Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa pokonała Leicester City 1:0
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Legia Warszawa pokonała Leicester City 1:0

tt le uefa
Twitter.com/UEFA Europa League

Legia Warszawa rozegrała dzisiaj pierwsze spotkanie tej edycji Ligi Europy na własnym stadionie. Po wygranej na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa, podopieczni Czesława Michniewicza podejmowali Leicester City. Mistrzowie Polski sprawili kibicom w kraju fantastyczną niespodziankę i pokonali rywala z Premier League 1:0.

• Legia Warszawa zmierzyła się dzisiaj z Leicester City w meczu drugiej kolejki Ligi Europy UEFA

• Mistrzowie Polski podejmowali utytułowanego rywala z Premier League na własnym boisku

• Podopieczni Czesława Michniewicza zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali zasłużenie 1:0

Legia Warszawa stanęła dziś do walki o punkty w drugiej kolejce Ligi Europy UEFA. Do Warszawy na mecz z mistrzami Polski przyjechał Leicester City. Sensacyjnie Legia wygrała 1:0.

Legia Warszawa zmierzyła się z Leicesterem City

Legia Warszawa świetnie rozpoczęła udział w Lidze Europy. Mistrzowie Polski przed dwoma tygodniami pokonali na wyjeździe Spartak Moskwa 1:0. W czwartek "Wojskowi" pierwszy raz w tym sezonie wystąpili natomiast w roli gospodarzy.

Do Warszawy na mecz z Legią przyjechał Leicester City. Podopieczni Brendana Rogersa w swoim pierwszym meczu LE zremisowali na własnym boisku z SSC Napoli 2:2. Przed meczem z polską drużyną byli zdecydowanymi faworytami.

Pierwsze minuty meczu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej pokazały jednak, że Legia nie boi się utytułowanego rywala z Premier League. Już w szóstej minucie Andre Martins zdołał oddać dobry strzał na bramkę Kaspera Schmeichela, jednak Duńczyk zatrzymał piłkę.

Legia grała bardzo dobrze, a Leicester gubił się w swoich poczynaniach. Mistrzowie Polski w 26. minucie stworzyli sobie idealną okazję do strzelenia gola. Mahir Emreli stanął sam na sam ze Schmeichelem, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką. Jednak co się odwlecze to nie uciecze.

Już pięć minut później napastnik z Azerbejdżanu przeprowadził kapitalną akcję. Mimo usilnych starań obrońców Leicester, którzy próbowali odebrać Emreliemu piłkę, zawodnik Legii się przy niej utrzymał i znalazł się tuż przed polem karnym. Mimo asysty rywali zdołał oddać strzał w długi róg, który zupełnie zaskoczył źle ustawionego Kaspera Schemichela. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. 1:0 dla Legii!

Najlepsza okazja dla gości miała miejsce w 42. minucie. Ayoze Perez wykorzystał błąd obrony Legii i oddał strzał na bramkę Cezarego Miszty. Piłka przeleciała jednak obok słupka i na przerwę Legioniści schodzili z prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy widać było zdecydowane ożywienie w poczynaniach piłkarzy Leicester City. Teraz to zawodnicy z Anglii prowadzili grę i przez większość czasu gościli z piłką na połowie Legii. Mistrzowie Polski jednak dobrze się bronili.

Brendan Rodgers starał się pobudzić swoja drużynę dokonując zmian. Na boisku zameldowali się Harvey Barnes i James Maddison. Udział w meczu zakończyli natomiast Ayoze Perez i Kiernan Dewsbury-Hall. Również Czesław Michniewicz dokonał zmiany i posłał do boju Lirima Kastratiego w miejsce Andre Martinsa.

Kolejne minuty mijały pod znakiem ataków piłkarzy Leicester City. Legioniści długimi fragmentami byli zamknięci nawet we własnym polu karnym. Angielska drużyna nie potrafiła jednak stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia gola, w czym oczywiście duża zasługa dobrze grającej defensywy Legii. W 80. minucie Legia Warszawa miała okazję do podwyższenia prowadzenia. Legioniści wyszli z szybkim kontratakiem. Mahir Emreli zdołał oddać strzał z dystansu, ale piłka po odbiciu się od jednego z obrońców wyszła na rzut rożny.

W 85. minucie gorąco zrobiło się natomiast pod bramką Legii. Piłka trafiła do Maddisona, którego strzał zdołał minąć już Cezarego Misztę. Piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybili jednak obrońcy.

W 87. minucie Legia jeszcze raz stanęła przed fantastyczną szansą do zdobycia gola. Po świetnym kontrataku z udziałem Tomasa Pekharta i Rafaela Lopesa, Lirim Kastrati ominął obrońców Leicester i znalazł się sam na sam z Kasperem Schmeichelem. Duński bramkarz popisał się kapitalną interwencją i odbił strzał zawodnika Legii na rzut rożny!

Kilkadziesiąt sekund później po kolejnym kontrataku jeszcze bardziej dogodną sytuację zmarnował Tomas Pekhart. Czeski napastnik niemal na pustą bramkę uderzył jednak ponad poprzeczką!

Choć sędzia główny doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu gry, wynik nie uległ już zmianie. Legii Warszawa udało się utrzymać prowadzenie i zwyciężyć 1:0! Mistrzowie Polski zainkasowali kolejne trzy punkty i z dorobkiem sześciu "oczek" nadal pozostają liderami grupy C.

Liga Europy, 2. kolejka fazy grupowej, Legia Warszawa - Leicester City 1:0 ( 31' Emreli)

Wyjściowe składy:

Legia Warszawa: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Johansson, Slisz, Charatin, Martins, Mladenović - Josué - Emreli Leicester City: Schmeichel - Thomas, Amartey, Soyuncu, Vestergaard - Soumare, Tielemans - Castagne, Dewsbury, Ayoze Perez - Daka