Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kazimierz Górski zostanie patronem stadionu PGE Narodowego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Kazimierz Górski zostanie patronem stadionu PGE Narodowego

Stadion PGE Narodowy
Jan BIELECKI/East News

Stadion PGE Narodowy w Warszawie zyska patrona. Co prawda decyzja w tej kwestii została podjęta już w 2012 roku, ale dopiero teraz odbędzie się oficjalna ceremonia nadania imienia. Patronem domu naszych piłkarzy zostanie Kazimierz Górski, twórca największych sukcesów reprezentacji Polski w historii.

  • Stadion PGE Narodowy w Warszawie zyska patrona

  • Zostanie nim legendarny selekcjoner reprezentacji Polski Kazimierz Górski

  • Uroczystości z tym związane odbędą się w niedzielę

Stadion PGE Narodowy powstał w związku z Euro 2012. Obiekt oddano do użytku na początku 2012 roku, a w 2015 roku zyskał on sponsora tytularnego w postaci grupy PGE i od tamtej pory jego oficjalna nazwa to PGE Narodowy.

Obiekt od niedzieli 10 października będzie miał również swojego patrona. Zostanie nim największy w historii selekcjoner reprezentacji Polski, czyli Kazimierz Górski. Jak przekazał zarządca obiektu, postanowiono zrobić to w tym roku, czyli setną rocznicę urodzin legendarnego trenera.

Kazimierz Górski zostanie patronem stadionu PGE Narodowego

Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego cytowany przez Polską Agencję Prasową przyznał, iż decyzja została podjęta wraz ze sponsorem tytularnym obiektu - W 2014 roku pojawił się pomnik, który przypomina kibicom wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny, Polską Grupą Energetyczną, postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej - powiedzial Dola.

Realizacja decyzji, którą podjęto w 2012 roku, nadchodzi bardzo późno. Minęło dziewięć lat, odkąd postanowiono, że Kazimierz Górski zostanie patronem domu polskiej reprezentacji, co w rozmowie z Radiem Dla Ciebie zauważył Jan Tomaszewski.

"Święto Piłki Nożnej" na PGE Narodowym

Ceremonii 10 października towarzyszyć będzie również "Święto Piłki Nożnej". W planie całej imprezy jest m.in. mecz pokazowy pomiędzy kadrowiczami Jerzego Engela i przedstawicielami polskiego parlamentu.

Spotkanie poprzedzi turniej piłki nożnej pomiędzy drużynami dziecięcych szkółek piłkarskich PGE. Honorowy patronat nad imprezą objął prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Wejście na imprezę będzie bezpłatne.

Dzień wcześniej na PGE Narodowym reprezentacja Polski zagra z San Marino w ramach eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane