Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:31

Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium

Bayern Monachium
Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Bayern Monachium przygotowuje się na odejście Hansiego Flicka. Niemiecki media potwierdzają, że nowym trenerem Roberta Lewandowskiego i jego kolegów zostanie Julian Nagelsmann. Obecny szkoleniowiec RB Lipsk ma się przenieść do Monachium za ogromne pieniądze.

Bayern Monachium będzie miał nowego trenera!

To już niemal pewne. W Bayernie Monachium dojdzie latem do sporych zmian. Według najnowszych doniesień niemieckich mediów Hansi Flick na 100% opuści drużynę z Bawarii. Klub znalazł już nawet jego następcę.

Flick zakomunikował po meczu Bundesligi z Wolfsburgiem, że chciałby po zakończeniu sezonu odejść z Bayernu. Jego słowa zaskoczyły wszystkich, łącznie z klubowymi władzami, które chciały przekonać go do pozostania. Okazuje się jednak, że Bawarczycy zdecydowali się na inny krok, a mianowicie zatrudnienie kolejnego klasowego trenera.

Doskonale poinformowany niemiecki dziennikarz “Bilda” Christian Falk, opublikował na Twitterze informację, która zaskoczyła w poniedziałek wszystkich. Wynika z niej, że nowym trenerem Bayernu Monachium zostanie Julian Nagelsmann, aktualny opiekun piłkarzy RB Lipsk.

- Bayern i Nagelsmann osiągnęli porozumienie. Teraz oba kluby muszą tylko uzgodnić warunki przejścia szkoleniowca - czytamy w relacji dziennikarzy wspomnianej gazety. Transakcja z udziałem Nagelsmanna nie będzie bowiem dla Bayernu łatwa i tania.

Julian Nagelsmann przeniesie się z RB Lipsk do Bayernu Monachium

Nagelsmann miał już poprosić władze RB Lipsk na zgodę na przedwczesne zerwanie kontraktu. Z informacji niemieckich mediów dowiadujemy się, że w jego umowie znalazła się kwota odstępnego, którą będzie musiał uiścić Bayern Monachium. Dziennikarze “Kickera” podali, że chodzi o kwotę rzędu 25 ml euro!

Bawarczycy są jednak skłonni zapłacić, by zagwarantować sobie podpisanie umowy z 33-latkiem. Oficjalne ogłoszenie transakcji może nastąpić już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. RB Lipsk chce bowiem zamknąć temat jeszcze przed najbliższym meczem ligowym.

Julian Nagelsmann uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Niemiec najpierw osiągnął sukces z TSG Hoffenheim, które wprowadził do Ligi Mistrzów. W 2019 roku dołączył do RB Lipsk, z którym zagrał w półfinale Champions League i zajął trzecie miejsce w Bundeslidze. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane