Kamil Grosicki Żródło: Kamil Grosicki/Instagram

Nagły zwrot akcji ws. przenosin Kamila Grosickiego do Legii

21 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Kamil Grosicki ma być jednak blisko Legii Warszawa. Choć w kontekście powrotu skrzydłowego reprezentacji Polski i WBA najczęściej mówiło się o Pogoni Szczecin, to najnowsze doniesienia sugerują, iż Grosik najprawdopodobniej dołączy jednak do drużyny mistrza Polski. Negocjacje mają być w toku, a swój finał powinny mieć najpóźniej w we wtorek. Piłkarz ponoć zmniejszył swoje oczekiwania finansowe nawet do 60% poprzednio podawanej stawki.

  • Kamil Grosicki ma prowadzić zaawansowane rozmowy z Legią Warszawa
  • Skrzydłowy WBA ponoć obniżył swoje oczekiwania co do pensji aż do 60%
  • Polak pilnie poszukuje klubu, aby przygotować się do Euro 2020

Sprawa transferu Kamila Grosickiego wciąż się przedłuża. Skrzydłowy reprezentacji Polski nadal nie może liczyć na grę w West Bromwich Albion i ta sytuacja niemal na pewno się nie zmieni. Nie jest to dobrą nowiną dla piłkarza i selekcjonera Paulo Sousy przed nadchodzącymi meczami kadry w eliminacjach do mistrzostw świata i przede wszystkim Euro 2020.

Według najnowszych informacji piłkarz ma prowadzić zaawansowane negocjacje z Legią Warszawa. Mimo że do tej pory najgłośniej mówiło się po powrocie "Grosika" do macierzystego klubu, czyli Pogoni Szczecin, to ponoć 32-latek ma być najbliższej stołecznej drużyny, w której również już występował.

Trudna sytuacja Grosika

Kamil Grosicki nie znalazł się w kadrze na ostatnie ligowe spotkanie West Bromwich Albion. Oznacza to, że Sam Allardyce zupełnie nie bierze pod uwagę Polaka przy ustalaniu składu. Dlatego jeśli skrzydłowy chce liczyć na miejsce w kadrze na Euro 2020, musi pilne znaleźć innego pracodawcę.

Tomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuTomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuCzytaj dalej

Dobrą wiadomością dla naszego zawodnika jest fakt, iż WBA daje mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, a na dodatek Brytyjczycy oferują wypłatę wszystkich pieniędzy z kontraktu Grosickiemu, który obowiązuje do czerwca, aby tylko zwolnić miejsce w kadrze drużyny. 32-latek dostałby zatem trzy pensje po 160 tysięcy funtów.

Do tej pory w kontekście polskich klubów najczęściej i najpoważniej mówiło się o Pogoni Szczecin, ale wychowanek tego zespołu nieoczekiwanie miał rozpocząć poważne rozmowy z Dariuszem Mioduskim i Legią Warszawa.

Kamil Grosicki blisko Legii Warszawa?

Według informacji Polsatu Sport, Kamil Grosicki bardzo chce znów grać w Legii Warszawa i miał zlecić swojemu menedżerowi, aby ten spróbował dogadać się z jej właścicielem Dariuszem Mioduskim.

O możliwości dołączenia Grosika do Wojskowych mówiło się już dużo wcześniej, ale wówczas problem stanowiły zaporowe wymagania finansowe skrzydłowego reprezentacji Polski. Teraz ma być jednak inaczej, bowiem czasu do Euro nie pozostało już zbyt wiele, a sytuacja 32-latka w Anglii stała się już bardzo skomplikowana.

Polsat Sport podaje, że Polak miał obniżyć swoje wymagania finansowe co do pensji do 60% tego, co zarabiał do tej pory w Premier League. Jednak dla Legii wciąż może być to zbyt duża kwota, bowiem chodzi o około 400 tysięcy złotych miesięcznie, co na polskie warunki jest pensją mocno wygórowaną.

Jeśli obie strony osiągną konsensus, wówczas kolejny transfer Legii Warszawa miałby zostać ogłoszony najpóźniej we wtorek.

Źródło: Polsat Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł