Legia Warszawa Michniewicz Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Brat Nazarija Rusyna w ostrych słowach zaatakował Legię i trenera Michniewicza

8 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Legia Warszawa zimą sprowadziła z Dynama Kijów Nazarija Rusyna, który miał zapewnić większą wszechstronność w ataku zespołu. Na razie jednak 22-latek nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a do tego sprawia problemy wychowawcze. W obronie Rusyna stanął jego brat, który w mediach społecznościowych zaatakował klub i trenera Michniewicza.

  • Legia Warszawa w środę ukarała Nazarija Rusyna za odmowę występu w drużynie rezerw
  • 22-latek miał być wzmocnieniem Legii, ale na razie nie prezentuje pełni swojego potencjału
  • W obronie piłkarza stanął jego brat, który w ostrych słowach zaatakował stołeczny klub i sztab szkoleniowy

Legia Warszawa na pewno nie tak wyobrażała sobie sprowadzenie Nazarija Rusyna z Dynama Kijów. 22-letni napastnik miał wprowadzić do ataku zespołu więcej wszechstronności i być zmiennikiem Tomasa Pekharta.

Na papierze ten transfer wydawał się obiecujący. Młody napastnik w 2019 roku był na wypożyczeniu w Zorii Ługańsk, w której strzelił 5 goli i zanotował 4 asysty w 14. spotkaniach. Jednak w Dynamie nie mógł się przebić przez zbyt silną konkurencję.

Legia Warszawa: brat Rusyna atakuje klub

Od momentu transferu rozegrał w Legii tylko jedno spotkanie. Pojawił się na boisku w meczu 1/4 Pucharu Polski przeciwko Piastowi Gliwice. Do tego ma na koncie występ w rezerwach Legi przeciwko KS Kutno. Meczów w rezerwach mógłby mieć więcej, ale w piątek odmówił gry w drugim zespole warszawskiej Legii przeciwko Legionovii.

Rusyn tłumaczył swoją decyzję obawą związaną z występem na sztucznej nawierzchni. Po meczu z zespołem z Kutna narzekał na uraz barku. Problem w tym, że mecz w Legionowie rozgrywany na naturalnym boisku.

Robert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGRobert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGCzytaj dalej

Za swoje zachowanie zawodnik został odsunięty od pierwszego zespołu, o czy poinformowała rzecznik prasowa Izabela Kruk. - Decyzją klubu, przez najbliższe dwa tygodnie Nazarij Rusyn będzie trenował z drugim zespołem Legii Warszawa - napisała na Twitterze.

Teraz w obronie zawodnika stanął jego brat, który zdecydował nie gryźć się w język. W mocnych słowach zaatakował politykę transferową klubu, a także trenera Czesława Michniewicza.

Mocne słowa brata Rusyna na temat Legii

- Polityka Legii jest śmieszna. Starają się prawie dwa lata o wypożyczenie zawodnika, którego trener nie chce. Trener mu wprost powiedział, że on nie chciał go w składzie i nie chce go w drużynie - przekazał brat Rusyna na Instagramie.

- Zgodził się na przejście do Legii jedynie za moją namową. Obawiał się, czy to nie będzie za niski poziom na jego grę, gdyż jeszcze niedawno był najlepszym napastnikiem ligi ukraińskiej, która w tabeli UEFA jest obecnie na 12. miejscu, a Ekstraklasa dla porównania jest 30! Czyli sama gra w Legii to obniżenie poziomu - napisał.

- Był wypożyczony do Zorii Ługańsk i był tam nazywany "Predatorem", gdyż dzięki jego grze zespół był na początku tabeli - stwierdził. - Pisali, że "odmowa" gry w rezerwach była potępiona przez zawodników z zespołu, a tak naprawdę to każdy zawodnik jest niezadowolony z tego trenera. Mówili mojemu bratu, że są po jego stronie, że szkoda, bo trener to debil - dodał.

Rusyn jest wypożyczony do Legii do końca grudnia tego roku. Niektóre media informują, że ze względu na zachowanie piłkarza wypożyczenie może zostać skrócone po zakończeniu obecnego sezonu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł