Swiatsportu.pl
Jerzy Brzęczek

Beata Zawadzka/East News

Jerzy Brzęczek może otrzymać nową posadę. Mateusz Borek ujawnia

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w Ekstraklasie w zupełnie nowej roli? Mateusz Borek w trakcie poniedziałkowego programu “Misja Futbol" zdradził, że były selekcjoner reprezentacji Polski może znaleźć zatrudnienie w Wiśle Kraków. W klubie tym nie zasiadłby jednak na ławce trenerskiej. Brzęczek może dostać inne stanowisko.

  • Mateusz Borek ujawnił nowe informacje na temat przyszłości Jerzego Brzęczka

  • Zdaniem dziennikarza, były selekcjoner polskiej kadry może trafić do Wisły Kraków

  • Brzęczek miałby sprawdzić się w nowej roli i zostać dyrektorem sportowym

Jerzy Brzęczek od stycznia pozostaje bez pracy. Były selekcjoner reprezentacji Polski po sezonie może jednak znaleźć zatrudnienie ponownie w Ekstraklasie. Zdaniem Mateusza Borka 50-latek może trafić do Wisły Kraków.

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w nowej roli?

W trakcie poniedziałkowego programu “Misja Futbol” na Kanale Sportowym ciekawą informacją podzielił się z kibicami Mateusz Borek. Dziennikarz zabrał głos na temat Jerzego Brzęczka, który od stycznia pozostaje bez pracy. Wówczas stracił pracę selekcjonera reprezentacji Polski.

W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia, że Brzęczek może wrócić do pracy w Ekstraklasie. Jego nazwisko łączono z Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze. Mówiono także, że 50-latek liczy na oferty z zagranicy, a konkretnie Austrii, gdzie jest doskonale pamiętany z gry w tamtejszych klubach.

Mateusz Borek zdradził jednak, że Brzęczek po sezonie może trafić do Wisły Kraków. W klubie z Małopolski nie zasiadłby jednak na ławce trenerskiej. Brzęczek miałby zostać dyrektorem sportowym.

Decydujący głos w sprawie może mieć Jakub Błaszczykowski, który jest jednym ze współwłaścicieli Wisły Kraków. Pomocnik wywołał burzę w trakcie ostatniego meczu z Lechem Poznań. Po strzeleniu gola podbiegł celebrować razem z Kazimierzem Kmiecikiem, członkiem sztabu szkoleniowego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ostatnim czasie zrobiło się głośno o konflikcie Kmiecika z trenerem Wisły Peterem Hyballą. Po stronie legendy stanęło kilku zawodników w tym właśnie Błaszczykowski. Już niemal pewne jest, że po sezonie Hyballa zostanie zwolniony z klubu.

Nadchodzą wielkie zmiany w Wiśle Kraków

Mateusz Borek odniósł się do opisanej sytuacji. Ujawnił, że Jerzy Brzęczek może zostać nowym dyrektorem sportowym Wisły Kraków. Stanowisko trenera może natomiast objąć Radosław Sobolewski, były piłkarz i członek sztabu szkoleniowego “Białej Gwiazdy”.

- Słyszę, że szykuje się ciekawe rozdanie. Jeśli po takiej sytuacji właściciel klubu nie biegnie do trenera, tylko do Kazia Kmiecika, a dołącza do niego Rafał Boguski, to jest jeden komunikat - Hyballa jest skończony i odejdzie - stwierdził Mateusz Borek.

- Słyszę o takim scenariuszu, że Jerzy Brzęczek może być dyrektorem sportowym, a Radosław Sobolewski trenerem. Jest podobno taka opcja. Czy ona ostatecznie dojdzie do głosu? Nie wiem - dodał na zakończenie dziennikarz.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Euro 2020 Walia Szwajcaria

Piłka nożna

Walia zremisowała ze Szwajcarią. Wielkie emocje w końcówce meczu

Czytaj więcej >
Zbigniew Boniek

Piłka nożna

Zbigniew Boniek powiedział, dlaczego Paulo Sousa nie powołał Kapustki, Grosickiego i Szymańskiego

Czytaj więcej >
Kamil Piątkowski Karol Świderski i Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski znajdzie się w pierwszym składzie na mecz ze Słowacją?

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen żyje. Wiemy, co było przyczyną jego upadku

Czytaj więcej >
Simon Kjaer - reprezentant Danii w piłce nożnej

Piłka nożna

Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena

Czytaj więcej >