkach United zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Do prowadzącej Chelsea "Czerwone Diabły" tracą już dwanaście "oczek", a w ostatnich pięciu meczach ligowych zaliczyli tylko jedno zwycięstwo i aż trzy porażki.

Za postawę zespołu w ostatnich tygodniach posadą w ostatnich dniach zapłacił Ole Gunnar Solskjaer, który prowadził zespół od marca 2019 roku. W meczu z Villarrealem (2:1) w Lidze Mistrzów i z Chelsea (1:1) w lidze zespół poprowadził Michael Carrick, ale od początku było wiadomo, że to tylko doraźne rozwiązanie.

Od kilku dni media z Wielkiej Brytanii donosiły, że szkoleniowcem zespołu do końca sezonu zostanie Ralf Rangnick, który ostatnio związany był z rosyjskim Lokomotivem Moskwa. W poniedziałek Manchester United oficjalnie potwierdził te doniesienia.

Nietypowy kontrakt nowego szkoleniowca United

"Czerwone Diabły" przekazały, że 63-latek będzie prowadził zespół do końca trwającego sezonu. Zgodnie z doniesieniami prestiżowego "The Athletic", Niemiec podpisał z Manchesterem United nietypowy kontrakt.

Rangnick będzie prowadził zespół tylko do końca trwającego sezonu, a po jego zakończeniu przez dwa lata będzie pełnił funkcję dyrektora do spraw sportowych. Na razie jednak zespół będzie jeszcze prowadził Carrick, a wszystko przez wymagania formalne.

Po Brexicie Rangnick musi otrzymać wizę z pozwoleniem na pracę w Wielkiej Brytanii. Skomplikowana sytuacja prawna powoduje, że Niemiec może otrzymać ją dopiero w drugiej połowie tygodnia, a to oznacza, że niemal na pewno opuści czwartkowy mecz ligowy z Arsenalem.

- Jestem podekscytowany dołączeniem do Manchesteru United. Chcę skupić się na tym, aby ten sezon był udany dla klubu. To drużyna pełna talentów i ma świetną równowagę między młodością i doświadczeniem. Chcę pomóc tym graczom w realizacji ich potencjału - powiedział Rangnick cytowany w oświadczeniu klubu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane