Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Juergen Klopp wskazał najlepszą drużynę Europy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 16.06.2022 02:02

Juergen Klopp wskazał najlepszą drużynę Europy

EN 01408035 0018
Xinhua News/East News

Juergen Klopp i prowadzony przez niego Liverpool już w niedzielę zmierzą się w hicie Premier League z Manchesterem City. Niemiecki szkoleniowiec przed starciem z aktualnymi mistrzami Anglii nie szczędzi rywalom komplementów. Opiekun “The Reds” jest przekonany, że drużyna Pepa Guardioli to aktualnie najlepszy zespół w Europie.

  • Juergen Klopp pokusił się o wytypowanie najlepszej obecnie drużyny europejskiej piłki

  • Niemiecki szkoleniowiec uważa, że równych nie ma sobie Manchester City

  • Klopp i jego piłkarze już w niedzielę zmierza się z "The Citizens" w klasyku Premier League

Juergen Klopp wskazał najlepszą jego zdaniem aktualnie drużynę klubową Europy. Niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu uważa, że jest nią Manchester City. Już w niedzielę podopieczni Kloppa zmierzą się właśnie z “The Citizens”.

Juergen Klopp wskazuje najlepszy zespół w Europie

Juergen Klopp może być zadowolony ze swoich piłkarzy. Liverpool bardzo dobrze rozpoczął sezon 2021/2022 w Premier League i zajmuje obecnie pozycję lidera. Po sześciu meczach “The Reds” mają na koncie 14 punktów.

Już w niedzielę czeka ich pojedynek z aktualnymi mistrzami Anglii, czyli Manchesterem City. Drużyna Pepa Gurardioli zgromadziła na swoim koncie tylko o punkt mniej. Niedzielny mecz będzie zatem jednocześnie pojedynkiem o fotel lidera. 

Juergen Klopp przed meczem z Manchesterem City wypowiada się o tej drużynie w samych superlatywach. Niemiec jest przekonany, że “The Citizens” to aktualnie najlepsza drużyna w Europie. 

- Manchester City to wybitna drużyna. Teraz przegrali z PSG. Obejrzałem ten mecz i to był kawał dobrej piłki. Manchester City zagrał naprawdę dobry mecz. Oni przegrali przez dwie sytuacje, może trzy. Ale kiedy pomyślisz o jakości PSG i sposobie, w jaki Manchester City ich zdominował, to mówi wiele, o ich jakości. Powiedziałbym, że musimy zagrać naprawdę dobry mecz, aby mieć z nimi szanse. Ale to jest Anfield i naprawdę nie możemy się doczekać - stwierdził Klopp.

- Dla mnie wciąż są najlepszą drużyną w Europie. Tydzień temu grali z Chelsea i każdy mówił o sile Chelsea i o tym, jacy są dobrzy, oczywiście, że są świetni, ale tego dnia City było zdecydowanie lepszym zespołem - dodał.

Trener Liverpoolu komplementuje Manchester City

A jak Klopp widzi szanse swojego zespołu w starciu z drużyną, którą uważa za niemającą sobie równych? Niemiec nie ośmielił się wytypować wyniku meczu. Na razie Klopp cieszy się z dotychczasowych wyników swojego zespołu. Jest jednak świadom, że to dopiero początek prawdziwej rywalizacji.

- Remis sprawiłby, że nadal bylibyśmy niepokonani. Jest jednak zbyt wcześnie, by zakładać ten jeden punkt. Zapytajcie mnie o to po meczu. To siódma kolejka, prawda? Jak na razie początek jest oczywiście w porządku, ale to nie jest tak, że jesteśmy przesadnie zadowoleni - zakończył. 

Źródło: lfc.pl, meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane