Swiatsportu.pl > Tenis > Czy Agnieszka Radwańska grała w Wimbledonie?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Czy Agnieszka Radwańska grała w Wimbledonie?

Agnieszka Radwańska
https://commons.wikimedia.org/Tatiana from Moscow, Russia/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Agnieszka Radwańska swoje występy na międzynarodowych kortach rozpoczęła w wieku zaledwie 6 lat. Już wtedy dało się zauważyć, że Isia ma duży talent do tenisa i zawodowa kariera może być dla niej słuszną drogą.

Tak też się stało, krakowianka odnosiła kolejne sukcesy w młodzieżowych kategoriach, a co najważniejsze, potrafiła przenieść to później na karierę seniorską.

Triumfy w młodzieżowym Wielkim Szlemie

Agnieszka Radwańska już jako juniorka pokazywała, że wielka kariera stoi przed nią otworem. Pierwszy wielki sukces krakowianka odniosła już w 2005 roku, mając 16 lat, kiedy wygrała juniorski Wimbledon. Isia pokonała wówczas w finale Austriaczkę Tamirę Paszek 6:3, 6:4.

To nie było jedyne zwycięstwo naszej zawodniczki w młodzieżowym Wielkim Szlemie. Kolejny takowy przypadek miał rok później podczas French Open. Tam 17-letnia Polka wygrała w meczu finałowym z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową 6:4, 6:1.

Wówczas nikt już nie miał wątpliwości, że krakowianka może w przyszłości namieszać w seniorskim tenisie. Tak też się stało.

Czy Agnieszka Radwańska grała w Wimbledonie?

Agnieszka Radwańska dzięki swoim umiejętnościom miała okazję wielokrotnie uczestniczyć w turniejach wielkoszlemowych. Po sukcesach w kategoriach juniorskich przyszedł czas na prawdziwe wyzwania z udziałem największych tenisistek świata.

Isia pojawiała się podczas wszystkich turniejów wielkoszlemowych, również na Wimbledonie. To właśnie na brytyjskich kortach nasza zawodniczka odniosła największy sukces, gdzie dotarła do finału w 2012 roku. W nim musiała jednak uznać wyższość legendarnej Sereny Williams.

Niestety był to jedyny mecz finałowy Wielkiego Szlema, który rozegrała krakowianka. Radwańskiej udało się jeszcze dwukrotnie dotrzeć do półfinału Australian Open w 2014 i 2016 roku.

Jednak nasza gwiazda odniosła również wiele innych sukcesów, podczas ważnych turniejów WTA, gdzie także mierzyła się z zawodniczkami ze ścisłego topu. Krakowianka może pochwalić się zwycięstwami aż w 20 turniejach WTA, co należy uznać za ogromne osiągnięcie.

Powiązane