Swiatsportu.pl
EN 01476821 0071

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Lider Legii Warszawa chce grać w lepszym klubie

15 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Legia Warszawa już dzisiaj rozpocznie udział w Lidze Europy. Pierwszym rywalem mistrzów Polski będzie Spartak Moskwa. Przed meczem w Rosji jeden z najważniejszych piłkarzy “Wojskowych” przyznał, że gra w europejskich pucharach jest dla niego szansą na wypromowanie się do lepszego klubu. 

  • Legia Warszawa dzisiaj rozpocznie grę w Lidze Europy od wyjazdowego meczu ze Spartakiem Moskwa

  • Przed pierwszym gwizdkiem ciekawego wywiadu dla "Przeglądu Sportowego" udzielił Flip Mladenović

  • Serb przyznał, że występy w Lidze Europy traktuje jako szansę wypromowania się do gry w lepszym klubie

Legia Warszawa rozpoczyna walkę o punkty w Lidze Europy. Przed stołecznym klubem mecz ze Spartakiem Moskwa. Filip Mladenović przed tym spotkaniem zdradził, że jest to dla niego szansa, by pokazać się i być może zmienić klub na lepszy.

tt champions league

Cristiano Ronaldo znokautował porządkową. Chwile grozy, potem piękny gest gwiazdora

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa rozpoczyna walkę w Lidze Europy

Legia Warszawa już dzisiaj rozpocznie zmagania w Lidze Europy. Mistrzowie Polski są już w Moskwie, gdzie zmierzą się z miejscowym Spartakiem. “Wojskowi” trafili do grupy także z Leicester City i SSC Napoli.

Przed pierwszym w tym sezonie startem Legii w europejskich pucharach wywiadu dla “Przeglądu Sportowego” udzielił Filip Mladenović. Jeden z najważniejszych piłkarzy w drużynie Czesława Michniewicza miał już okazję grać na najwyższym poziomie. Gdy był piłkarzem BATE Borysów, zagrał w Lidze Mistrzów. Teraz wraca do gry w pucharach, podobnie jak Legia, po kilku latach przerwy. 

- Takich meczów nie da się z niczym porównać, w ekstraklasie nie ma tak silnych przeciwników - powiedział Serb. Marka rywali jednak go nie zraża. Piłkarz zauważył, że dla Legii i jej piłkarzy to fantastyczna okazja do pokazania się na europejskiej scenie. 

- Dla nas to super rywale, nie mamy nic do stracenia. Legia nie grała w pucharach przez pięć lat, dlatego nie ma w nas dużej presji. Nikt nie mówi, że musimy zajść daleko. Wiem, że możemy się pokazać, bo wszyscy te mecze oglądają. Te mecze można tylko wygrać - uważa 30-latek. 

Mlaedenović chce grać w lepszym klubie

Dla Filipa Mladenovicia gra w Lidze Europy z silnymi rywalami jest natomiast szansą na wypromowanie się do lepszego klubu. Piłkarz otwarcie przyznaje, że chciałby się spróbować w lepszym zespole niż Legia. W Ekstraklasie osiągnął już bowiem niemal wszystko. 

- Piłkarsko zrobiłem w Polsce bardzo dużo, nie wiem, co miałbym jeszcze zdobyć. Nie ukrywam, że chciałbym się sprawdzić na wyższym poziomie - powiedział Serb.

Początek meczu Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa już o godzinie 16:30. Transmisję ze spotkania można obejrzeć na platformie Viaplay.

Tylko prawdziwy piłkarski ekspert będzie znał odpowiedzi na wszystkie pytania. Sprawdźmy, co wiecie o rywalizacji Legii ze Spartakiem?

Pytanie 1 z 7

Zaczniemy od najłatwiejszego. Ile razy Legia mierzyła się ze Spartakiem Moskwa?


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Cristiano Ronaldo znokautował kobietę przed meczem Ligi Mistrzów. Chwile grozy, potem piękny gest gwiazdora

  • Trener Rosjan zaskoczył po meczu z Polską. Obwinia o porażkę jednego zawodnika, wszystko przed kamerami

  • Robert Lewandowski nagle ogłosił kiedy zakończy karierę. To już naprawdę niedługo, "potem zobaczę"