Lech Poznań Skorża Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Maciej Skorża zostanie nowym trenerem Lecha Poznań

8 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Lech Poznań w najbliższych dniach ma zaprezentować Macieja Skrożę jako swojego nowego-starego trenera. Szkoleniowiec miał już spotkać się z najważniejszymi osobami w klubie i uzgodnić warunki dwuletniego kontraktu. Jednak w meczu z Legią zespół z Poznania poprowadzi asystent Dariusza Żurawia - Janusz Góra.

  • Lech Poznań jest bardzo blisko podpisania kontraktu z Maciejem Skorżą
  • 49-letni szkoleniowiec był już w Poznaniu, gdzie ustalał warunki dwuletniego kontraktu
  • W niedzielnym meczu z Legią, na ławce trenerskiej zasiądzie asystent Dariusza Żurawia Janusz Góra

Lech Poznań od wtorku poszukuje nowego trenera swojej drużyny. Po serii słabych meczów z posadą pożegnał się dotychczasowy trener Dariusz Żuraw, a czelę goryczy w klubie przelała ligowa porażka z Cracovią 1:2.

Od początku jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia Kolejorza był Maciej Skorża. 49-letni trener pozostaje bez pracy po tym, jak w lutym ubiegłego roku rozstał się z młodzieżową reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lech Poznań na dniach zaprezentuje nowego trenera

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że Skorża niemal na pewno zostanie zaprezentowany jako nowy trener poznańskiego Lecha. Szkoleniowiec miał we wtorek spotkać się z pionem sportowym klubu czyliklubu, czyli dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą oraz Piotrem Rutkowskim i przekazał im swoją wizję drużyny.

Do tego Skorża w środę spotkał się także z prezesem klubu Karolem Klimczakiem, z którym uzgadniał warunki indywidualnego kontraktu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Włodarczyka, umowa Skorży w Lechu ma obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.

Robert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGRobert Lewandowski nie zagra w rewanżu z PSGCzytaj dalej

Obecnie szkoleniowiec ma przebywać w Warszawie, gdzie dopina ostatnie osobiste sprawy związane z przeprowadzką do Poznania. 49-latek jako nowy trener Lecha ma zostać zaprezentowany w najbliższych dniach. Najpóźniej ma to nastąpić w niedzielę, jeszcze przed hitowym starciem z Legią.

W niedzielnym spotkaniu Skorża ma zasiąść na trybunach poznańskiego stadionu. Zespół ma poprowadzić dotychczasowy asystent zwolnionego trenera Żurawia - Janusz Góra. W niedzielę nowy trener Lecha ma udzielić także pierwszego wywiadu dla klubowych mediów.

Skorża nie poprowadzi Lecha w meczu z Legią

Włodarczyk informuje, że na razie w sztabie szkoleniowym Kolejorza nie powinno dojść do większych zmian. Ewentualna restrukturyzacja ma nastąpić dopiero po sezonie, kiedy nowy trener będzie szykował zespół do kolejnych rozgrywek już według swojego pomysłu.

Skorża wraca do Lecha po niemal sześciu latach. 49-latek prowadził Kolejorza od września 2014 roku do października 2015. Jest autorem ostatniego mistrzostwa Polski wywalczonego przez poznański zespół.

Na swoim koncie ma także tytuły mistrzowskie zdobywane z Wisłą Kraków i Legią Warszawa. - Każdy kibic Legii ma z nim jakieś wspomnienia, choćby dwumecz ze Spartakiem Moskwa - mówił o Skorży obecny trener legionistów Czesław Michniewicz.

Lech po sobotniej porażce z Cracovią stracił już matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski. Na siedem kolejek przed końcem sezonu do prowadzącej Legii traci 22 punkty i zajmuje 10 miejsce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł