Swiatsportu.pl > Siatkówka > Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę

Projekt bez tytułu - 2021-10-27T173800.987
screen youtube.com/Gieksa TV

GKS Katowice w środę poinformował, że siatkarz klubu Tomas Rousseaux został napadnięty przez nieznanego sprawcę. Belg w wyniku odniesionych obrażeń będzie musiał pauzować nawet przez kilka tygodni. Klub jednocześnie poinformował, że cała sprawa została już zgłoszona do prokuratury.

GKS Katowice od mocnego uderzenia rozpoczął nowy sezon siatkarskiej Plus Ligi. Zawodnicy trenera Grzegorza Słabego wygrali z Treflem Gdańsk, a także Asseco Resovią. Później jednak nieco obniżyli loty i przegrali z Aluronem CMC Wartą, a także Luk Lublin.

GKS Katowice: siatkarz klubu napadnięty

W najbliższą niedzielę GKS miał zagrać z AZS-em Olsztyn, ale nie wiadomo czy do spotkania dojdzie. Śląski zespół w środę poinformował, że u trzech zawodników drużyny wykryto zakażenie koronawirusem. Do tego zachorował także jeden z członków sztabu szkoleniowego i cała czwórka trafiła na kwarantannę. Na izolację do 1 listopada wysłano także jeszcze jednego siatkarza zespołu.

Na tym nie koniec problemów kadrowych. W opublikowanym w środę raporcie medycznym GKS przekazał, że ofiarą napadu został siatkarz Tomas Rousseaux. Zawodnik w wyniku odniesionych obrażeń będzie wykluczony z gry i treningu na okres kilku tygodni.

Klub już zawiadomił odpowiedni służby o zajściu. - Klub złożył w środę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z przekazaną przez Rousseaux informacją o zaatakowaniu go przez nieznanego sprawcę - czytamy w oświadczeniu.

Katowice wystosowały prośbę do władz ligi

Te wszystkie problemy kadrowe spowodowały, że GKS Katowice zwrócił się do władz Polskiej Ligi Siatkowej o przełożenie niedzielnego spotkania z Olsztynem. Jednocześnie klub przekazał, że o stanie zdrowia zawodników będzie informował w kolejnych komunikatach.

Rousseaux wrócił do Katowic w maju tego roku po dwóch latach przerwy. Po raz pierwszy Belg reprezentował barwy GKS-u w latach 2018-2019. Później występował w Asseco Resovii, a także Ślepsku Malow Suwałki.

27-letni przyjmujący największe sukcesy w karierze odnosił jako zawodnik rodzimego Volleyteam Roeselare. Z belgijskim klubem sięgał trzy razy po mistrzostwo kraju, a także Puchar i Superpuchar Belgii. Do tego dołożył wicemistrzostwo oraz Puchar i Superpuchar Niemiec w barwach VfB Friedrichshafen.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane