Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto starli się podczas dyskusji o Paulo Sousie (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:50

Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto starli się podczas dyskusji o Paulo Sousie (WIDEO)

Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto
Polsat Sport/YouTube-screen

Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto stoczyli żywą dyskusję w programie "Cafe Futbol" na temat pracy Paulo Sousy w reprezentacji Polski. Były prezes PZPN bronił Portugalczyka, natomiast ekspert Polsatu Sport ostro go skrytykował. Nie brakowało zażartej wymiany zdań, w której "Zibi" wypalił, że Hajto "gada głupoty" i mówi "nieprawdę".

  • Zbigniew Boniek starł się z Tomaszem Hajto ws. Paulo Sosy

  • Były reprezentant Polski stwierdził, że selekcjoner przyszedł do polskiej kadry "nieprzygotowany"

  • Wiceprezydent odparł te argumenty i zarzucił swojemu oponentowi, że mówi "nieprawdę"

Jeśli w jednym programie pojawią się Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto, to można być pewnym, że nie zabraknie żywej dyskusji. Tak było właśnie w ostatnim odcinku programu "Cafe Futbol", emitowanego na kanale Polsatu Sport.

"Zibi" i "Gianni" starli się ws. przygotowania Paulo Sousy do roli selekcjonera reprezentacji Polski. Boniek jest zdania, iż Portugalczyk miał dobrą wiedzę, zanim przejął polski zespół, natomiast Hajto uważa, że z niewiedzy szkoleniowca polski zespół poniósł klęskę na Euro 2020.

Tomasz Hajto: moim zdaniem Paulo Sousa znał tylko Lewandowskiego

Ostrą wymianą zdań rozpoczął Tomasz Hajto. Były reprezentant Polski przyznał, że Paulo Sousa to dobry szkoleniowiec, ale nie widać takiego progresu, jak można było się spodziewać i zarzucił selekcjonerowi nieprzygotowanie.

- Nie do końca przygotował się do pracy z reprezentacją. Moim zdaniem znał tylko Lewandowskiego, Szczęsnego i nikogo więcej - powiedział ekspert Polsatu Sport.

Ten argument zdecydowanie odparł Zbigniew Boniek, który wypunktował Hajtę i powiedział, jaka była faktyczna wiedza Portugalzyka na temat piłkarzy reprezentacji Polski.

- Panowie, mogę powiedzieć jedną rzecz, Sousa znał wszystkich. Był w we Florencji, gdy grał tam Błaszczykowski, znał Bielika, znał prawie wszystkich polskich piłkarzy. (...) Byłem miło zaskoczony, znał prawie wszystkich zawodników. Panowie, jak ten, kto żyje piłką, może nie znać Milika, Piątka, Krychowiaka, Zielińskiego, Klicha, Bednarka, Glika, Rybusa, Bereszyńskiego - zdradził "Zibi".

Zbigniew Boniek do Tomasza Hajty: gadasz głupoty

Dyskusja na tym się nie zakończyła się, bo był to dopiero początek ostrzejszej wymiany zdań pomiędzy obiema stronami. W pewnym momencie tematem była nawet znajomość języków Paulo Sousy. W końcu Zbigniew Boniek zarzucił Tomaszowi Hajcie, że ten "gada głupoty".

- Gadasz głupoty, stwierdzasz coś w studio, co jest nieprawda. Według ciebie znał tylko Lewandowskiego i nikogo więcej. To jest nieprawda. Idąc twoim tropem myślenia, Legia Warszawa nie powinna nigdy zatrudniać jakiegokolwiek trenera zagranicznego, bo przy takim natężeniu spotkań, nim pozna całą drużynę, to pociąg już zdąży odjechać. Ktoś., kto jest szanownym trenerem, cały czas patrzy na europejską piłkę - zauważył wiceprezydent UEFA.

Tomasz Hajto uważa nawet, że Paulo Sousa zlekceważył swoje pierwsze dni w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

- Uważam, że zlekceważył podejściem do pierwszych meczów, nie przygotował się odpowiednio i przeszacował zawodników - stwierdził "Gianni"

- Czyli jakby nie przeszacował zawodników, to by wygrał? - zapytał Boniek.

- Uważam, że tak. Na pewno nie popełniłby takich błędów, o których mówił Czarek Kowalski, że za wolno analizował umiejętności zawodników - odparł ekspert Polsatu Sport.

Całą gorącą dyskusję pomiędzy Bońkiem i Hajto możecie obejrzeć poniżej.

Powiązane