Swiatsportu.pl
Pomoc Piłkarz

pomagam.pl/866mhc

Dramat młodego zawodnika. Jedyną szansą na przeżycie jest leczenie w USA

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Pomoc potrzebna jest młodemu zawodnikowi Lublinianki, który od jesieni ubiegłego roku zmaga się z nowotworem pnia mózgu. Guz 16-letniego Kuby jest nieoperacyjny, a jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest specjalistyczne leczenie w San Francisco. Rodzina prowadzi zbiórkę na zabiegi w Stanach Zjednoczonych.

  • Pomoc potrzebna 16-letniemu Kubie, zawodnikowi Lublinianki

  • Młody zawodnik po jednym z treningów zaczął widzieć podwójnie

  • Po serii badań okazało się, że piłkarz ma nieoperacyjnego raka pnia mózgu, jego jedyną nadzieją jest leczenie w San Francisco

Pomoc wszystkich chętnych jest potrzebna młodemu zawodnikowi Lublinianki. 16-letni Kuba, który trenuje w klubie od dziesięciu lat, zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem pnia mózgu.

Po jednym z wrześniowych treningów zespołu zawodnik przekazał swojemu tacie, że zaczął widzieć podwójnie. Lekarze początkowo nie byli w stanie stwierdzić, co dokładnie dolega Kubie. Dopiero po grudniowych badaniach rezonansem magnetycznym lekarze przekazali, że młody piłkarz ma nieoperacyjnego guza pnia mózgu.

Pomoc potrzebna młodemu zawodnikowi Lublinianki

- Zaczęliśmy szukać innych lekarzy, rozwiązania, diagnozy, może ktoś się pomylił. Dotarliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie po rozmowie i analizie badań powiedziano nam, że podejmą się tam leczenia Kuby - powiedział ojciec zawodnika, pan Tomasz Krawiec w rozmowie z WP SportoweFakty.

Chłopiec najpierw miał przeprowadzoną biopsję. Później lekarze rozpoczęli radioterapię połączoną z lekami. Niestety pierwszy z zabiegów sprawił, że 16-latek ma lekki niedowład prawej strony ciała.

- W zasadzie od wyjścia ze szpitala przechodzi rehabilitację w związku z niedowładem prawej strony. Przychodzi do nas rehabilitantka, a także działamy prywatnie. Najgorsze jest jednak to, że Kuba - tak jak mówi - nie ma siły. Ale samopoczucie ma dobre - przekazał ojciec zawodnika.

Rodzina jednocześnie cały czas szukała także sposobów leczenia poza granicami Polski. Ojciec zawodnika przekazał, że udało się skontaktować z doktor Sabine Müller, szwajcarską specjalistką w zakresie leczenia nowotworów mózgu u dzieci, która działa na University of California w San Francisco.

Potrzebne są pieniądze na leczenie chłopca w USA

W kwietniu okazało się, że w Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia badań molekularnych pobranej od zawodnika próbki, a te były wymagane. Kuba przeszedł jeszcze kontrolny rezonans magnetyczny, a jego wyniki rodzina przesłała do San Francisco. Po nich 16-latek odbył wideorozmowę z profesor Müller.

- Podczas niej pani profesor przeprowadziła badanie i wywiad Kuby, po czym zaproponowała jedyną możliwą opcję leczenia - w San Francisco. To miałaby być operacja, która polegałaby na wyhodowaniu i wszczepieniu specjalnego wirusa w połączeniu z lekami, który miałby niszczyć komórki rakowe przy pniu mózgu - przekazał ojciec piłkarza.

- W Europie nie ma możliwości takiego leczenia. Profesor podkreśliła, że to objęcie leczeniem musi nastąpić jak najszybciej. Nie podała powodu, ale możemy się tylko domyślać - przekazał pan Tomasz.

Rodzina razem z sympatykami Lublinianki założyła zbiórkę na leczenie Kuby. Obecnie przekroczyła ona 200 tysięcy złotych, ale ta kwota na pewno nie będzie wystarczająca na pokrycie kosztów leczenia 16-letniego Kuby.

- Zbierane obecnie fundusze są przeznaczone zarówno na leczenie bieżące, jak i ewentualnie to w Stanach. Wciąż jednak nie wiemy, ile kosztować może terapia w San Francisco, poza opłatami za badania, które już w tej chwili ponieśliśmy. Podejrzewam, że dopiero po przebadaniu próbek, w celu kwalifikacji Kuby do leczenia, zostanie nam przedstawiony kosztorys. Na pewno nie są to tanie sprawy, które przerastają nasze możliwości - przekazał ojciec piłkarza.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/866mhc 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Zbigniew Boniek

Piłka nożna

Zbigniew Boniek przeklął w programie na żywo. Polacy w szoku

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Mbappe poskarżył się na Neymara w trakcie meczu. Iskrzy w szatni PSG

Czytaj więcej >
Krzysztof Piątek

Piłka nożna

Krzysztof Piątek wreszcie wrócił do gry, a Hertha się skompromitowała

Czytaj więcej >
Napastnik Rakowa Częstochowa

Piłka nożna

Pięć bramek w Warszawie. Raków Częstochowa pokonuje Legię

Czytaj więcej >
Mateusz Bogusz gol

Piłka nożna

Kapitalny gol Mateusza Bogusza w Hiszpanii. "Zdjął pajęczynę" (WIDEO)

Czytaj więcej >
Trener Legii Warszawa

Piłka nożna

Plaga kontuzji w Legii Warszawa przed hitowym meczem z Rakowem Częstochowa

Czytaj więcej >