Swiatsportu.pl
Agnieszka Radwańska

https://commons.wikimedia.org/Tatiana from Moscow, Russia/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Czy Agnieszka Radwańska grała w Wimbledonie?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Agnieszka Radwańska w trakcie swej kariery występowała na największych kortach tenisowych świata. Nasza zawodniczka osiągnęła wiele sukcesów i mierzyła się z najbardziej wymagającymi przeciwniczkami. Jednak niektórzy zadają sobie pytanie, czy Agnieszka Ra

Agnieszka Radwańska swoje występy na międzynarodowych kortach rozpoczęła w wieku zaledwie 6 lat. Już wtedy dało się zauważyć, że Isia ma duży talent do tenisa i zawodowa kariera może być dla niej słuszną drogą.

Tak też się stało, krakowianka odnosiła kolejne sukcesy w młodzieżowych kategoriach, a co najważniejsze, potrafiła przenieść to później na karierę seniorską.

Triumfy w młodzieżowym Wielkim Szlemie

Agnieszka Radwańska już jako juniorka pokazywała, że wielka kariera stoi przed nią otworem. Pierwszy wielki sukces krakowianka odniosła już w 2005 roku, mając 16 lat, kiedy wygrała juniorski Wimbledon. Isia pokonała wówczas w finale Austriaczkę Tamirę Paszek 6:3, 6:4.

To nie było jedyne zwycięstwo naszej zawodniczki w młodzieżowym Wielkim Szlemie. Kolejny takowy przypadek miał rok później podczas French Open. Tam 17-letnia Polka wygrała w meczu finałowym z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową 6:4, 6:1.

Wówczas nikt już nie miał wątpliwości, że krakowianka może w przyszłości namieszać w seniorskim tenisie. Tak też się stało.

Czy Agnieszka Radwańska grała w Wimbledonie?

Agnieszka Radwańska dzięki swoim umiejętnościom miała okazję wielokrotnie uczestniczyć w turniejach wielkoszlemowych. Po sukcesach w kategoriach juniorskich przyszedł czas na prawdziwe wyzwania z udziałem największych tenisistek świata.

Isia pojawiała się podczas wszystkich turniejów wielkoszlemowych, również na Wimbledonie. To właśnie na brytyjskich kortach nasza zawodniczka odniosła największy sukces, gdzie dotarła do finału w 2012 roku. W nim musiała jednak uznać wyższość legendarnej Sereny Williams.

Niestety był to jedyny mecz finałowy Wielkiego Szlema, który rozegrała krakowianka. Radwańskiej udało się jeszcze dwukrotnie dotrzeć do półfinału Australian Open w 2014 i 2016 roku.

Jednak nasza gwiazda odniosła również wiele innych sukcesów, podczas ważnych turniejów WTA, gdzie także mierzyła się z zawodniczkami ze ścisłego topu. Krakowianka może pochwalić się zwycięstwami aż w 20 turniejach WTA, co należy uznać za ogromne osiągnięcie.

Podobne artykuły

Iga Świątek Wimbledon

Tenis

Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce i awansowała do 1/8 finału Wimbledonu

Czytaj więcej >
Iga Świątek zarobki

Tenis

Wiadomo ile Światek zarobiła za swój występ na Wimbledonie

Czytaj więcej >

Tenis

Druzgocąca porażka Igi Świątek, odpadła z turnieju w Eastbourne

Czytaj więcej >
Hubert Hurkacz Wimbledon Miedwiediew

Tenis

Hubert Hurkacz we wtorek dokończy przerwany mecz

Czytaj więcej >
Shirley Fry

Tenis

Nie żyje Shirley Fry, wielka legenda tenisa ziemnego. Wygrała Wielkiego Szlema w singlu i deblu

Czytaj więcej >
Hubert Hurkacz Wimbledon

Tenis

Hurkacz wzruszony po zwycięstwie nad Federerem. Internet zachwycony Polakiem

Czytaj więcej >