Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jerzy Brzęczek może znów objąć polską drużynę. Były selekcjoner wróci do Ekstraklasy?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:35

Jerzy Brzęczek może znów objąć polską drużynę. Były selekcjoner wróci do Ekstraklasy?

Śląsk Wrocław stadion
YouTube - Łączy nas piłka
  • Piłkarze Śląska Wrocław są ostatnio daleko od dobrej formy

  • Włodarze WKS-u mają rozglądać się za szkoleniowcem, którym miałby zastąpić Vitezslava Lavickę

  • Ponoć udało im się już nawiązać kontakt z Jerzym Brzęczkiem, ale nie pozostaje on jedynym kandydatem

Śląsk Wrocław w ostatnich tygodniach nie ma najlepszej passy. Piłkarze WKS-u przegrali wczoraj na wyjeździe z Lechem Poznań 1:0 i już w czwartym meczu ligowym z rzędu nie zdobyli kompletu punktów.

Z pewnością zadania wrocławianom nie utrudniają liczne kontuzje. Dlatego też Vitezslav Lavicka robi co może, aby wycisnąć z pozostałych piłkarzy maksimum. Na razie efekt jego starań jest mizerny, więc włodarze Śląska mieli rozpocząć poszukiwania nowego trenera. Ponoć udało już im się skontaktować z Jerzym Brzęczkiem, ale kandydatów jest jeszcze kilku.

Jerzy Brzęczek trenerem Śląska Wrocław?

Jak podaje znany dziennikarz Adam Godlewski, jednym z kandydatów do zastąpienia Vitezslava Lavicki w roli szkoleniowca Śląska Wrocław ma być Jerzy Brzęczek. Według informacji Godlewskiego klub miał już komunikować się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Jednak do ewentualnego podpisania kontraktu z Brzęczkiem nie mogłoby dojść wcześniej niż po zakończeniu aktualnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Wszystko przez okres wypowiedzenia w PZPN, jaki obowiązuje byłego opiekuna polskiej kadry.

Mimo to działacze WKS-u mają być poważnie zainteresowani jego zatrudnieniem, choć wszystko będzie zależało od postawy zespołu i tego, czy Vitezslav Lavicka wyciągnie go z kryzysu.

Pod uwagę są brani również inni kandydaci

Włodarze Śląska Wrocław mają być już coraz mniej pewni tego, czy czeski szkoleniowiec zdoła powrócić ze swoimi podopiecznymi na właściwe tory. Dlatego poza Jerzym Brzęczkiem, klub ma mieć również innych kandydatów, którzy mogliby przejąć zespół.

Co ciekawe, w tym gronie znajdują się dwaj pracownicy PZPN. Mowa o Jacku Magierze, który aktualnie prowadzi reprezentację Polski U19 oraz Macieju Stolarczyku, trenerze kadry U21.

Poza tym wrocławianie mają rozważać Ireneusza Mamrota, który po krótkiej przygodzie z Arką Gdynia pozostaje bez pracy oraz… Macieja Skorżę. Były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin w ostatnim czasie prowadził reprezentację olimpijską Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ponoć chętnie powróciłby do Ekstraklasy.

Źródła: WP SportoweFakty, Adam Godlewski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane