Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Messi doszedł do porozumienia z FC Barceloną, Argentyńczyk opuści klub
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:38

Media: Messi doszedł do porozumienia z FC Barceloną, Argentyńczyk opuści klub

Projekt bez tytułu - 2021-06-02T173259.910
Rex Features/East News

FC Barcelona doszła do porozumienia z Leo Messim w sprawie nowego kontratu - informują argentyńskie media. Umowa gwiazdora z klubem miałby obowiązywać przez następne 10 lat, ale tylko dwa z nich zawodnik spędziłby w Barcelonie. Zgodnie z założeniami umowy Messi miałby trafić także do MLS, a po zakończeniu kariery pracowałby dla "Blaugrany".

  • FC Barcelona miała dojść do porozumienia z Leo Messim w sprawie przedłużenia kontraktu

  • Argentyńczyk miąłby podpisać dziesięcioletni kontrakt, ale tylko dwa lata miałby spędzić jako zawodnik "Dumy Katalonii"

  • Przez pierwsze cztery lata Messi miałby zarobić 240 milionów euro

FC Barcelona od kilku miesięcy żyje kwestią kontraktu Leo Messiego. Obecna umowa Argentyńczyka z klubem wygasa wraz z końcem czerwca tego roku i teoretycznie zawodnik już teraz mógłby za darmo dołączyć do nowego zespołu.

Blisko tego było już w ubiegłym roku. Messi chciał jednostronnie rozwiązać kontrakt z klubem, ale żeby to zrobić musiałby pójść na drogę sądową z władzami "Dumy Katalonii", jednak na to się nie zdecydował.

FC Barcelona doszła do porozumienia z Messim

W grudniu zawodnik zapowiedział, że ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie po zakończeniu sezonu. Ten się skończył, a dalej nie pojawiła się, żadna deklaracja ze strony Messiego.

Mimo to media informują, że zawodnik podjął już decyzję. Kilka dni temu nowy prezydent klubu Joan Laporta powiedział, że jest umiarkowanym optymistą w kwestii umowy Messiego, ale brakowało konkretów.

Te przedstawił argentyński portal "Doble Amarilla", który poinformował, że Messi osiągnął już całkowite porozumienie z klubem w sprawie nowego kontraktu. Redakcja informuje, że zawodnik ma podpisać z klubem aż dziesięcioletni kontrakt.

Jednak tylko dwa lata Messi miałby spędzić jako zawodnik "Dumy Katalonii". Swoją karierę na Camp Nou Argentyńczyk ma zakończyć po sezonie 2023/2024. Później miałby przenieść się do MLS, a konkretnie do Interu Miami, którego właścicielem jest David Beckham. Razem z nim miałby tam trafić Sergio Aguero, który w poniedziałek podpisał z "Blaugraną".

Niebotyczny kontrakt Messiego

Jednocześnie grając na boiskach MLS, Messi miałby być ambasadorem FC Barcelony. W Stanach Zjednoczonych Argentyńczyk miąłby występować przez dwa lata, co oznacza, że zakończy swoją karierę w 2025 roku.

Redakcja informuje, że po jej zakończeniu przez kolejnych sześć lat miałby być związany z FC Barceloną jako ambasador i partner strategiczny. Redakcja nie precyzuje, z czym konkretnie wiązałaby się ta rola.

Wiadomo za to, że na mocy nowego kontraktu Messi zarobi fortunę. Portal "Doble Amarilla" informuje, że tylko za pierwsze cztery lata kontraktu Argentyńczyk miałby otrzymać niebotyczne 240 milionów euro. Co daje 60 milionów euro na rok.

FC Barcelona bardzo szybko przystąpiła do budowania kadry na zbliżający się sezon. Poza zakontraktowaniem wspomnianego Aguero klub pozyskał także obrońcę Erica Garcię oraz Emersona Royala, a na horyzoncie jest jeszcze transfer Georginio Wijnalduma.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane