Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion. Pokazano imponujący projekt (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion. Pokazano imponujący projekt (WIDEO)

Stadion Sandecji Nowy Sącz
MKS Sandecja Nowy Sącz SA/YouTube-screen

W ciągu niespełna najbliższych w dwóch lat Polska wzbogaci się o kolejny piękny stadion. Tym razem klubem, który będzie mógł poszczycić się nowoczesnym obiektem będzie Sandecja Nowy Sącz. Budowa rozpoczęła się już kilkanaście tygodni temu, a w miniony weekend zaprezentowano wizualizację areny, która nie będzie droga, ale za to naprawdę imponująca.

  • Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion

  • Obiekt pomieści ponad osiem tysięcy widzów

  • Na pokazie wizualizacji areny pojawił się prezes PZPN, Cezary Kulesza

Polska zyska niedługo kolejny nowy stadion. Niedawno informowaliśmy Was tutaj o budowie pięknego obiektu w Opolu. Za to już w połowie 2023 roku nowoczesną areną będzie mógł pochwalić się Nowy Sącz, a konkretnie tamtejsza Sandecja. Prace nad modernizacją ruszyły kilkanaście tygodni temu.

Trwa już modernizacja obiektu w Nowym Sączu

Sandecja Nowy Sącz występując na poziomie PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2017/18 nie mogła rozgrywać domowych spotkań na własnym stadionie. Obiekt nie spełniał bowiem wymogów licencyjnych i ten stan rzeczy trwa do dzisiaj, choć klub od tamtej pory gra ponownie na poziomie I ligi.

Myśląc o przyszłości, podjęto decyzję, że Sandecja powinna mieć już stadion z prawdziwego zdarzenia. Dlatego od kilkunastu tygodni klub modernizuje obiekt im. Ojca Władysława Augustynka.

Na stadionie niedawno zamontowano wreszcie podgrzewaną murawę. To jednak dopiero początek prac, które dopiero w najbliższym czasie wkroczą w najważniejszą fazę.

Sandecja Nowy Sącz nareszcie będzie miała nowy stadion

W miniony weekend na obiekcie przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu zaprezentowano wizualizację nowego stadionu Sandecji. Na uroczystości pojawił się nawet prezes PZPN, Cezary Kulesza.

W dalszym etapie modernizacji planowane są prace renowacyjne, m.in. wybudowanie dwóch trybun na dłuższych bokach o łącznej pojemności 4 880 miejsc. W połączeniu z istniejącym oświetleniem i instalacją podgrzewanej płyty koszt renowacji ma wynieść 50 milionów złotych - o czym poinformował portal WP SportoweFakty. W sumie po modernizacji trybuny stadionu mają liczyć ponad osiem tysięcy.

Zadowolenia z postępów Nowym Sączu nie krył prezes Kulesza, który życzył klubowi szybkiego powrotu do PKO BP Ekstraklasy i podkreślił, że taki stadion będzie zasługiwał na to, aby jego miejsce było w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wizualizację obiektu możecie zobaczyć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane