Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze poznali rywali w mistrzostwach świata
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Polscy siatkarze poznali rywali w mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski w siatkówce
PZPS.pl

Siatkarze reprezentacji Polski w czwartek dowiedzieli się, z kim zmierzą się podczas mistrzostw świata 2022. Losowanie, które odbyło się w Moskwie, wyłoniło trzech grupowych rywali Biało-Czerwonych. Naszych zawodników czeka trudne zadanie, gdyż trafili na mocnych przeciwników ze światowego topu.

  • Siatkarze reprezentacji Polski podczas przyszłorocznych mistrzostw świata będą bronić tytułu wywalczonego w 2018 roku

  • W czwartek w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej mundialu, którego gospodarzem będzie Rosja

  • Biało-Czerwonych czeka trudne zadanie już na początku turnieju, gdyż trafili m.in. na zespoły Bułgarii i USA

Siatkarze reprezentacji Polski poznali swoich rywali na przyszłorocznych mistrzostwach świata. W czwartek w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej. Nasi siatkarze trafili do grupy C, gdzie czekają ich starcia z wymagającymi rywalami.

Siatkarze poznali rywali na mistrzostwach świata

Siatkarze reprezentacji Polski w przyszłym roku staną do walki w obronie tytułu mistrzów świata. W 2018 roku Biało-Czerwoni po raz drugi z rzędu zostali najlepszą drużyną globu. Już za kilka miesięcy będą mieli okazję dokonać rzeczy historycznej i wygrać trzeci mundial w ciągu ośmiu lat. 

W czwartek w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej przyszłorocznych mistrzostw świata. To właśnie Rosjanie tym razem będą gościć zmagania najlepszych siatkarzy globu. Naszych reprezentantów od początku czeka trudna walka o końcowy triumf.

Polacy na podstawie rankingu FIVB znaleźli się w grupie C. W niej rywalizować będą z reprezentacjami Bułgarii, Meksyku oraz USA. Naszych siatkarzy czeka zatem trudne zadanie, gdyż Bułgarzy i drużyna Stanów Zjednoczonych zawsze liczą się w walce o najwyższe laury. Nieco łatwiej powinno być w starciu z Meksykiem.

Grupa C, w której znalazła się Polska, rozegra swoje mecze w Nowosybirsku. Najlepsze reprezentacje świata gościć będzie jeszcze dziewięć innych rosyjskich miast. Mecze turnieju oprócz Nowosybirska odbywać się będą także w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kemerowie, Krasjonarsku, Kaliningradzie, Kazaniu, Ufie, Jekaterynburgu i Jarosławiu. 

Biało-Czerwoni powalczą o obronę tytułu z 2018 roku

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w innych grupach. W grupie A zmierzą się ze sobą Rosjanie i Serbowie. W grupie D warto natomiast zwrócić uwagę na pojedynek Francuzów ze Słoweńcami. 

Jeśli Polakom udałoby się obronić tytuł z 2018 roku i zdobyć kolejne złoto, przeskoczą oni w klasyfikacji wszech czasów Brazylijczyków. “Canarinhos” w liczbie zdobytych medali na razie zajmują drugie miejsce za Rosjanami. 

Grupa A: Rosja, Serbia, Tunezja, Portoryko (Moskwa) Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar (Kemerowo) Grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria (Nowysybirsk) Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun (Ufa) Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny (Jekaterynburg) Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt (Krasnojarsk)

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane