Swiatsportu.pl Tenis Hubert Hurkacz awansował do IV rundy Wimbledonu

Hubert Hurkacz awansował do IV rundy Wimbledonu

19 marca 2022
Autor tekstu: Mateusz Dziubiński

Hubert Hurkacz w dalszym ciągu podbija korty Wimbledonu. Polak jest już w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Londynie. W sobotę nasz tenisista pokonał w trzech setach Aleksandra Bublika 6:3, 6:4, 6:2.

• Hubert Hurkacz kontynuuje zwycięską serię na kortach Wimbledonu

• W sobotę polski tenisista pokonał Aleksandra Bublika z Kazachstanu w meczu III rundy

• Tym samym Hurkacz wywalczył awans do IV rundy, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze, jeśli chodzi o grę w Wimbledonie

Hubert Hurkacz osiągnął życiowy sukces, jeśli chodzi o występy na Wimbledonie. Polak w sobotę awansował już do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju. W pokonanym polu nasz zawodnik zostawił Aleksandra Bublika z Kazachstanu.

Hubert Hurkacz osiągnął życiowy sukces na Wimbledonie

Hubert Hurkacz w sobotę stanął do walki o awans do IV rundy Wimbledonu. Polak jeszcze nigdy nie zdołał przejść trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach w Londynie. 24-latek walczył zatem o życiowy sukces.

Przeciwnikiem polskiego tenisisty był reprezentant Kazachstanu Aleksander Bublik. Wcześniej panowie zagrali przeciwko sobie tylko raz. Przed rokiem w Dubaju lepszy okazał się Bublik. W sobotę jednak to Polak rozdawał karty.

Hurkacz już w pierwszym secie szybko wyszedł na prowadzenie. Trzy pierwsze gemy padły jego łupem i nie stracił nawet punktu. Bublik otrząsnął się jednak po słabym początku i wygrał kolejne dwa gemy.

Przy stanie 3:2 dla Hurkacza w pierwszym secie, mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. W efekcie tenisiści na dwie godziny zeszli z kortu. Przerwa dobrze zrobiła Polakowi, gdyż tuż po wznowienu gry przełamał serwis rywala i wygrał kolejne trzy gemy, a także całą partię 6:3.

Hurkacz kontynuuje fantastyczną passę w Londynie

W drugim secie żadnemu zawodnikowi nie udawało się przełamać rywala. Dopiero w szóstym gemie ta sztuka udała się Hubertowi Hurkaczowi. Aleksander Bublik "pomógł" naszemu reprezentantowi zdobyć punkt, gdyż popełnił podwójny błąd serwisowy. Polak tę partię wygrał 6:4.

Losy trzeciego seta, a w efekcie i meczu rozstrzygnęły się w piątym gemie tej partii. Hurkacz przełamał wówczas serwis Bublika i rozpoczął swój koncert. Wyraźnie podłamany Kazach nie był w stanie nawiązać już rywalizacji z naszym tenisistą.

Każdy kolejny gem powędrował na konto Hurkacza, który wygrał seta 6:2 i cały mecz 3:0. Tym samym wywalczył awans do IV rundy Wimbledonu. Dla Polaka to najlepszy rezultat w karierze, jeśli chodzi o starty na londyńskich kortach.

W kolejnej rundzie Polaka czeka trudne zadanie. W poniedziałek Hurkacz zmierzy się z Marinem Ciliciem z Chorwacji, lub Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem.