Swiatsportu.pl
Jerzy Brzęczek

Beata Zawadzka/East News

Jerzy Brzęczek może otrzymać nową posadę. Mateusz Borek ujawnia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w Ekstraklasie w zupełnie nowej roli? Mateusz Borek w trakcie poniedziałkowego programu “Misja Futbol" zdradził, że były selekcjoner reprezentacji Polski może znaleźć zatrudnienie w Wiśle Kraków. W klubie tym nie zasiadłby jednak na ławce trenerskiej. Brzęczek może dostać inne stanowisko.

  • Mateusz Borek ujawnił nowe informacje na temat przyszłości Jerzego Brzęczka

  • Zdaniem dziennikarza, były selekcjoner polskiej kadry może trafić do Wisły Kraków

  • Brzęczek miałby sprawdzić się w nowej roli i zostać dyrektorem sportowym

Jerzy Brzęczek od stycznia pozostaje bez pracy. Były selekcjoner reprezentacji Polski po sezonie może jednak znaleźć zatrudnienie ponownie w Ekstraklasie. Zdaniem Mateusza Borka 50-latek może trafić do Wisły Kraków.

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w nowej roli?

W trakcie poniedziałkowego programu “Misja Futbol” na Kanale Sportowym ciekawą informacją podzielił się z kibicami Mateusz Borek. Dziennikarz zabrał głos na temat Jerzego Brzęczka, który od stycznia pozostaje bez pracy. Wówczas stracił pracę selekcjonera reprezentacji Polski.

W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia, że Brzęczek może wrócić do pracy w Ekstraklasie. Jego nazwisko łączono z Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze. Mówiono także, że 50-latek liczy na oferty z zagranicy, a konkretnie Austrii, gdzie jest doskonale pamiętany z gry w tamtejszych klubach.

Mateusz Borek zdradził jednak, że Brzęczek po sezonie może trafić do Wisły Kraków. W klubie z Małopolski nie zasiadłby jednak na ławce trenerskiej. Brzęczek miałby zostać dyrektorem sportowym.

Decydujący głos w sprawie może mieć Jakub Błaszczykowski, który jest jednym ze współwłaścicieli Wisły Kraków. Pomocnik wywołał burzę w trakcie ostatniego meczu z Lechem Poznań. Po strzeleniu gola podbiegł celebrować razem z Kazimierzem Kmiecikiem, członkiem sztabu szkoleniowego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ostatnim czasie zrobiło się głośno o konflikcie Kmiecika z trenerem Wisły Peterem Hyballą. Po stronie legendy stanęło kilku zawodników w tym właśnie Błaszczykowski. Już niemal pewne jest, że po sezonie Hyballa zostanie zwolniony z klubu.

Nadchodzą wielkie zmiany w Wiśle Kraków

Mateusz Borek odniósł się do opisanej sytuacji. Ujawnił, że Jerzy Brzęczek może zostać nowym dyrektorem sportowym Wisły Kraków. Stanowisko trenera może natomiast objąć Radosław Sobolewski, były piłkarz i członek sztabu szkoleniowego “Białej Gwiazdy”.

- Słyszę, że szykuje się ciekawe rozdanie. Jeśli po takiej sytuacji właściciel klubu nie biegnie do trenera, tylko do Kazia Kmiecika, a dołącza do niego Rafał Boguski, to jest jeden komunikat - Hyballa jest skończony i odejdzie - stwierdził Mateusz Borek.

- Słyszę o takim scenariuszu, że Jerzy Brzęczek może być dyrektorem sportowym, a Radosław Sobolewski trenerem. Jest podobno taka opcja. Czy ona ostatecznie dojdzie do głosu? Nie wiem - dodał na zakończenie dziennikarz.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Włosi rozpływają się nad reprezentantem Polski. Zatrzymał giganta, interwencja nie z tej ziemi (WIDEO)

  • Robert Lewandowski nie pobije rekordu Gerda Müllera? Hansi Flick ostrzega Polaka, "Lewy" musi uważać

  • Marcin Najman wyciągnął broń w trakcie konferencji prasowej. Wielka awantura i szokujące sceny (Wideo)

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >