Swiatsportu.pl > Siatkówka > Reprezentacja Polski U21 przegrała z Rosją na mistrzostwach świata
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Reprezentacja Polski U21 przegrała z Rosją na mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata
Polska Siatkówka/Twitter.com

Reprezentacja Polski U21 w siatkówce przegrała dzisiaj z Rosją na mistrzostwach świata. Porażka na szczęście nie wyklucza podopiecznych Daniela Plińskiego z udziału w turnieju. Już w najbliższych dniach Biało-Czerwoni powalczą o medal, bo wczoraj zapewnili sobie grę w półfinale.

• Polscy siatkarzy kadry U21 przegrali z Rosją 1:3

• Był to ostatni mecz fazy grupowej naszego zespołu

• W półfinale zawodnicy Daniela Plińskiego zmierzą się z Włochami, lub zwycięzcą spotkania Argentyna - Czechy

Trwają mistrzostwa świata siatkarzy U21. Po udanym występie kadry U19 na turnieju w swojej kategorii (więcej tutaj), teraz liczymy także na dobry wynik ich starszych kolegów. Niestety dziś Biało-Czerwoni przegrali z Rosją, ale to nie ma wpływu na ich obecność w półfinale imprezy.

Wyrównana pierwsza część meczu Polaków na mistrzostwach świata

Początek meczu dla reprezentacji Polski U21 nie był udany. Rosjanie szybko wyszli na prowadzenie 0:3 i podopieczni Daniela Plińskiego byli zmuszeni do pogoni za wynikiem. To nie było takie łatwe, ale ostatecznie udało im się doprowadzić do wyrównania 7:7.

Polacy nawet wyszli nawet dwukrotnie na prowadzenie 8:7, a na następnie 9:8, ale później rywale znów mieli wynik po swojej stronie. Przy stanie 17:17 nasi siatkarze znów wypracowali przewagę punktu, a przy później nawet prowadzili dwoma "oczkami". Niestety Biało-Czerwonym nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyć i młodzieżowcy "Sbornej" wygrali otwierającą partię 23:25.

Kolejny set już zdecydowanie ułożył się dla naszych siatkarzy. Rosjanie co prawda znów wyszli na prowadzenie i przewodzili w pierwszej części drugiej partii, ale kiedy od stanu 8:8 wynik był już po stronie Polaków, to już do samego końca udało im się go utrzymać i ostatecznie w drugim secie zespół Plińskiego wygrał aż 25:17.

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją, ale i tak zagra w półfinale turnieju

Trzecia partia była niezwykle wyrównana. Obie strony na przemian obejmowały prowadzenie. Tak było przynajmniej do wyniku 16:16. Od tego momentu Rosjanie znów przejęli inicjatywę. Wówczas przeciwnicy sukcesywnie powiększali przewagę, co pozwoliło im wygrać w trzecim secie aż 18:25.

Niestety czwarty set okazał się ostatnim w tym spotkaniu. Tym razem nie było już większych wątpliwości, kto triumfuje w tej części meczu. Siatkarze "Sborny" od początku do końca byli na prowadzeniu. Co prawda Biało-Czerwonym udało się trzykrotnie zmniejszyć dystans do jednego punktu, ale koniec końców czwarta partia padła łupem Rosjan 20:25.

Porażka zespołu prowadzonego przez Daniela Plińskiego na szczęście nie wyeliminowała jego zawodników z mistrzostw świata. Polacy już wczoraj zapewnili sobie grę w półfinale, dzięki zwycięstwu z Bułgarią (więcej tutaj). O medale oprócz Polski i Rosji powalczą także Włosi oraz zwycięzca meczu między Argentyna - Czechy. Faza finałowa zostanie rozegrana w dniach 2-3 października.

Polska - Rosja 1:3 (23:25, 25:17, 18:25, 20:25)