Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Juventus pozbędzie się Wojciecha Szczęsnego? Szokujący plan
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:30

Juventus pozbędzie się Wojciecha Szczęsnego? Szokujący plan

Juventus Turyn
Rex Features/East News
  • Włoscy dziennikarze ujawniają szokujący plan Juventusu Turyn

  • Klub planuje podobno pozbycie się Wojciecha Szczęsnego, by zrobić miejsce dla nowego bramkarza

  • Tym ma zostać Gianluigi Donnarumma z AC Milan

  • Agent 22-latka przekazał Juventusowi, że Szczęsny musi zostać sprzedany, by Donnarumma chciał przenieść się do Turynu

Juventus od miesięcy stara się o sprowadzenie Gianluigiego Donnarummy z Milanu. Turyńczycy są do tego stopnia zdeterminowani, by sprowadzić 22-latka, że chcą się pozbyć Wojciecha Szczęsnego. Włoskie media ujawniają zaskakujący plan klubu z Turynu, który zakłada sprzedaż reprezentanta Polski.

Wojciech Szczęsny skończony w Juventusie?

Włoskie media ponownie rozpisują się na temat Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz, który kilka tygodni temu musiał zmierzyć się z krytyką, za kilka słabszych występów w bramce Juventusu, teraz ma znacznie poważniejszy problem. Dziennikarze donoszą bowiem, że Polak wkrótce może być zmuszony szukać sobie nowego klubu.

Wszystko przez działania Juventusu Turyn, który za wszelką cenę chce sprowadzić do siebie Gianluigiego Donnarumę z AC Milan. 22-letni golkiper to prawdziwa gwiazda włoskiego futbolu. Działaczom z Turynu marzy się najwidoczniej, by to on przejął schedę po żywej legendzie, aktualnie rezerwowym bramkarzu, Gianluigim Buffonie.

Jeszcze niedawno Juventus zapewniał, że to właśnie Wojciech Szczęsny ma być bramkarzem, który zapewni wysoki poziom między słupkami drużyny na lata. Wygląda jednak na to, że Polak już może powoli myśleć, gdzie będzie grał w następnym sezonie. 

Dziennikarze portalu tuttomercatoweb.com ujawnili bowiem zaskakujący plan Juventusu. Ich zdaniem, przedstawiciele klubu spotkali się z Mino Raiolą, agentem Gianluigiego Donnarummy, by porozmawiać o transferze zawodnika. Rozmowa miała odbyć się w ubiegłą środę.

Podczas spotkania Raiola zaprezentował Juventusowi żądania swojego klienta. Donnarumma uzależnia przenosiny do Turynu od dwóch czynników. 

Szokujący plan Juventusu. Pozbędą się Szczęsnego, by zrobić miejsce dla Donnarummy?

Po pierwsze, Juventus musi zakwalifikować się do Ligi Mistrzów i wystąpić w niej w kolejnym sezonie. Po drugie, Wojciech Szczęsny ma zostać sprzedany! Gdy Polak odejdzie z klubu, Gianluigi Donnarumma zgodzi się na transfer!

Juventus aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 66 punktów. Taki sam dorobek mają także trzecie Napoli, oraz piąty w tabeli AC Milan. Walka o udział w Lidze Mistrzów będzie niezwykle zacięta do ostatniej kolejki.

Co do Wojciecha Szczęsnego, jeśli informacje tuttomercatoweb.com okażą się prawdziwe, musi on poszukać nowego klubu. Włosi zaznaczają, że Polak ma oferty m.in z Premier League. Konkretne nazwy jednak na razie nie padają.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane