Swiatsportu.pl
Mamed Khalidov

MAREK ZIELINSKI/East News

Czy Mamed Khalidov ma żonę?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Czy Mamed Khalidov ma żonę? Zawodnik MMA budzi niemałe zainteresowanie fanów sportów walki. Nic dziwnego, bowiem popularność reprezentantowi Polski przyniosły liczne sukcesy w oktagonie. Polak czeczeńskiego pochodzenia już od ponad 20 lat przebywa w kraju

Mamed Khalidov trafił do Polski z grupą Czeczenów w 1997 roku. Osiedlił się w Olsztynie, gdzie początkowo trenował boks, taekwondo i zapasy. Oprócz treningów zapisał się na studia, gdzie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończył zarządzanie i administrację.

41-latek jest praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i wchodzi do oktagonu w związku z trwającym ramadanem. Dlatego niektórzy zastanawiają się, czy Mamed Khalidov ma żonę?

Czeczenem będę zawsze

W 2010 roku po 13 latach pobytu w Polsce Mamed Khalidov przyjął polskie obywatelstwo. W trakcie wywiadu dla „Super Expressu” wojownik został zapytany o to, czy czuje się bardziej Czeczenem czy Polakiem.

- Czeczenem będę zawsze, jednak... nie ma takiego państwa jak Czeczenia. Mam polskie obywatelstwo, więc jestem też Polakiem. Jest mi tu dobrze, znalazłem tu swoją życiową przystań. Ale czasem odwiedzam też rodzinne strony – powiedział Khalidov.

Czy Mamed Khalidov ma żonę?

Odpowiadając na pytanie, Mamed Khalidov ma żonę. Jego wybranką jest Ewa. Para poznała się na bilardzie, gdzie znajomi zawodnika zabrali ją ze sobą do pubu. Od tamtej chwili oboje zaczęli się ze sobą spotykać.

Para wzięła najpierw ślub cywilny w 2005 roku, a następnie drugi w meczecie, bowiem kobieta przeszła na Islam. Informację na temat daty zawarcia sakramentu małżeństwa państwa Khalidov nie jest łatwo znaleźć w internecie, ale Mamed zdradził rąbek tajemnicy podczas wywiadu dla Playboya w 2011 roku, kiedy dziennikarz zapytał go, ile lat jest po ślubie ze swoją małżonką.

- Muszę zadzwonić, żeby nie było plamy. (Dzwoni) „Hej, słuchaj, jest pytanie bardzo ważne… Jak długo jesteśmy po ślubie? No wiem, że sześć lat, ale tak tylko sprawdzam… Dobra. Dzięki… Pa… – opisywał rozmowę redaktor magazynu.

Oboje wychowują dwóch synów. Jeden z nich ma na imię Abdul Kerim. Według reguł Islamu rodzice wychowują swoich synów właśnie w tej wierze.

Źródła: Super Express, Playboy

Podobne artykuły

KSW 61 Pudzianowski Jurkowski Błachowicz

Sporty walki

KSW 61: Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Pudzianowski - Jurkowski

Czytaj więcej >
Nie żyje zawodnik MMA

Sporty walki

Tajemnicza śmierć kontrowersyjnej legendy MMA. Zawodnik został znaleziony martwy w więzieniu

Czytaj więcej >

Sporty walki

Wielka wojna w walce wieczoru KSW 61. “Pudzian” rozbił “Jurasa”

Czytaj więcej >
Judo

Sporty walki

Trener rzucił 7-latkiem o ziemię 27 razy. Dziecko zmarło w szpitalu (WIDEO)

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz UFC Teixeira

Sporty walki

Tylko u nas. Jan Błachowicz o walce z Teixeirą: Będę celował w nokaut

Czytaj więcej >
Marcin Najman MMA VIP 2

Sporty walki

"Ch*j z tym Murańskim". Marcin Najman podsumował galę MMA VIP 2

Czytaj więcej >