Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Odra Opole będzie miała imponujący stadion. Koszt? Bagatela 208 mln złotych
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:51

Odra Opole będzie miała imponujący stadion. Koszt? Bagatela 208 mln złotych

Stadion Odry Opole
opole.pl

Odra Opole będzie miała nowy stadion. Długo trwały problemy w postępach z realizacją projektu, ale teraz wszystko jest już pewne. Wreszcie został rozstrzygnięty przetarg, a budowa obiektu pochłonie 208,7 mln złotych i ma zostać ukończona w 2024 roku.

  • Powstanie kolejny piękny i nowoczesny stadion w Polsce

  • Tym razem nowym obiektem będzie mogła poszczycić się pierwszoligowa Odra Opole

  • Koszt budowy będzie wynosił jednak zdecydowanie więcej, niż zakładano

Infrastruktura sportowa w Polsce w ostatnich latach idzie zdecydowanie do przodu. Wiele klubów piłkarskich może się już poszczycić pięknymi stadionami i ośrodkami treningowymi, a niedługo do tego grona dołączą m.in. ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock. Kilka miesięcy temu oddano również piękny kompleks skoczni w Zakopanem.

Odra Opole będzie miała nowy stadion

Za około trzy lata nowym domem będzie mógł pochwalić się kolejny klub piłkarski. Tym razem mowa o Odrze Opole. Zespół występujący na poziomie Fortuna 1 Ligi aktualnie gra na stadionie, który pozostawia wiele do życzenia, dlatego w Opolu zapewne z ulgą przyjęto fakt, iż po wielu miesiącach udało się wreszcie rozstrzygnąć przetarg na budowę nowego obiektu.

- To inwestycja ponadpartyjna, która posłuży miastu bez względu na sympatie polityczne - powiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

Warto podkreślić, iż pulę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na wzniesienie stadionu, zwiększono aż o 40 milionów złotych. Dlatego w sumie przedsięwzięcie pochłonie 208,7 mln złotych. Umowa z wykonawcą inwestycji ma zostać podpisana w październiku. Całkiem możliwe, że budowa ruszy jeszcze przed końcem tego roku.

Odra zamierza równać do najlepszych

Prezes pierwszoligowej Odry Opole podkreślić, że jego klub chce równać do najlepszych. Budowa stadionu ma być ogromnym krokiem naprzód i powodem do dumy dla całego miasta.

- Zarówno w mieście, jak i w całym województwie nie ma stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj powinniśmy być dumni, że Opole może rywalizować z klubami z większych miast jak równy z równym. Aby jednak stworzyć sobie warunki na kolejne lata, musimy równać do tych lepszych, a nawet próbować ich przeskoczyć. Pod kątem infrastruktury stadionowej o kilka kroków są przed nami np. ŁKS Łódź, GKS Katowice czy Zagłębie Sosnowiec - podkreślił Tomasz Lisiński.

Wizualizacje stadionu Odry Opole możecie zobaczyć poniżej:

>
>

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Stadion
Powiązane