Swiatsportu.pl > Siatkówka > Joanna Wołosz i jej zespół wyrównał rekord świata. Niewyobrażalna seria
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:56

Joanna Wołosz i jej zespół wyrównał rekord świata. Niewyobrażalna seria

Joanna Wołosz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Joanna Wołosz jest rozgrywającą Imoco Volley Conegliano. Wraz ze swoim zespołem nasza zawodniczka dokonała historycznej rzeczy. Drużyna Polki wygrała 73. mecz z rzędu i wyrównała rekord należący do tej pory tylko Vakifbanku Stambuł, który co ciekawe ustanowiła ten wynik kilka lat temu z inną Polką w składzie.

• Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz wyrównało rekord 73. wygranych z rzędu ustanowiony przez Vakifbank Stambuł

• Czegoś takiego nie dokonały żadne inne zespoły w historii siatkówki

• Turecki zespół jako pierwszy osiągnął ten wynik w 2012 roku z Małgorzatą Glinką w składzie

W ramach siódmej kolejki siatkarskiej Serie A kobiet Imoco Volley Conegliano grało na wyjeździe z Cuneo Granda Volley. Faworytem tego spotkania był zespół z Joanną Wołosz w składzie. Na parkiecie oczywiście nie zabrakło Polki, która jest jedną z liderek swojej drużyny. Nie bez dramaturgii Conegliano wygrało ten mecz i wyrównało rekord świata.

Trudna przeprawa drużyny Joanny Wołosz zwieńczona wyrównaniem rekordu świata

Mecz nie rozpoczął się po myśli faworyzowanego Imoco Volley Conegliano. Ekipa Joanny Wołosz przegrała pierwszego seta 25:22. Polka nie wyszła w pierwszym składzie na boisko, ale kiedy już podniosła się z ławki rezerwowych, jej drużyna grała jak natchniona i w dużej mierze dzięki niej.

Od stanu 14:13 dla Cuneo Granda Volley, mistrzynie Włoch zdobyły niewiarygodne jedenaście punktów z rzędu i zapewniły sobie pierwszą piłkę setową w tym meczu. Pierwszą nie wykorzystały, ale druga dała im wygraną 15:25 w secie i wyrównanie stanu meczu. W trzeciej partii gospodynie zwyciężyły 25:20, a w czwartej ponownie lepsza okazała się kipa Wołosz, która z wynikiem 18:25 pewnie triumfowała.

O zwycięstwie musiał zatem przesądzić tie-break. W nim Conegliano wygrało aż 8:15, co pozwoliło zespołowi Polki na zwycięstwo w 73. meczu z rzędu i wyrównanie rekordu świata pod tym względem.

Wołosz z koleżankami wyrównały wynik Małgorzaty Glinki i Vakifbanku Stambuł

Joanna Wołosz z Imoco Volley Conegliano dokonała wielkiej rzeczy, ponieważ dopiero jako druga drużyna w historii siatkówki osiągnęła granicę 73. wygranych spotkań.

Rekord do tej pory należał tylko do Vakifbanku Stambuł. Turecki klub ustanowił ten niebotyczny wynik od 23 października 2012 roku do 22 stycznia 2014 roku. Chlubą dla Polski może być fakt, że jego zawodniczką była inna siatkarka z naszego kraju, a mianowicie Małgorzata Glinka. Serię tego zespołu przerwała dopiero porażka z lokalnym rywalem, czyli Fenerbahce.

Wołosz i jej koleżanki stoją zatem przed szansą, aby ustanowić nowy rekord i być samodzielnym liderem pod tym względem. Stanie się tak, jeśli Conegliano w niedzielę 21 listopada pokona przedostatnie w tabeli Trentino Volley. To spotkanie rozpocznie się godz. 17:00.