Swiatsportu.pl > Stadion

Stadion

Stadion - budowla sportowa, przeznaczona do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz innych masowych imprez widowiskowych lub komercyjnych. Nazwa stadion pochodzi z języka starogreckiego. Termin στάδιον był jednostką miary długości używaną w starożytnej Grecji i równej sześciuset stopom.

Stadion PGE Narodowy
19.03.2022 07:58 Kazimierz Górski zostanie patronem stadionu PGE Narodowego

Stadion PGE Narodowy w Warszawie zyska patrona. Co prawda decyzja w tej kwestii została podjęta już w 2012 roku, ale dopiero teraz odbędzie się oficjalna ceremonia nadania imienia. Patronem domu naszych piłkarzy zostanie Kazimierz Górski, twórca największych sukcesów reprezentacji Polski w historii.Stadion PGE Narodowy w Warszawie zyska patrona Zostanie nim legendarny selekcjoner reprezentacji Polski Kazimierz Górski Uroczystości z tym związane odbędą się w niedzielęStadion PGE Narodowy powstał w związku z Euro 2012. Obiekt oddano do użytku na początku 2012 roku, a w 2015 roku zyskał on sponsora tytularnego w postaci grupy PGE i od tamtej pory jego oficjalna nazwa to PGE Narodowy. Obiekt od niedzieli 10 października będzie miał również swojego patrona. Zostanie nim największy w historii selekcjoner reprezentacji Polski, czyli Kazimierz Górski. Jak przekazał zarządca obiektu, postanowiono zrobić to w tym roku, czyli setną rocznicę urodzin legendarnego trenera.

Arkadiusz Milik
19.03.2022 07:58 Arkadiusz Milik kupił stadion. Wydał duże pieniądze i zamierza inwestować w Rozwój Katowice

Arkadiusz Milik dokonał nietypowego zakupu. Reprezentant Polski nabył bowiem były stadion Rozwoju Katowice. Napastnik jest wychowankiem tego klubu oraz jego większościowym udziałowcem. Zawodnik Olympique'u Marsylia wydał na obiekt kilkanaście milionów złotych i zamierza pomóc swojemu macierzystemu zespołowi. To piękny gest 27-latka. Arkadiusz Milik zakupił były stadion Rozwoju Katowice Klub musiał wyprowadzić się z obiektu w 2019 roku z powodu zbyt dużych kosztów najmu W sumie reprezentant Polski przeznaczył na obiekt ponad 18 milionów złotychArkadiusz Milik wreszcie wrócił do grania po kontuzji, która wykluczyła go z Euro 2020. Polak zdobył nawet bramkę w spotkaniu z PSG, ale jego trafienie nie zostało uznane, ponieważ pomocnik dogrywający mu piłkę był na pozycji spalonej w momencie, kiedy sam otrzymał podanie. Ostatecznie padł remis 0:0. Jak się okazuje nasz napastnik mimo wielu lat spędzonych za granicą, nie zapomina o swoich korzeniach, o czym świadczy kupno byłego stadionu Rozwoju Katowice.

Stadion Sandecji Nowy Sącz
19.03.2022 07:55 Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion. Pokazano imponujący projekt (WIDEO)

W ciągu niespełna najbliższych w dwóch lat Polska wzbogaci się o kolejny piękny stadion. Tym razem klubem, który będzie mógł poszczycić się nowoczesnym obiektem będzie Sandecja Nowy Sącz. Budowa rozpoczęła się już kilkanaście tygodni temu, a w miniony weekend zaprezentowano wizualizację areny, która nie będzie droga, ale za to naprawdę imponująca. Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion Obiekt pomieści ponad osiem tysięcy widzów Na pokazie wizualizacji areny pojawił się prezes PZPN, Cezary Kulesza Polska zyska niedługo kolejny nowy stadion. Niedawno informowaliśmy Was tutaj o budowie pięknego obiektu w Opolu. Za to już w połowie 2023 roku nowoczesną areną będzie mógł pochwalić się Nowy Sącz, a konkretnie tamtejsza Sandecja. Prace nad modernizacją ruszyły kilkanaście tygodni temu.

Kibice
19.03.2022 07:52 Chwile grozy na stadionie w Holandii. Podczas dopingu kibiców zawaliła się trybuna (WIDEO)

Prawdziwe chwile grozy przeżyli kibice na stadionie Nijmegen. Po zakończeniu spotkania piłkarze Vitesse poszli podziękować swoim fanom za doping. Wówczas doszło do zawalenia się trybuny, ale na szczęście nikomu z sympatyków gości nic się nie stało. Tragedii udało się uniknąć dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Po spotkaniu Nijmegen z Vitesse pod kibicami gości zawaliła się trybuna Nikomu nic się nie stało, ale niewiele zabrakło, żeby doszło do tragedii - Całkowite załamanie spowodowałoby obrażenia i możliwe zgony - pisze "De Telegraaf"Do wielkiej tragedii mogło dojść na stadionie Nijmegen w Holandii. W ramach dziewiątej kolejki Eredivisie miejscowe NEC podejmowało u siebie Vitesse. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 0:1, ale nie to jest głównym tematem dotyczącym tego meczu. Kiedy piłkarze przyjezdnych poszli podziękować swoim kibiców, doszło do zawalenia się trybuny z ich fanami.

Stadion Odry Opole
19.03.2022 07:51 Odra Opole będzie miała imponujący stadion. Koszt? Bagatela 208 mln złotych

Odra Opole będzie miała nowy stadion. Długo trwały problemy w postępach z realizacją projektu, ale teraz wszystko jest już pewne. Wreszcie został rozstrzygnięty przetarg, a budowa obiektu pochłonie 208,7 mln złotych i ma zostać ukończona w 2024 roku. Powstanie kolejny piękny i nowoczesny stadion w Polsce Tym razem nowym obiektem będzie mogła poszczycić się pierwszoligowa Odra Opole Koszt budowy będzie wynosił jednak zdecydowanie więcej, niż zakładanoInfrastruktura sportowa w Polsce w ostatnich latach idzie zdecydowanie do przodu. Wiele klubów piłkarskich może się już poszczycić pięknymi stadionami i ośrodkami treningowymi, a niedługo do tego grona dołączą m.in. ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock. Kilka miesięcy temu oddano również piękny kompleks skoczni w Zakopanem.