Mamed Khalidov Żródło: MAREK ZIELINSKI/East News

Czy Mamed Khalidov ma żonę?

5 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Czy Mamed Khalidov ma żonę? Zawodnik MMA budzi niemałe zainteresowanie fanów sportów walki. Nic dziwnego, bowiem popularność reprezentantowi Polski przyniosły liczne sukcesy w oktagonie. Polak czeczeńskiego pochodzenia już od ponad 20 lat przebywa w kraju i wiele osób ciekawi, jak Khalidow poukładał sobie życie prywatne.

Mamed Khalidov trafił do Polski z grupą Czeczenów w 1997 roku. Osiedlił się w Olsztynie, gdzie początkowo trenował boks, taekwondo i zapasy. Oprócz treningów zapisał się na studia, gdzie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończył zarządzanie i administrację.

41-latek jest praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i wchodzi do oktagonu w związku z trwającym ramadanem. Dlatego niektórzy zastanawiają się, czy Mamed Khalidov ma żonę?

Czeczenem będę zawsze

W 2010 roku po 13 latach pobytu w Polsce Mamed Khalidov przyjął polskie obywatelstwo. W trakcie wywiadu dla „Super Expressu” wojownik został zapytany o to, czy czuje się bardziej Czeczenem czy Polakiem.

- Czeczenem będę zawsze, jednak... nie ma takiego państwa jak Czeczenia. Mam polskie obywatelstwo, więc jestem też Polakiem. Jest mi tu dobrze, znalazłem tu swoją życiową przystań. Ale czasem odwiedzam też rodzinne strony – powiedział Khalidov.

Czy Mamed Khalidov ma żonę?

Odpowiadając na pytanie, Mamed Khalidov ma żonę. Jego wybranką jest Ewa. Para poznała się na bilardzie, gdzie znajomi zawodnika zabrali ją ze sobą do pubu. Od tamtej chwili oboje zaczęli się ze sobą spotykać.

Para wzięła najpierw ślub cywilny w 2005 roku, a następnie drugi w meczecie, bowiem kobieta przeszła na Islam. Informację na temat daty zawarcia sakramentu małżeństwa państwa Khalidov nie jest łatwo znaleźć w internecie, ale Mamed zdradził rąbek tajemnicy podczas wywiadu dla Playboya w 2011 roku, kiedy dziennikarz zapytał go, ile lat jest po ślubie ze swoją małżonką.

- Muszę zadzwonić, żeby nie było plamy. (Dzwoni) „Hej, słuchaj, jest pytanie bardzo ważne… Jak długo jesteśmy po ślubie? No wiem, że sześć lat, ale tak tylko sprawdzam… Dobra. Dzięki… Pa… – opisywał rozmowę redaktor magazynu.

Oboje wychowują dwóch synów. Jeden z nich ma na imię Abdul Kerim. Według reguł Islamu rodzice wychowują swoich synów właśnie w tej wierze.

Źródła: Super Express, Playboy

Następny artykuł