Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo, dlaczego Dariusz Szpakowski nie pojawia się na antenach TVP
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:50

Wiadomo, dlaczego Dariusz Szpakowski nie pojawia się na antenach TVP

Dariusz Szpakowski TVP
commons.wikimedia.org/Ireneusz Sobieszczuk TVP SA/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en/zmiana rozmiaru

Dariusz Szpakowski kilka tygodni temu zniknął z wizji TVP. Doszło do tego nagle, a stacja nie informowała, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Sprawę zbadał serwis Wirtualne Media, któremu udało się dowiedzieć, że 70-latek przebywa na urlopie, ale ma również problemy ze zdrowiem.

  • Dariusz Szpakowski od połowy sierpnia nie pojawia się na antenach TVP

  • Do tej pory nie znano przyczyn nieobecności legendarnego komentatora

  • Okazuje się, że Szpakowski przebywa na urlopie i ma problemy zdrowotne

Dariusz Szpakowski tego lata pracował przy okazji dwóch wielkich imprez. W czerwcu podczas Euro 2020, a na przełomie lipca i sierpnia w trakcie igrzysk olimpijskich. Legenda TVP zwłaszcza za swój komentarz na mistrzostwach Europy zebrała wielką krytykę, a niemal zaraz po olimpiadzie w Tokio zniknęła z anten publicznego nadawcy.

Dariusz Szpakowski po raz ostatni wystąpił w telewizji 18 sierpnia

Wrześniowe mecze reprezentacji Polski były transmitowane już bez komentarza Dariusza Szpakowskiego. 70-latek po raz ostatni spotkanie kadry skomentował na Euro 2020 i było to starcie ze Szwecją.

W tej roli w kolejnych miesiącach zastąpili go już Mateusz Borek i Jacek Laskowski. Na igrzyskach olimpijskich legendarny komentator pracował za to przy relacjach zawodów kajakarskich i wioślarskich. Po zakończeniu imprezy w Tokio Szpakowski dalej prowadził swój autorski program "4-4-2".

Taki stan rzeczy trwał jednak do 18 sierpnia. Wówczas wyemitowano ostatni odcinek programu z jego udziałem, a tydzień później zastąpił go już Mariusz Jankowski, który życzył starszemu koledze powrotu do zdrowia. Oficjalnych wiadomości na temat Szpakowskiego jednak nie przekazywano, aż do dziś.

Dyrektor TVP Sport zdradził, co dzieje się z legendarnym komentatorem

Portal Wirtualne Media spróbował dokładniej zbadać sprawę zniknięcia Dariusza Szpakowskiego. Marek Szkolnikowski nie chciał jednak dokładnie odpowiedzieć, jak wygląda sytuacja 70-latka.

Dziennikarze serwisu dowiedzieli się jedynie od dyrektora TVP Sport, że komentator przebywa na urlopie. Udało im się jednak ustalić, że Szpakowski ma pewne problemy zdrowotne, które mają być przyczyną jego przerwy od pracy.

Taki scenariusz wydaje się być bardzo możliwy, tym bardziej kiedy weźmiemy pod uwagę życzenia Mariusza Jankowskiego o "powrocie do zdrowia". Co się konkretnie dzieje się ze zdrowiem Dariusza Szpakowskiego? Tego nie wiadomo, podobnie jak nie ma żadnych informacji, kiedy 70-latek ewentualnie ponownie pojawi się przed kamerami lub mikrofonem TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane