Swiatsportu.pl > Piłka ręczna > Tragiczne wiadomości obiegły Polskę. Nie żyje reprezentant Polski Krzysztof Pańka
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 15.06.2022 02:02

Tragiczne wiadomości obiegły Polskę. Nie żyje reprezentant Polski Krzysztof Pańka

Nie żyje reprezentacja Polski Krzysztof Pańka
facebook.com/recznaplazowa/photos/a.217166035382361/1443438426088443/?type=3

Nie żyje Krzysztof Pańka, reprezentant Polski w plażowej odmianie piłki ręcznej. Tragiczne informacje przekazał "Piłka Ręczna Plażowa". Zawodnik odszedł nagle. Miał zaledwie 23 lata.

Nie żyje Krzysztof Pańka - polski piłkarz ręczny, który występował w plażowej odmianie tej dyscypliny. Tragiczna informacje obiegły polskie środowisko w poniedziałkowy poranek. Jak przekazał facebookowy profil "Piłka Ręczna Plażowa".

Nie żyje reprezentant Polski Krzysztof Pańka

Pańka zmarł nagle w niedzielę 28 listopada. Na razie nie są znane przyczyny jego śmierci. Jeden z najlepszych polskich plażowych piłkarzy ręcznych miał zaledwie 23 lata i jeszcze niedawno można było go oglądać w akcji.

W ostatnim czasie reprezentował barwy Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, z którym występował w PGNiG Summer Superlidze. Z klubem sięgnął w 2020 roku po mistrzostwo Polski, a w tym roku cieszył się ze zdobycia Pucharu Polski. Swoją bardzo dobrą postawą zapracował na powołanie do reprezentacji Polski.

Kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego zawodnika złożyły władze klubu z Inowrocławia. - [...] odszedł nasz przyjaciel i wspaniały kolega z drużyny Krzysiu Pańka. Żegnaj Mistrzu... - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Również Związek Piłki Ręcznej w Polsce przekazał wyrazy współczucia w związku ze śmiercią 23-letniego zawodnika. ZPRP podkreślił, że Pańka występował także poza granicami naszego kraju, a przed nim było jeszcze mnóstwo meczów do rozegrania.

- Składamy wyrazy szczerego i głębokiego współczucia rodzinie, najbliższym oraz wszystkim znajomym Krzysztofa! - przekazał Związek za pośrednictwem profilu "Piłka Ręczna Plażowa".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane