Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze U-21 idą jak burza na MŚ. Pewny awans z grupy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:50

Polscy siatkarze U-21 idą jak burza na MŚ. Pewny awans z grupy

yt v world
screen - youtube.com/Volleyball World

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 21 świetnie radzą sobie na mistrzostwach świata. Biało-Czerwoni wygrali wszystkie mecze pierwszej fazy grupowej i wywalczyli awans do kolejnej rundy. W sobotę nasi młodzi zawodnicy pokonali w meczu o pierwsze miejsce w swojej grupie Bułgarię 3:1.

  • Siatkarze reprezentacji Polski U-21 świetnie radzą sobie na mistrzostwach świata

  • Podopieczni Daniela Plińskiego z kompletem zwycięstw awansowali ze swojej grupy

  • Polacy zajęli pierwsze miejsce przed zespołami Bułgarii, Kuby i Bahrajnu

Siatkarze reprezentacji Polski do lat 21 idą jak burza przez mistrzostwa świata. Podopieczni Daniela Plińskiego są już w drugiej rundzie. Polacy wygrali z kompletem zwycięstw swoją grupę.

Siatkarze U-21 fantastycznie radzą sobie na mistrzostwach świata

Siatkarze reprezentacji Polski dostarczyli w ostatnich tygodniach kibicom wielu emocji. Podopieczni Vitala Heynena wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy (więcej TUTAJ). Wcześniej minimalnie przegrali walkę o finał tej imprezy ze Słoweńcami. 

Teraz w ślady swoich starszych kolegów idą siatkarze naszej kadry U-21. Młodzi zawodnicy rywalizują w mistrzostwach świata tej kategorii wiekowej. Występy Polaków mogą napawać kibiców dumą.

Polscy siatkarze zapewnili już sobie bowiem awans z grupy z pierwszego miejsca! Biało-Czerwoni wygrali wszystkie trzy spotkania fazy grupowej. Najpierw uporali się z Kubą 3:1, a następnie z Bahrajnem 3:0. 

W sobotę podopieczni naszego byłego wybitnego reprezentanta, Daniela Plińskiego, zmierzyli się natomiast z Bułgarią. To właśnie ta drużyna stała na drodze Polaków do pierwszego miejsca w grupie. Oba zespoły stoczyły pasjonujący pojedynek.

Pierwszego seta dopiero na przewagi wygrali Biało-Czerwoni 29:27. W drugiej partii nasi siatkarze wygrali 25:19. Trzeci set należał jednak do Bułgarów, którzy zwyciężyli 25:23. W czwartej partii jednak znów dominowali Polacy i wygrali znów 25:19 i cały mecz 3:1.

Arcytrudne zadanie przed naszymi siatkarzami

W kolejnej rundzie podopiecznych trenera Plińskiego czeka trudne zadanie. W drugiej rundzie grupowej zmierzą się ponownie z Bułgarami, ale także Rosją i Brazylią. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny. 

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane