Swiatsportu.pl
Rex FeaturesEast News

Rex Features/East News

Iga Świątek odpada z Wimbledonu w IV rundzie

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Iga Światek w poniedziałek przystąpiła do walki w ⅛ finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Przeciwniczką Polki była utalentowana Tunezyjka Ons Jabeur. Niestety na tym spotkaniu zakończyła się przygoda Świątek z tegoroczną rywalizacją w Londynie.

  • Iga Świątek w poniedziałek stanęła do walki o awans do ćwierćfinału Wimbledonu

  • Przeciwniczką naszej reprezentantki była Ons Jabeur z Tunezji

  • Polka zdołała wygrać pierwszego seta, jednak w kolejnych to Jabeur okazała się znacznie lepsza i zwyciężyła ze znaczną przewagą

  • Iga Świątek kończy przygodę z tegorocznym Wimbledonem na czwartej rundzie

Iga Świątek rozegrała kolejny mecz na kortach Wimbledonu. W poniedziałek rywalką naszej tenisistki była Ons Jabeur z Tunezji. Stawką pojedynku był awans do ćwierćfinału. Niestety lepsza okazała się przeciwniczka mistrzyni Rolanda Garrosa z 2020 roku.

Beata ZawadzkaEast News

Wielki transfer Bartosza Bereszyńskiego? Inter Mediolan obserwuje Polaka

CZYTAJ DALEJ

Iga Świątek stanęła do walki o ćwierćfinał Wimbledonu

Iga Świątek kontynuuje walkę na trawiastych kortach Wimbledonu. W poniedziałek nasza utalentowana zawodniczka wyszła na kort, by zmierzyć się w meczu ⅛ finału z Tunezyjką Ons Jabeur. Polka uznawana była za faworytkę z uwagi na pozycję w rankingu WTA.

Mecz rozpoczął się jednak lepiej dla 26-letniej Tunezyjki. Jabeur przełamała serwis Świątek i wyszła na prowadzenie 3:1 w gemach. Polka szybko jednak się pozbierała i już po chwili mieliśmy przełamanie powrotne na 3:3!
Niestety kolejne dwa gemy to seria błędów Polki. Tunezyjka “niszczyła” Świątek serwisem. Polka nie mogła wstrzelić się z returnem i w efekcie kilka piłek wylądowało na aucie lub siatce. Jabeur wyszła na prowadzenie 5:3. 

Gra Świątek wyglądała znacznie lepiej, gdy to ona odpowiadała za serwis. Polka zdobyła kolejnego gema i zbliżyła się na 5:4. W kolejnym gemie Świątek udało się przełamać rywalkę. Ons Jabeur trzy razy posłała piłkę w aut, a do tego popełniła błąd serwisowy. 5:5.

Iga Świątek przy swoim podaniu ponownie wyglądała znacznie lepiej od rywalki. Polka wygrała kolejnego gema i wreszcie wyszła na prowadzenie w meczu. Po chwili mistrzyni Rolanda Garrosa z 2020 roku ponownie udało się przełamać serwis rywalki i wygrała 7:5 pierwszego seta, obejmując prowadzenie 1:0 w całym meczu.

Bolesna lekcja dla Igi Świątek

Druga partia rozpoczęła się fatalnie dla Igi Świątek. Ons Jabeur dwukrotnie przełamała serwis Polki i w zaledwie 11 minut wyszła na prowadzenie 3:0. Iga Świątek nie była w stanie zrewanżować się rywalce i przegrała także kolejnego gema. 4:0 dla Tunezyjki.

Cały set nie miał właściwie historii. Iga Świątek zdołała wygrać tylko jednego gema przy własnym podaniu. Ons Jabeur weszła w znakomity rytm i zdeklasowała Polkę. Afrykanka wygrała 6:1.

Trzeci set niestety znów nie zaczął się po myśli Polki. Ons Jabeur ponownie imponowała zagrywką. Polka ułatwiała rywalce zadanie, gdyż przy własnym serwisie popełniła podwójny błąd i w efekcie Jabeur udało się przełamać naszą zawodniczkę. Tunezyjka weszła w rytm i zanotowała też kilka asów serwisowych.

26-latka szybko wyszła na prowadzenie w trzeciej partii 4:1. Widać było, że Iga Świątek także mentalnie nie radzi sobie z dominacją rywalki. Jabeur ponownie przełamała serwis naszej reprezentantki i wyszła na prowadzenie 5:1.

Przy własnym podaniu Ons Jabeur nie dała żadnych szans Idze Świątek. Tunezyjka zakończyła mecz asem serwisowym. To właśnie notowana na 24. miejscu w rankingu WTA zawodniczka zagra we wtorek w ćwierćfinale Wimbledonu. Iga Świątek kończy udział w londyńskim turnieju na czwartej rundzie.

Wimbledon, Londyn, 1/8 finału gry pojedynczej kobiet

Iga Świątek - Ons Jabeur 1:2 (7:5, 1:6, 1:6)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Cristiano Ronaldo podjął zaskakującą decyzję. Wiemy, gdzie będzie grał, nagły zwrot akcji

  • Lukas Podolski blisko Ekstraklasy. Prowadzi zaawansowane rozmowy, znany dziennikarz zapowiada hit transferowy

  • Legenda Juventusu opuściła klub. Teraz wyznała prawdę na temat problemów z Ronaldo, można było się spodziewać