Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa pokonała Florę Tallinn 2:1 po golu w końcówce
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Legia Warszawa pokonała Florę Tallinn 2:1 po golu w końcówce

Piotr MoleckiEast News (3)
Piotr Molecki/East News

Legia Warszawa w środowy wieczór rozpoczęła walkę o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem mistrzów Polski była estońska Flora Tallinn. Rywale dzielnie walczyli z zespołem prowadzonym przez Czesława Michniewicza. O zwycięstwie Legii zadecydował gol strzelony już w doliczonym czasie gry.

• Legia Warszawa rozpoczęła walkę w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

• Piłkarze Czesława Michniewicza zmierzyli się na własnym boisku z estońską Florą Tallinn

• Mistrzowie Polski wygrali 2:1 dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry przez Rafaela Lopesa

Legia Warszawa rozpoczyna walkę o awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę najlepsza drużyna ostatniego sezonu Ekstraklasy zmierzyła się z Florą Tallinn. "Wojskowi" wygrali 2:1 po golu w końcówce.

Legia Warszawa walczy o Ligę Mistrzów

Środa to kolejny ważny dzień w historii Legii Warszawa. Mistrzowie Polski o godzinie 21:00 rozpoczęli walkę w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Stołeczny klub na własnym boisku zmierzył się z estońską Florą Tallinn.

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla Legii Warszawa. W trzeciej minucie Bartosz Kapustka przeprowadził kapitalny rajd przez kilkadziesiąt metrów i płaskim strzałem sprzed pola karnego zaskoczył bramkarza rywali. "Wojskowi" wyszli na prowadzenie 1:0.

Radość z bramki szybko popsuł jednak bohater bramkowej akcji. Bartosz Kapustka najprawdopodobniej w trakcie celebrowania gola doznał kontuzji, która zmusiła go do opuszczenia boiska. Kluczowy gracz drużyny Legii zszedł został zmieniony w szóstej minucie meczu przez Bartosza Slisza.

Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia Legia miała w 26. minucie. Wówczas piłka spadła w polu karnym pod nogi Luquinhasa, Brazylijczyk uderzył na bramkę, jednak piłka minimalnie przeleciała obok prawego słupka.

Zawodnicy Flory Tallinn nie ograniczali się jedynie do bronienia dostępu do własnej bramki. W 27. minucie bardzo mocno bramce Legii zagroził Sergej Zenjov. Kapitalnie między słupkami zachował się jednak Artur Boruc, który zatrzymał strzał. Doświadczony bramkarz mógł mieć pretensje do swoich kolegów z defensywy po tej akcji.

Więcej bramek do przerwy już nie obejrzeliśmy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Legii Warszawa 1:0.

Rozczarowujący remis przy Łazienkowskiej

Tak, jak mocno Legia rozpoczęła pierwszą połowę, tak początek drugiej części gry ułożył się fantastycznie dla Flory Tallinn. W 53. minucie Henrik Ojamaa, były piłkarz Legii, zakręcił jej obrońcami w polu karnym i dograł na piąty metr, gdzie do piłki doszedł Rauno Sappinen. Estończyk nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji i wyrównał stan meczu na 1:1.

W 62. minucie wreszcie groźniej zaatakowała Legia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Artur Jędrzejczyk i zdołał oddać strzał na bramkę. Golkiper estońskiej drużyny jednak popisał się świetną interwencją i odbił piłkę na kolejny róg. Po kolejnym dośrodkowaniu znów udało się Legionistom oddać strzał, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Legia zagroziła bramce Flory Tallinn ponownie w 74. minucie po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mateusz Wieteska zdołał skierować piłkę w światło bramki, ale jeden z obrońców Flory wybił piłkę z linii bramkowej! Legia była o krok od objęcia prowadzenia.

Legia długo biła głową w mur, jednak wreszcie udało jej się skruszyć defensywę Flory Tallinn. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Legioniści wykonywali rzut wolny i dośrodkowali piłkę w pole karne. W zamieszaniu w "szesnastce" rywali najlepiej zachował się Rafael Lopes, który uderzył potężnie z woleja i umieścił piłkę w bramce!

Legia Warszawa wyszła na prowadzenie 2:1. Dobrze grającym tego dnia Estończykom nie udało się już doprowadzić do wyrównania i to mistrzowie Polski są w lepszej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień.