Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią

EN 01492276 0247
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Glik po meczu Polski z Anglią został oskarżony przez Anglików o rasistowskie zachowanie względem Kyle’a Walkera. Nasi rywale utrzymywali, że Polak wykonał tzw. “gest małpy” i zgłosili całą sprawę do FIFA. Portal WP SportoweFakty kilka dni po meczu uzyskał nowe informacje na temat całego zajścia. Wiadomo, jaki gest faktycznie miał wykonać doświadczony obrońca. 

  • Kamil Glik został oskarżony o rasizm przez Anglików po środowym meczu eliminacji mistrzostw świata

  • Anglicy zarzucili polskiemu obrońcy, że wykonał rasistowski "gest małpy" w kierunku Kyle'a Walkera

  • Sprawa trafiła do FIFA, która ma wyjaśnić, co zaszło na Stadionie Narodowym w minioną środę

  • Portal WP SportoweFakty dotarł do nowych informacji w sprawie. Wiadomo, co faktycznie miał pokazać Glik w kierunku Anglika

Kamil Glik został oskarżony przez Anglików o rasizm. Polakowi zarzucono, że wykonał rasistowski gest do Kyle’a Walkera po zakończeniu pierwszej połowy środowego meczu. Dziennikarzom portalu WP SportoweFakty udało się dowiedzieć, co naprawdę miał pokazać Polak.

Kamil Glik oskarżony przez Anglików o rasizm

Nie milkną echa zamieszania, które miało miejsce minionej środy w przerwie meczu Polska-Anglia. Doszło do przepychanek między piłkarzami obu zespołów. W samym centrum zamieszania znalazł się Kamil Glik, który przez całe spotkanie toczył zacięte pojedynki z angielskimi zawodnikami. 

Po meczu wyszło na jaw, że Anglicy udali się z oficjalnym protestem do sędziego. Zarzucali oni Polakowi rasistowskie zachowania. Z ich relacji wynikało, że Glik miał wykonać tzw. “gest małpy” w kierunku Kyle’a Walkera.

Reprezentant Polski, jak i przedstawiciele PZPN z prezesem Cezarym Kuleszą, oraz prezesem honorowym Zbigniewem Bońkiem na czele, zaprzeczyli zdecydowanie tym oskarżeniom. Kamil Glik, przekonany o swojej niewinności, śmiał się z oskarżeń Anglików (więcej TUTAJ).

Anglicy złożyli jednak oficjalny protest, więc sprawa trafiła do FIFA. Komisja Dyscyplinarna FIFA jest więc zobligowana do zbadania sprawy. Przeprowadzone zostanie śledztwo na podstawie nagrań z kamer obecnych na stadionie (więcej TUTAJ).

Wiadomo, co Glik pokazał Walkerowi

Nowe informacje na temat incydentu opublikował w poniedziałkowy poranek dziennikarz WP SportoweFakty Piotr Koźmiński. Wynika z nich, że Kamil Glik faktycznie wykonał gest w kierunku Kyle’a Walkera. Nie był to jednak żaden obraźliwy, czy rasistowski gest. 

- To był gest otwarcia i zamknięcia dłoni, znany na całym świecie, pokazujący po prostu: "za dużo gadasz, za dużo narzekasz". W ten sposób Glik chciał przekazać Walkerowi, że ten niepotrzebnie komentuje ich starcia, że skarży się sędziemu. - czytamy.

Jeśli informacje WP SportoweFakty się potwierdzą, Kamil Glik może być spokojny o wynik śledztwa FIFA. Choć tego typu gest można uznać za niesportowy, zdecydowanie nie ma on żadnego podłoża rasistowskiego. Ów gest oglądany jest w niemal każdym meczu na całym świecie.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane