Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krok od tragedii w meczu Ligi Europy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Krok od tragedii w meczu Ligi Europy

EN 01495598 0621
Jan Huebner via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne

Tragedią mogło zakończyć się czwartkowe spotkanie Ligi Europy pomiędzy Royal Antwerpia i Eintrachtem Frankfurt. W drugiej połowie meczu miejscowi kibice rzucili na murawę petardę, która trafiła wprost pod nogi bramkarza niemieckiej drużyny Kevina Trappa. Doszło do wybuchu, a piłkarz po chwili padł na murawę. 

  • Tragicznie mogło zakończyć się spotkanie pomiędzy Royal Antwerp i Eintrachtem Frankfurt w Lidze Europy

  • W trakcie meczu kibice gospodarzy cisnęli z trybun petardę pod nogi bramkarza Eintrachtu Kevina Trappa

  • Niemiec nie zauważył niebezpieczeństwa i petarda eksplodowała tuż pod jego nogami

Tragiczny finał mógł mieć czwartkowy mecz Ligi Europy pomiędzy Royal Antwerpia i Eintrachtem Frankfurt. Bezmyślni kibice drużyny gospodarzy rzucili petardę pod nogi bramkarza Kevina Trappa. Ta wybuchła pod nogami Niemca!

Chwile grozy w meczu Ligi Europy

W trakcie czwartkowego meczu grupy D Ligi Europy pomiędzy Royal Antwerpia i Eintrachtem Frankfurt mogło dojść do tragedii. W drugiej połowie meczu totalnie bezmyślnie zachowali się kibice drużyny gospodarzy. Rzucili oni na boisko podpaloną petardę.

Wylądowała ona w polu karnym Eintrachtu. Bramkarz Kevin Trapp skupiony na grze, nie zauważył, że tuż za nim znajduje się niebezpieczny niewypał. Golkiper przesunął się w kierunku petardy i wtedy doszło do wybuchu!

Na powtórkach telewizyjnych dokładnie widać, że petarda eksplodowała tuż pod nogami zawodnika Eintrachtu. Starał się zasygnalizować sędziemu, co się wydarzyło, jednak arbiter był odwrócony plecami. Po chwili Trapp upadł na murawę.

Szybko do niemieckiego bramkarza podbiegli lekarze. Na szczęście okazało się, że nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń. Trapp po chwili wstał z boiska i kontynuował grę do samego końca meczu.

Niemiecki golkiper może mówić o wielkim szczęściu. Sytuacja ta mogła skończyć się dla niego tragicznie, gdyby stanął jeszcze bliżej petardy lub też bezpośrednio na niej. Na pocieszenie pozostaje mu fakt, że jego drużyna wygrała spotkanie 1:0. Nagranie niebezpiecznego momentu można zobaczyć na wideo pod artykułem.

Antwerpii grożą surowe kary

Teraz do akcji wkroczy UEFA. Royal Antwerpia może spodziewać się surowej kary. Europejska Federacja Piłkarska jest bardzo surowa, jeśli chodzi o użycie pirotechniki na stadionach. Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia tego typu artykułów. 

Eintracht Frankfurt po dwóch kolejkach Ligi Europy zajmuje drugie miejsce w grupie D czterema punktami na koncie. Antwerpia na razie nie zdobyła jeszcze punktów i okupuje ostatnie miejsce. Liderem jest Olympiakos Pireus, a na trzecim miejscu znajduje się Fenerbahce Stambuł. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane