Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Znamy szczegóły pożegnania Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją. PZPN ogłosił plan
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:47

Znamy szczegóły pożegnania Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją. PZPN ogłosił plan

Projekt bez tytułu - 2021-09-13T192831.236
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Fabiański w połowie sierpnia ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Jednak 36-letni bramkarz zaliczy jeszcze jeden występ w narodowych barwach. PZPN ustalił już plan pożegnalnego meczu piłkarza. Wszystko ma wyglądać podobnie jak w przypadki pożegnania Łukasza Piszczka dwa lata temu.

Łukasz Fabiański zaliczy swój oficjalny ostatni mecz w reprezentacji Polski. 36-letni bramkarz w połowie sierpnia poinformował o zakończeniu swojej reprezentacyjnej kariery i obecnie skupia się wyłącznie na występach w angielskim West Hamie.

Łukasz Fabiański zagra ostatni raz w reprezentacji

Już wtedy pojawiły się doniesienia, że Fabiański zaliczy swój pożegnalny występ w barwach narodowych. Taki pomysł przedstawił jeszcze ówczesny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, a ideę kontynuował nowy szef polskiej piłki Cezary Kulesza, który zapowiedział chęć zorganizowania takiego spotkania.

Od początku pojawiały się informacje, że Fabiański swój ostatni mecz w kadrze będzie mógł rozegrać 9 października na Stadionie Narodowym w meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino. Takie informacje podawał jako pierwszy Sebastian Staszewski z Interii, a w poniedziałek potwierdził je portal WP SportoweFakty.

Serwis poinformował, że PZPN przygotował już scenariusz pożegnalnego meczu Fabiańskiego w reprezentacji Polski. Zgodnie z medialnymi zapowiedziami, 36-latek pożegna się z kibicami podczas meczu z San Marino.

Szykuje się piękne pożegnanie "Fabiana"

Wszystko ma wyglądać podobnie do meczu ze Słowenią (3:2) w listopadzie 2019 roku, kiedy to z kadrą żegnał się Łukasz Piszczek. Fabiański ma wyjść w pierwszym składzie i zejść z boiska po kilkudziesięciu minutach. Przy zejściu ma pożegnać go szpaler utworzony przez pozostałych reprezentantów Polski.

Na tym nie koniec atrakcji przygotowanych przez PZPN. Fabiański ma otrzymać pamiątkową koszulkę z numerem 57, ponieważ występ przeciwko San Marino będzie właśnie jego 57. meczem w narodowych barwach. Dodatkowo na koszulce mają być przedstawione wszystkie spotkania bramkarza w koszulce reprezentacji.

Serwis podał, że dodatkowo Fabiański otrzyma na wyłączność całą lożę, na której będą mogli zasiąść jego najbliżsi. Scenariusz meczu został już zaakceptowany przez PZPN i wymagał jedynie aprobaty zawodnika. Prezes Kulesza w rozmowie telefonicznej przestawił go Fabiańskiemu, a piłkarz go zaakceptował.

36-latek debiutował w kadrze piętnaście lat temu. Wiosną 2006 roku wystąpił w towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. Od tamtego czasu był z kadrą na dwóch mundialach (2006 i 2018), a także trzech turniejach mistrzostw Europy (2008, 2016, 2020).

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane