Reprezentacja Polski Euro Żródło: Beata Zawadzka/East News

Kibice na żywo zobaczą mecz Polaków z Hiszpanami na Euro

7 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Wiadomo już, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią podczas mistrzostw Europy. Hiszpańskie media potwierdziły, że organizatorem spotkania pozostanie Bilbao. Do tego na stadionie będzie mogło zasiąść 13 tysięcy kibiców. Wciąż nie wiadomo co z meczami Biało-Czerwonych ze Słowacją i Szwecją.

  • Zgodnie z planem Reprezentacja Polski zagra na Euro z Hiszpanią w Bilbao
  • Wszyskie spotkania na San Mames odbędą się z udziałem publiczności
  • Niewiadomą pozostaje Dublin, gdzie Biało-Czerwoni mają rozegrać dwa spotkania grupowe

Reprezentacja Polski w środę pozna ostateczne miejsca rozgrywania swoich spotkań podczas mistrzostw Europy. Hiszpańskie media informują, że właśnie wyjaśniła się przyszłość Bilbao i stadionu San Mames.

"AS" podaje, że zgodnie z pierwotnym planem Bilbao pozostanie miastem organizatorem Euro 2020. Stadion San Mames spełnił warunek UEFA, która chce, aby mecze mistrzostw rozgrywane były przy obecności kibiców.

Wiadomo gdzie Reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią

Tym samym spotkanie Biało-Czerwonych z Hiszpanami będzie mogło na żywo z trybun śledzić 13 tysięcy widzów. Podobnie dwa pozostałe mecze grupowe gospodarzy ze Słowacją i Szwecją oraz jedno spotkanie 1/8 finału.

Hiszpańska federacja wszystkie niezbędne dokumenty do UEFA ma wysłać jeszcze w środę. Do 7 kwietnia wszystkie miasta gospodarze mistrzostw muszą przesłać pisemne zapewnienie o dopuszczeniu 25% pojemności obiektów dla fanów.

Bayern Monachium może stracić treneraBayern Monachium może stracić treneraCzytaj dalej

Podobne zapewnienia przesłały już Włochy, gdzie mają się odbyć 3 spotkania grupowe, w tym mecz otwarcia, a także ćwierćfinał. Jeszcze wcześniej o wpuszczeniu kibiców na stadiony informowały m.in. Dania i Rosja.

Za to pod znakiem zapytania stanęły spotkania, które pierwotnie miały odbyć się w Dublinie. We wtorek brytyjski "The Sun" donosił, że stolica Irlandii ma wycofać się z organizowania turnieju. Władze miasta nie chcą przyjąć kibiców ze względu na pandemię koronawirusa.

Niepewna sytuacja Dublina

Władze Dublina mają swoją decyzję potwierdzić w środę. Jeżeli faktycznie wycofają się z organizacji, to UEFA będzie musiała znaleźć nowy stadion do rozegrania spotkań Polska - Słowacja (14 czerwca), Słowacja - Szwecja (18 czerwca), Szwecja Polska (23 czerwca), oraz meczu 1/8 finału między zwycięzcą grupy D a drugą drużyną z grupy F.

Faworytem UEFA do przejęcia tych spotkań był stadion Tottenhamu w Londynie, ale miejscowa policja nie zgadza się, aby w jednym mieście jednocześnie rozgrywane dwa spotkania. Jedną z głównych aren Euro będzie londyńskie Wembley, gdzie zostaną 3 mecze fazy grupowej, 1/8 finału, oba półfinały oraz finał.

W związku z tym "The Sun" informuje, że w przypadku rezygnacji Dublina nową areną mistrzostw zostanie Etihad Stadium, na którym swoje domowe rozgrywa Manchester City. Dziennik informuje, że stadion Obywateli wygrał rywalizację z domowym obiektem Manchesteru United - Old Trafford.

- Źródła UEFA zasugerowały, że Etihad Stadium jest postrzegany jako łatwiejszy do dostosowania do standardów turniejowych w krótkim czasie niż Old Trafford - napisał we wtorek "The Sun".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł