Swiatsportu.pl
EN 01492276 0247

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią

13 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kamil Glik po meczu Polski z Anglią został oskarżony przez Anglików o rasistowskie zachowanie względem Kyle’a Walkera. Nasi rywale utrzymywali, że Polak wykonał tzw. “gest małpy” i zgłosili całą sprawę do FIFA. Portal WP SportoweFakty kilka dni po meczu uzyskał nowe informacje na temat całego zajścia. Wiadomo, jaki gest faktycznie miał wykonać doświadczony obrońca. 

  • Kamil Glik został oskarżony o rasizm przez Anglików po środowym meczu eliminacji mistrzostw świata

  • Anglicy zarzucili polskiemu obrońcy, że wykonał rasistowski "gest małpy" w kierunku Kyle'a Walkera

  • Sprawa trafiła do FIFA, która ma wyjaśnić, co zaszło na Stadionie Narodowym w minioną środę

  • Portal WP SportoweFakty dotarł do nowych informacji w sprawie. Wiadomo, co faktycznie miał pokazać Glik w kierunku Anglika

Kamil Glik został oskarżony przez Anglików o rasizm. Polakowi zarzucono, że wykonał rasistowski gest do Kyle’a Walkera po zakończeniu pierwszej połowy środowego meczu. Dziennikarzom portalu WP SportoweFakty udało się dowiedzieć, co naprawdę miał pokazać Polak.

Projekt bez tytułu - 2021-09-12T221740.878

Fantastyczne otwarcie mistrzostw Europy przez Polaków. Nie dali rywalom żadnych szans

CZYTAJ DALEJ

Kamil Glik oskarżony przez Anglików o rasizm

Nie milkną echa zamieszania, które miało miejsce minionej środy w przerwie meczu Polska-Anglia. Doszło do przepychanek między piłkarzami obu zespołów. W samym centrum zamieszania znalazł się Kamil Glik, który przez całe spotkanie toczył zacięte pojedynki z angielskimi zawodnikami. 

Po meczu wyszło na jaw, że Anglicy udali się z oficjalnym protestem do sędziego. Zarzucali oni Polakowi rasistowskie zachowania. Z ich relacji wynikało, że Glik miał wykonać tzw. “gest małpy” w kierunku Kyle’a Walkera.

Reprezentant Polski, jak i przedstawiciele PZPN z prezesem Cezarym Kuleszą, oraz prezesem honorowym Zbigniewem Bońkiem na czele, zaprzeczyli zdecydowanie tym oskarżeniom. Kamil Glik, przekonany o swojej niewinności, śmiał się z oskarżeń Anglików (więcej TUTAJ).

Anglicy złożyli jednak oficjalny protest, więc sprawa trafiła do FIFA. Komisja Dyscyplinarna FIFA jest więc zobligowana do zbadania sprawy. Przeprowadzone zostanie śledztwo na podstawie nagrań z kamer obecnych na stadionie (więcej TUTAJ).

Wiadomo, co Glik pokazał Walkerowi

Nowe informacje na temat incydentu opublikował w poniedziałkowy poranek dziennikarz WP SportoweFakty Piotr Koźmiński. Wynika z nich, że Kamil Glik faktycznie wykonał gest w kierunku Kyle’a Walkera. Nie był to jednak żaden obraźliwy, czy rasistowski gest. 

- To był gest otwarcia i zamknięcia dłoni, znany na całym świecie, pokazujący po prostu: "za dużo gadasz, za dużo narzekasz". W ten sposób Glik chciał przekazać Walkerowi, że ten niepotrzebnie komentuje ich starcia, że skarży się sędziemu. - czytamy.

Jeśli informacje WP SportoweFakty się potwierdzą, Kamil Glik może być spokojny o wynik śledztwa FIFA. Choć tego typu gest można uznać za niesportowy, zdecydowanie nie ma on żadnego podłoża rasistowskiego. Ów gest oglądany jest w niemal każdym meczu na całym świecie.

Źródło: WP SportoweFakty

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: