Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mrożące krew w żyłach sceny na boisku. Piłkarz stracił przytomność
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Mrożące krew w żyłach sceny na boisku. Piłkarz stracił przytomność

tt futbol lego
twitter.com/@FutbolLego

Dania po raz kolejny musiała zmierzyć się z przerażającą sytuacją na piłkarskim boisku. W trakcie meczu drugoligowych drużyn Vendsyssel FF i Lyngby BK na boisku zasłabł jeden z zawodników. Do piłkarza z pomocą natychmiast ruszyli obecni na stadionie medycy. Jak się okazało, doszło do zatrzymania krążenia.

• Na boisku w Danii doszło do kolejnej dramatycznej sytuacji. Zasłabł piłkarz drużyny Vendsyssel FF

• 22-letni Wessam Abou Ali upadł nagle na murawę bez kontaktu z rywalem

• Na murawie natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, a po kilku mitach także karetka pogotowia

• Piłkarza zabrano do szpitala. Klub przekazał pierwszy komunikat na temat stanu jego zdrowia

Dania musiała tygodniami otrząsać się z dramatu, jaki na Euro 2020 spotkał Christiana Eriksena, a na tamtejszym stadionie znów doszło do dramatu. Piłkarz drugoligowego Vendsyssel FF zasłabł w trakcie meczu z Lyngby BK. Zawodnik musiał być reanimowany.

Kolejny dramat na piłkarskim boisku w Danii

Do dramatycznych wydarzeń doszło na stadionie drugoligowego duńskiego zespołu Vendsyssel FF. W trakcie meczu drugiej ligi duńskiej z Lyngby BK na murawę padł nagle napastnik gospodarzy Wessam Abou Ali. Jak się okazało, u zawodnika doszło do zatrzymania krążenia.

Do zawodnika natychmiast ruszyli medycy obecni na stadionie. Rozpoczęto reanimację. Pozostali piłkarze zgromadzili się wokół poszkodowanego kolegi i oczekiwali na dobre sygnały.

Po 10 minutach na murawie pojawiła się karetka pogotowia. Zawodnik został zabrany na noszach i przewieziony do szpitala. Wkrótce na szczęście pojawiły się dobre wieści o jego stanie zdrowia.

- Na szczęście zawodnik jest świadomy, odzyskał przytomność w drodze do szpitala. Sam zszedł z noszy i położył się w łóżku. Przechodzi badania, jego stan jest stabilny - poinformował doktor Jeppe Nygaard za pomocą mediów społecznościowych Vendsyssel FF.

Spotkanie Vendsyssel FF z Lyngby BK zostało przerwane przez sędziego w 71. minucie przy stanie 1:1. Piłkarze po tych dramatycznych wydarzeniach nie wznowili już rywalizacji.

Duńczycy wciąż pamiętają dramat Christiana Eriksena

Duńczycy wciąż świeżo mają w pamięci dramat, jaki rozegrał się podczas Euro 2020 na stadionie w Kopenhadze. Wówczas w trakcie meczu z Finlandią nagle na boisko nieprzytomny padł Chrisitan Eriksen. Pomocnik miał atak serca.

Eriksen po kilkuminutowej reanimacji odzyskał przytomność. Piłkarz wraca do zdrowia i myśli o ponownej grze w piłkę. Szczegółowe badania mają wykazać, czy będzie mógł kontynuować karierę. Wszczepiono mu bowiem kardiowerter-defibrylator, z którym nie można grać m.in. we Włoszech, a Eriksen jest zawodnikiem Interu Mediolan.