Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:50

Polscy siatkarze zagrają w półfinale MŚ U-21

fb pol siatk
facebook.com/Polska Siatkówka

Siatkarze polskiej kadry do lat 21 są już w półfinale mistrzostw świata! Biało-Czerwoni zapewnili sobie awans do strefy medalowej dzięki kapitalnemu zwycięstwu nad Bułgarią. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego przegrywali już 0:2 w setach, jednak zdołali odmienić losy pojedynku i zwyciężyli po tie-breaku.

• Siatkarze reprezentacji Polski do lat 21 zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw świata

• Polacy we wtorek pokonali Bułgarię 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:12) w meczu drugiej rundy grupowej

• Biało-Czerwoni przegrywali już 0:2 w setach, jednak zdołali odmienić losy meczu Siatkarze kadry do lat 21 odnieśli wspaniałe zwycięstwo nad Bułgarią w meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata. Polacy od początku spotkania musieli gonić wynik, ale sztuka ta im się udała. Dzięki wygranej 3:2 zapewnili sobie awans do półfinału.

Polscy siatkarze U-21 w półfinale mistrzostw świata

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 21 idą jak burza przez mistrzostwa świata rozgrywane w Bułgarii i Włoszech. Biało-Czerwoni odnieśli już piąte zwycięstwo z rzędu. Wciąż niepokonana drużyna trenera Daniela Plińskiego zapewniła sobie tym samym awans do półfinału!

We wtorek nasi siatkarze zmierzyli się w drugim meczu drugiej rundy grupowej z Bułgarami. Oba zespoły zagrały już ze sobą w pierwszej rundzie. Wówczas lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:1 (więcej TUTAJ).

Polacy przystąpili do dzisiejszego pojedynku w dobrych nastrojach. Na inaugurację gry w drugiej rundzie pokonali bowiem Brazylię 3:1. Spotkanie z Bułgarami jednak od początku nie układało się po ich myśli.

Współgospodarze turnieju podeszli do spotkania z naszą reprezentacją wyjątkowo zmotywowani. Widać było chęć zrewanżowania się z porażkę sprzed kilku dni. Bułgarzy szybko zyskali prowadzenie.

Pierwszego seta rywale wręcz zdominowali. W efekcie wygrali tę partię 25:21. Drugi set wyglądał podobnie, jednak tym razem zakończył się ich zwycięstwem 25:23. W tym momencie Polacy ruszyli z kapitalną serią odrabiania strat.

Kapitalny comeback Polaków dał im zwycięstwo nad Bułgarią

Trzeci set zaczął się dla naszej drużyny idealnie. Polacy szybko zbudowali sobie przewagę, która sięgała nawet ośmiu punktów. Choć Bułgarzy próbowali gonić, to nasza drużyna kontrolowała sytuację i wygrała 25:22.

Podobnie wyglądał także czwarty set. Znów Polacy wytrzymali próbę nerwów i ponownie wygrali do 22. O wyniku spotkania miał zatem zadecydować tie-break.

Tego lepiej zaczęli Bułgarzy, którzy wyszli na prowadzenie. Polacy jednak nie załamali się i z każdą kolejną piłką dążyli do prowadzenia. Ostatecznie nasi siatkarze wygrali piątego seta 15:12 i cały mecz 3:2. Tym samym zapewnili sobie awans do półfinału.

Polaków czeka jeszcze starcie z Rosjanami, które zadecyduje, kto wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca. Mecz odbędzie się już w środę.