Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Arkadiusz Milik kupił stadion. Wydał duże pieniądze i zamierza inwestować w Rozwój Katowice
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Arkadiusz Milik kupił stadion. Wydał duże pieniądze i zamierza inwestować w Rozwój Katowice

Arkadiusz Milik
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Arkadiusz Milik dokonał nietypowego zakupu. Reprezentant Polski nabył bowiem były stadion Rozwoju Katowice. Napastnik jest wychowankiem tego klubu oraz jego większościowym udziałowcem. Zawodnik Olympique'u Marsylia wydał na obiekt kilkanaście milionów złotych i zamierza pomóc swojemu macierzystemu zespołowi. To piękny gest 27-latka.

  • Arkadiusz Milik zakupił były stadion Rozwoju Katowice

  • Klub musiał wyprowadzić się z obiektu w 2019 roku z powodu zbyt dużych kosztów najmu

  • W sumie reprezentant Polski przeznaczył na obiekt ponad 18 milionów złotych

Arkadiusz Milik wreszcie wrócił do grania po kontuzji, która wykluczyła go z Euro 2020. Polak zdobył nawet bramkę w spotkaniu z PSG, ale jego trafienie nie zostało uznane, ponieważ pomocnik dogrywający mu piłkę był na pozycji spalonej w momencie, kiedy sam otrzymał podanie. Ostatecznie padł remis 0:0. Jak się okazuje nasz napastnik mimo wielu lat spędzonych za granicą, nie zapomina o swoich korzeniach, o czym świadczy kupno byłego stadionu Rozwoju Katowice.

Arkadiusz Milik zakupił stadion Rozwoju Katowice

Reprezentant Polski jest wychowankiem Rozwoju Katowice i od jakiegoś czasu również jego większościowym udziałowcem. W ten sposób Arkadiusz Milik chce odwdzięczyć się macierzystemu zespołowi za wkład w jego kształcenie piłkarskie i jednocześnie jest to wyrazem jego przywiązania do rodzinnych stron.

Dwa lata temu klub musiał niestety opuścić swój obiekt. Według informacji portalu katowice24.info, Rozwój płacił aż 26 tys. złotych miesięcznie, a w połączeniu z innymi wydatkami na funkcjonowanie klubu, koszty wynosiły łącznie ponad 700 tys. złotych rocznie. Jak na IV-ligowy klub był to potężne i niemożliwe do opłacenia wydatki.

Dlatego z pomocą przyszedł właśnie Milik. Zawodnik Olympique'u Marsylia postanowił odkupić od Spółki Restrukturyzacji Kopalń za kwotę 18,5 miliona złotych.  W ramach transakcji spółka przejęła teren liczący 11 działek o łącznej powierzchni blisko 66 tys. metrów kwadratowych.

Możliwe, że w miejscu stadionu powstanie nowy obiekt, a może nawet hala sportowa

Jak podaje portal katowice24.info miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego mówi o przeznaczeniu tego terenu na zabudowę usługową użyteczności publicznej z zakresu sportu i rekreacji wraz z zielenią urządzoną. Oznacza to, iż w tym miejscu może powstać nowy stadion, hala sportowa czy inny obiekt rekreacyjno-sportowy.

Na razie nieznane pozostają plany Arkadiusza Milika i klubu, co do tego, jak zagospodarować tę przestrzeń i co zrobić z obiektem, który już od 2019 roku nie spełnia żadnych wymogów licencyjnych. Niewykluczone, że Rozwój Katowice otrzyma nowy dom, albo przynajmniej ten stary zostanie solidnie zmodernizowany.

Milik zbierał swoje piłkarskie szlify w Rozwoju w latach 2000-2011. W barwach pierwszego zespołu wystąpił w 10 spotkaniach i zdobył w nich cztery bramki. Szybko został dostrzeżony przez Górnika Zabrze Adama Nawałki, z którego ruszył już na zagraniczne wojaże. Innym słynnym wychowankiem klubu z Katowic jest także Tomasz Zdebel, 14-krotny reprezentant Polski przez wiele lat występujący z powodzeniem na poziomie Bundesligi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane