Swiatsportu.pl > Siatkówka > Reprezentacja Polski U21 powalczy o finał mistrzostw świata z Włochami
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:51

Reprezentacja Polski U21 powalczy o finał mistrzostw świata z Włochami

Projekt bez tytułu (27)
Polska Siatkówka/Twitter.com

Wiemy już, z kim reprezentacja Polski w siatkówce U21 zagra w półfinale mistrzostw świata. Podopieczni Daniela Plińskiego zmierzą się z reprezentacją Włoch. Biało-Czerwonych czeka arcytrudne zadanie, bowiem Italia na tym turnieju nie dała sobie urwać choćby jednego seta.

  • Polscy siatkarze kadru U21 w półfinale MŚ zmierzą się z Włochami

  • Nasz zespół nie będzie faworytem tego spotkania, gdyż rywale prezentują się wyśmienicie

  • W drugiej parze półfinałowej Rosja zmierzy się z Argentyną

Trwają mistrzostwa świata U21 w siatkówce. Znakomicie radzi sobie reprezentacja Polski, która dotarła do półfinału. Dotychczas zawodnicy Daniela Plińskiego zwyciężyli w pięciu z sześciu spotkań, co pozwoliło im na wygranie grupy w rundzie wstępnej, a w fazie zasadniczej na zajęcia drugiego miejsca za Rosją. Te wyniki dały naszym młodzieżowcom możliwość walki o medale na tym turnieju.

Porażka z Rosją przesądziła, że reprezentacja Polski w półfinale zmierzy się z Włochami

W ostatnim meczu grupowym fazy zasadniczej reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:3 (więcej tutaj). To sprawiło, że Biało-Czerwoni trafili na silniejszy zespół z drugiej grupy, który wygrał zmagania, czyli Włochów.

Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego radzą sobie na tych mistrzostwach świata znakomicie. Italia wygrała swoje wszystkie spotkania i na dodatek każde z wynikiem 3:0. To sprawia, iż podopieczni Daniela Plińskiego będą mieli bardzo trudną przeprawę.

Półfinał z udziałem Polaków zostanie rozegrany w sobotę 2 października o godz. 19:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale FIVB w serwisie YouTube.

Nasi siatkarze powalczą o trzeci triumf na mistrzostwach świata U21 w historii

Przed zespołem reprezentacji Polski stoi wielka szansa na zapisanie się w historii polskiej siatkówki. Do tej pory Biało-Czerwonym udało się trzykrotnie wygrywać mistrzostwa świata U21.

Po raz pierwszy ta sztuka naszym młodzieżowcom udała się w 1997 roku, a później w 2003 i 2017 roku. Warto podkreślić, że w zespole, który triumfował trzy lata temu, występowali m.in. Bartosz Kwolek i Jakub Kochanowski.

Walkę o medale na tegorocznych MŚ, których gospodarzami są Bułgaria i Włochy zaplanowano na niedzielę 3 października. Mecz finałowy ma rozpocząć się o godz. 16:00.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane