Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Agent Lewandowskiego po spotkaniu z władzami klubu. Nie milkną plotki o transferze Polaka
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Agent Lewandowskiego po spotkaniu z władzami klubu. Nie milkną plotki o transferze Polaka

Robert Lewandowski Bayern
Patrick Scheiber/Imago Sport and News/East News
  • Robert Lewandowski w najbliższej przyszłości może odejść z Bayernu Monachium

  • Niemieckie media informują, że agent zawodnika Pini Zahvi jest już po spotkaniu z władzami klubu

  • Izraelski menadżer ma jednak plan na przyszłość polskiego piłkarza

Robert Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do 2023 roku. Jednak w ostatnich dniach regularnie pojawiają się informacje, że Polak nie wypełni umowy i trafi do jednego z europejskich gigantów.

Najwięcej mówi się o zainteresowaniu ze strony Chelsea oraz Manchester United. W czwartek niemieckie media informowały, że do Bayernu wpłynęła nawet oferta za Lewandowskiego od jednego z tych angielskich klubów.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu?

Florian Plettenberg ze "Sport1" donosi, że agent zawodnika Pini Zahavi już kilka tygodni temu rozmawiał z władzami Bayernu na temat przyszłości polskiego napastnika. Zdaniem dziennikarza Izraelczyk miał usłyszeć, że Lewandowski obecnie jest nie na sprzedaż.

Zgodnie z doniesieniami Plettenberga Zahavi nie zamierza kończyć tematu na tej jednej rozmowie. Agent Lewandowskiego chce się spotkać z władzami klubu zaraz po zakończeniu obecnego sezonu.

Plettenberg informuje, że Zahaviemu zależy na transferze Lewandowskiego, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że w innym klubie piłkarz może liczyć na większe zarobki. Polak w tym roku będzie miał już 33 lata i to może być szansa na ostatni wielki kontrakt dla zawodnika.

Coraz częściej w niemieckich mediach mówi się, że latem 2022 roku Bayern będzie musiał przejść rewolucję kadrową. To właśnie wtedy władze "Die Roten" byłyby bardziej skłonne na sprzedanie polskiego zawodnika.

Agent Lewandowskiego dąży do transferu

Jednak negocjacje między stronami na pewno nie będą łatwe. Zahvi ma bardzo złe relacje z mistrzami Niemiec po tym, jak negocjował z klubem przedłużenie kontraktu Davida Alaby. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia i Austriak latem odejdzie z klubu.

Wokół negocjacji Alaby z Bayernem od początku było bardzo dużo emocji. W pewnym momencie honorowy prezydent Bawarczyków Uli Hoeneß nazwał nawet Zahaviego "chciwą piranią".

28-latek to nie jedyny piłkarz, który latem opuści Bawarczyków. Klub nie przedłużył kontraktu także z Jerome Boatengiem, a coraz więcej mówi się także o tym, że z drużyną latem pożegna się także Javi Martinez.

Lewandowski rozgrywa swój najlepszy sezon w Bundeslidze. Na trzy kolejki przed końcem ma na koncie 36 trafień. Tym samym brakuje mu tylko czterech do wyrównania legendarnego rekordu Gerda Müllera. Warto jednak zaznaczyć, że do uzbierania tego dorobku Polak potrzebował zaledwie 26. ligowych spotkań.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane