Bayern Monachium Żródło: Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium

26 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bayern Monachium szykuje się do przeprowadzenia wielomilionowego transferu. Nie chodzi jednak o kupno zawodnika a… trenera! Niemieckie media donoszą, że menadżer RB Lipsk Julian Nagelsmann zgodził się objąć drużynę “Die Roten” po Hansim Flicku, który odejdzie po zakończeniu sezonu. Bawarczycy muszą jednak zapłacić obecnemu zespołowi Nagelsmanna kosmiczne pieniądze.

Bayern Monachium przygotowuje się na odejście Hansiego Flicka. Niemiecki media potwierdzają, że nowym trenerem Roberta Lewandowskiego i jego kolegów zostanie Julian Nagelsmann. Obecny szkoleniowiec RB Lipsk ma się przenieść do Monachium za ogromne pieniądze.

Bayern Monachium będzie miał nowego trenera!

To już niemal pewne. W Bayernie Monachium dojdzie latem do sporych zmian. Według najnowszych doniesień niemieckich mediów Hansi Flick na 100% opuści drużynę z Bawarii. Klub znalazł już nawet jego następcę.

Flick zakomunikował po meczu Bundesligi z Wolfsburgiem, że chciałby po zakończeniu sezonu odejść z Bayernu. Jego słowa zaskoczyły wszystkich, łącznie z klubowymi władzami, które chciały przekonać go do pozostania. Okazuje się jednak, że Bawarczycy zdecydowali się na inny krok, a mianowicie zatrudnienie kolejnego klasowego trenera.

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19Czytaj dalej

Doskonale poinformowany niemiecki dziennikarz “Bilda” Christian Falk, opublikował na Twitterze informację, która zaskoczyła w poniedziałek wszystkich. Wynika z niej, że nowym trenerem Bayernu Monachium zostanie Julian Nagelsmann, aktualny opiekun piłkarzy RB Lipsk.

- Bayern i Nagelsmann osiągnęli porozumienie. Teraz oba kluby muszą tylko uzgodnić warunki przejścia szkoleniowca - czytamy w relacji dziennikarzy wspomnianej gazety. Transakcja z udziałem Nagelsmanna nie będzie bowiem dla Bayernu łatwa i tania.

Julian Nagelsmann przeniesie się z RB Lipsk do Bayernu Monachium

Nagelsmann miał już poprosić władze RB Lipsk na zgodę na przedwczesne zerwanie kontraktu. Z informacji niemieckich mediów dowiadujemy się, że w jego umowie znalazła się kwota odstępnego, którą będzie musiał uiścić Bayern Monachium. Dziennikarze “Kickera” podali, że chodzi o kwotę rzędu 25 ml euro!

Bawarczycy są jednak skłonni zapłacić, by zagwarantować sobie podpisanie umowy z 33-latkiem. Oficjalne ogłoszenie transakcji może nastąpić już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. RB Lipsk chce bowiem zamknąć temat jeszcze przed najbliższym meczem ligowym.

Julian Nagelsmann uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Niemiec najpierw osiągnął sukces z TSG Hoffenheim, które wprowadził do Ligi Mistrzów. W 2019 roku dołączył do RB Lipsk, z którym zagrał w półfinale Champions League i zajął trzecie miejsce w Bundeslidze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł