Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski przyznał, co myśli o reprezentacji Polski
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:50

Robert Lewandowski przyznał, co myśli o reprezentacji Polski

Robert Lewandowski w reprezentacji Polski
commons.wikimedia.org/Swietłana Bjekietowa for soccer.ru/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/zmiana rozmiaru

Robert Lewandowski z Bayernem Monachium ma szanse grać o najwyższe cele. Z reprezentacją Polski niestety nie wiedzie mu się już tak dobrze. Kapitan naszej kadry zabrał głos w tej sprawie i przyznał, że jest "dumny z gry narodowych barwach", ale zaznaczył też, iż "nie oczekuje zdobycia złotych gór".

  • Robert Lewandowski wypowiedział się o grze w reprezentacji Polski

  • "Lewy" podkreślił, że dla niego jest to spełnienie marzeń

  • Część wypowiedzi o "złotych górach" oddaje jednak smutny obraz naszych możliwości

Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium otoczony jest piłkarzami z najwyższej półki. Nie bez powodu Bawarczycy zgarniają kolejne tytuły mistrza Niemiec, a nieco ponad rok temu triumfowali w Lidze Mistrzów.

W reprezentacji Polski "Lewy" również może grać z bardzo dobrymi piłkarzami, ale jednak większość zawodników odbiega poziomem od graczy Bayernu. Dlatego kapitan naszej kadry jest zdania, że nie należy oczekiwać "zdobycia złotych gór".

Robert Lewandowski: staram się z tego co mamy wyciągnąć jak najwięcej, doceniać i nie oczekiwać

"Lewy" w jednym z wywiadów nie tylko podzielił się swoimi uczuciami, które towarzyszą mu podczas gry w barwach reprezentacji Polski, ale również skwitował jej potencjał.

- Jestem dumny skąd pochodzę i dla kogo gram. Reprezentacja Polski to spełnienie marzeń, chciałem reprezentować nasz kraj i staram się z tego co mamy wyciągnąć jak najwięcej, doceniać i nie oczekiwać, że zdobędziemy złote góry - przyznał Robert Lewandowski, cytowany przez "Super Express".

Słowa piłkarza realnie oddają położenie naszego zespołu. Największym sukcesem napastnika z kadrą jest ćwierćfinał Euro 2016. Pozostałe turnieje okazały się klęską nie tylko reprezentacji Polski, ale częściowo również Lewandowskiego, który choćby na mundialu w Rosji nie potrafił natchnąć kolegów.

Reprezentacja Polski już na początku października rozegra kolejne mecze el. MŚ

Robert Lewandowski ponownie przywdzieje narodowe barwy wraz z opaską kapitana już w przyszłym tygodniu. Reprezentacja Polski rozegra w październiku dwa spotkania w ramach eliminacji mistrzostw świata.

Najpierw Biało-Czerwonych czeka starcie z San Marino, do którego dojdzie 9 października na PGE Narodowym. Podczas tego meczu swoje pożegnanie z kadrą będzie miał Łukasz Fabiański, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.

Trzy dni później, czyli 12 października zespół Paulo Sousy czeka wyjazdowe spotkanie z Albanią. Polacy w tych meczach muszą zgarnąć trzy punkty, jeśli chcą dalej być liderem w wyścigu o drugie miejsce w grupie, gwarantujące grę w barażach. Pierwsza pozycja jest bowiem zarezerwowana dla Anglików.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane