Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski zszedł z boiska w meczu z Lipskiem. Kontuzja Polaka
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Robert Lewandowski zszedł z boiska w meczu z Lipskiem. Kontuzja Polaka

EN 01492659 1503

Robert Lewandowski w sobotę rozegrał kolejny kapitalny mecz w barwach Bayernu Monachium. Polak rozpoczął strzelanie swojej drużyny w meczu z RB Lipsk, wygranym 4:1. W 59. minucie jednak snajper niespodziewanie opuścił boisko. Po meczu trener “Die Roten” Julian Nagelsmann zdradził, że Lewandowski doznał urazu.

• Robert Lewandowski zanotował kapitalny występ w meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk

• Polak otworzył wynik meczu, a jego drużyna ostatecznie wygrała aż 4:1

• Lewandowski nie dokończył jednak meczu i został niespodziewanie zmieniony już w 59. minucie

• Trener Bayernu Julian Nagelsmann zdradził w pomeczowym wywiadzie, że Lewandowski narzeka na uraz

Robert Lewandowski przedwcześnie opuścił boisko w meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk. Polak przebywał na murawie tylko przez 59. minut. Okazuje się, że nasz reprezentant zaczął narzekać na uraz.

Robert Lewandowski zszedł z boiska w hicie Bundesligi.

Robert Lewandowski zanotował w sobotę kolejny kapitalny występ na niemieckich boiskach. Kapitan reprezentacji Polski w świetnym stylu wrócił do gry w Bundeslidze po przerwie na mecze eliminacji mistrzostw świata. “Lewy” rozpoczął strzelanie w hicie niemieckiej ekstraklasy, w którym Bayern zmierzył się z RB Lipsk.

Lewandowski już w 11. minucie otworzył wynik spotkania. Polak wykorzystał pewnie rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Kevina Kampla. Było to już szóste trafienie snajpera Bayernu w tym sezonie Bundesligi.

Bayern Monachium pewnie wygrał spotkanie w Lipsku 4:1. Lewandowski już nie zdobył gola, ale drogę do bramki znajdowali jego koledzy. Na listę strzelców wpisali się Jamal Musiala, Leroy Sane i Eric Choupo-Moting. Ten ostatni w 59. minucie zastąpił na boisku właśnie Polaka (więcej TUTAJ).

Robert Lewandowski dość niespodziewanie opuścił boisko już po kilkunastu minutach drugiej połowy. Od razu pojawiły się spekulacje, czy ze zdrowiem najlepszego strzelca Bayernu wszystko w porządku. Okazało się, że faktycznie Polak ma problemy ze zdrowiem.

Lewandowski narzeka na problemy ze zdrowiem

Julian Nagelsmann po meczu przyznał w rozmowie ze "Sky", że Polak narzeka na uraz. Trener wiedział o problemach Polaka i zamierzał zdjąć go z boiska, jednak nieco później. Wygląda jednak na to, że problem Lewandowskiego okazał się poważniejszy i wymusił szybszą zmianę.

- Robert poczuł napięcie w obrębie pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było bardziej środkiem ostrożności niż koniecznością. Początkowo planowaliśmy taką zmianę dopiero w 79. minucie - powiedział Nagelsmann.

Na razie nie wiadomo nic więcej o urazie Roberta Lewandowskiego i czy jest on poważny. W niemieckich mediach pojawiły się spekulacje, że Polaka może zabraknąć w hicie pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Już we wtorek Bayern Monachium zmierzy się na Camp Nou z FC Barceloną.